Pekos Bill Kıral Neşriyat 4. Seri Sayı: 02 – Pekos Bill’in Doğumu (23.05.1959)

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,064
Bursa
kZYnpd.jpg

1951 yılında Kıral Neşriyat Yurdu tarafından başlatılan 1.seri Pekos Bill, 1958'de tekrar 2.seri yayına girmiş ve
nihayet 16 Mayıs 1959 tarihinde başlayan dördüncü Kıral Neşriyat serisiyle bu logo altında son kez yayınlanarak bu
yayınevindeki kariyerini noktalamıştır. Birçok kahraman gibi atı ve özel kovboy giysisiyle Batı'da, Teksas
çayırlarında maceraya atılan bir karakter olan Pecos Bill, henüz bir bebekken saldırıya uğrayan kervandan
kurtulmuş, onu bulan ve emzirerek hayatını kurtaran dişi bir kurt tarafından büyütülmüştür. Böylece İtalyan
çizgiroman okuyucularının kalbinde önemli bir yer kazanan senaryosunda hızlı atı Turbine/Tayfun ile maceradan
maceraya atılmıştır. Kemerinde ateşli öldürücü silahlar yerine taşıdığı ve başarıyla kullandığı kementle ve aklıyla
kötülere karşı mücadele etmeyi tercih eden kahraman, son derece hümanist barışçı bir kişiliği ön plana
çıkartmıştır. Uzun boylu, sarı dalgalı saçları mavi gözleriyle oldukça karizmatik yüz görünümü, renkli ve
pantolonunun yanından savrulan uzun kurdeleleriyle benzerleri arasında hemen dikkat çekmektedir.

ozanbarış & palio68 çalışması ile tüm dostlarımıza keyifli okumalar dileriz.

Sevgili The_DarknesS doğum günün kutlu olsun.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
İtalyanlar sevdiyse, biz dünden severiz... Bizim onlardan neyimiz eksik :)
Harika paylaşım ve doyurucu bilgilendirme için, çok teşekkürler sevgili Ozan Barış ve sevgili Palio68...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Pekos Bill'i dişi kurt mu büyütmüş;
hadi canım, bunu kesin bizden çalmışlar...
Dişi kurt, Ergenekon destanında Türklere yol göstermemiş miydi...
Tarkan'ı dişi kurt emzirmemiş miydi...
Yoksa Pekos Bill de kızılderililer gibi bizden mi? (!)
Neyse, ben birdenbire bu kahramanı sevmeye başladım.

Teşekkür ediyor ve saygılarımı iletiyorum.

bayrakzaf.gif

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,906
ordu-turkey
Seriler dayanmıyor birer bozuk para gibi bitiriyorsunuz.Ama ben bu kapağı çok tutttum sade ama şık çizilmiş ve o dönemi gerçekten hissettiriyor.Bursalı güzel insanlara selam olsun.