Pekos Bill - Kıral Neşriyat Yurdu - Sayı 066 Mortimer'le Karşı Karşıya (14.03.1953)

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
pekosbll66.jpg

Pekos Bill Sayı 066 Mortimer'le Karşı Karşıya
Kıral Neşriyat Yurdu

Ufak bir iletişim kazası sonucu :) forumda bulunan bu sayı tekrar düzenlendi, ziyan olmasın...​

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
54
74
denizci
Seriye şimdi baktım; tamamı 160 küsur sayı ve daha 10 sayı gibi mavi olmuş durumda :(, yani 150 sayı daha ister :Z, üstadım bu seri tam bir tarihi eser :rolleyes:, ellerine sağlık :)

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
Kıral Neşriyat,Oklahoma ve Pekos Bill gibi kaliteli eserler yayınlamış.Paylaşım için çok teşekkürler sevgili abartman.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Hep böyle hayırlı kazalar olsun:)

Yaşça benden büyük Pekos Bill'in bu sayısı. Kapağı zevkle seyrettim önce.

Ellili yılların Pekos Bill'leri, çizgi roman tarihimizin efsanelerindendir biliyorsunuz.

Şimdi gülünç geliyor ama müstehcenlik iddia ve korkusuyla yasaklara maruz kaldığından yayın hayatına Koca Teks adıyla devam edebilmiş. O dönemde Manara yayınlansa sehpaya götürecekmiş demek yayıncısını.

Kemendinden başka silahı olmayan Pekos Bill'i yasaklarsanız, elinden kolt ve winçesteri bırakmayan Tex Willer'i getirirsiniz:)

Çizgi Diyarı ahalisi antika değerinde paylaşımları kanıksamış olsa da, bu antikalar ve mükemmel emek için bir kuru teşekkürü esirgememeli diye arzu ediyorum.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Taramalar elime ulaştığında baskı kalitesi beni de şaşırttı doğrusu. Renklendirmelere gösterilen özen de masraftan kaçınılmadan çıkartılan bir yayın olduğunu gösteriyordu. Kağıt sararmış olsa da renklerin bunca senenin ardından halen tonlarını koruyabiliyor olmasını kaliteli, dalayısıyla pahalı mürekkepe bağlarsak Kral Neşriyat'ı zamanının en özenli çizgiroman yayıncıları arasında saymak için yeterli nedenimiz var demektir..