Pecos Bill 001 - Renkli ÇB

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
İtalyan okurlarına westerni sevdiren ilk çizgiromanlardan biri Pecos Bill'dir. Onu diğer kovboylardan ayıran özellik de altıpatlar yerine silah olarak kement kullanması. Hem de ne kullanmak...

Tommiks, Teksas ve Teks'den önce başladı yayın hayatına. Bana bir bakıma Tarkan'ı hatırlatıyor. Tarkan'ı kurtlar, Pecos Bill'i de çakallar büyütmüş. Ayrıca hayvanlarla da konuşabiliyor. Tarzan ve Zembla bu konuda tek kahraman değil artık. :)

d2cieujgp61xhr9x9.jpg

d2cifornfgumqhjp9.jpg

Balonlamasını yaptığım ve yapacağım seri, İtalya'da kronolojik sırayı takip edecektir. Diğer tüm balonlamalarım gibi kronolojiye uyacağım yine. Okuyacağınız bu macera, İtalya'da yayımlanan ilk sayıdır. Yarısı siyah beyaz, yarısı renkli baskı.

İyi okumalar
.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Güzel açiklamalar eşliğindeki harika paylaşiminiz için, teşekkürler sevgili dindar diker...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili Dindar benim çizgi roman hayallerimden biri de bu akşam gerçeğe dönüşüyor...
Pekos Bill bizden önceki kuşağın çizgi roman kahramanıdır...
Ancak onlar kadar omasa bile benim kuşağımda bu kahramanı beğenir.
Ama çizgi roman yayınevleri Türk okuruna işkence etmeyi sevdiğinden hep kötü baskılarla okumak zoruna kaldık..
Bu nedenle bu güzel çalışma için teşekkür ederim.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
pecos bıll çalışmalarının devamını dilerim.Bu güzel kaliteyi bozmadan seri bitirilmeli.Teşekkürler, Dindar Diker.

Haluk abi, elimde şu an Tommiks, Gil, Jeriko, Conan, Pecos Bill ve Zagor var. Bir yerde tıkanıyor insan. Malum vardiyam el vermiyor devamını çabucak devam ettirmek için. Bir sonraki toplantıda konu paylaşımı yapalım.

Swing sanırım yarın forumda olur.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Bomba gibi paylaşımlarla gelmiş sevgili Dindar
Müthiş işler yapıyor dostlarımız
Diyarı güzelleştiren bu paylaşım için teşekkür ederim sevgili Dindar

alialince

Kıdemli Üye
1 Ağu 2017
420
1,444
@Dindar Diker hocam Pecos Bill'lerin orjinalleri var ama tarama kalitesi olarak uygun mudur bilemiyorum. Siteden indirmek konusunda sıkıntı yaşarsanız diye ben de ikinci sayıyı yükledim. İmkanınız olursa ne mutlu bize. Saygılarımla.