Pekos Bill Hürgün Yayınları Sayı 49 - Sonsuz Özveri (28.02.2982)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,646
Kasımpaşa
Pekos Bill Hürgün Yayınları Sayı 49 - Sonsuz Özveri

pb49001.jpg

Bu seriden kaç tane paylaştığımı bilmiyorum. Ancak iki sayı eksik kaldı. Onu da bir başka dostun paylaşmasını bekleyeceğim. Elimden geleni yaptım.. Bizden önceki kuşağın efsanesi Pekos Bill'i sizlere sunmaya çalıştım. Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Hepinize saygılar sunarım.

...
Saraylar saltanatlar çöker
kan susar birgün
zulüm biter.
menekşeler de açılır üstümüzde
leylaklarda güler.
bugünlerden geriye,
bir yarına gidenler kalır
bir de yarınlar için direnenler...

...
ey herşey bitti diyenler
korkunun sofrasında yılgınlık yiyenler.
ne kırlarda direnen çiçekler
ne kentlerde devleşen öfkeler
henüz elveda demediler.
bitmedi daha sürüyor o kavga
ve sürecek
yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!

adnan yücel

Moderatör tarafında düzenlendi:

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,734
Dönem itibarı ile Kral Neşriyat Pekos'larla tanışmam yıllar sonra oldu.
Tay Pekos'lar ise görünüşte çok şık olmasına rağmen;boyutunun küçük ve siyah beyaz formatta olması bakımından ,alternatifsiz kaldığım az zamanlarda göz gezdirdiğim bir yayındı.
Benim dönemin Pekos'u ise işte bu seridir.
Tek,tek çıkar,çıkmaz aldığım dergiler.
Bu serinin son sayılarının kapaklarını en büyük,en hasta Pekos Bill okuyucusu olan üstat Talat Güreli çizmişti yanlış anımsamıyorsam.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Mutlaka maceranın ismi ile Sayın "Savok"un gayret, emek ve özverisini özdeşleştiren dostlar olacaktır ama ben öncelikle yazmış olayım;
"Sonsuz Özveri" denilince ilk aklıma gelecek dostlarımdan biri Sayın "Savok"tur.
Bu paylaşımla birlikte tüm emekleri için tekrar ve takrar kendisine yürekten teşekkür ediyor,
dostluğu için ayrıca kendisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

bayrakzaf.gif

12 Şub 2010
15,006
543,719
Dönem itibarı ile Kral Neşriyat Pekos'larla tanışmam yıllar sonra oldu.
Tay Pekos'lar ise görünüşte çok şık olmasına rağmen;boyutunun küçük ve siyah beyaz formatta olması bakımından ,alternatifsiz kaldığım az zamanlarda göz gezdirdiğim bir yayındı.
Benim dönemin Pekos'u ise işte bu seridir.
Tek,tek çıkar,çıkmaz aldığım dergiler.
Bu serinin son sayılarının kapaklarını en büyük,en hasta Pekos Bill okuyucusu olan üstat Talat Güreli çizmişti yanlış anımsamıyorsam.

Tek tek aldığına göre geriye kalan iki fasikülün ihalesini:D sen kazandın sevgili mistercaki

Böyle anılara bayılıyorum. Çizgi roman sevgisinde yalnız olmadığımı, yalnız kalmadığımı çok güçlü olarak hissettiren böylesi anılar, yorumlardır. Sevgili mistercaki, çizgi roman delisi denildiğinde aklımda en önde gelenlerden. Ne mutlu bana ki, onun bu deli hallerine çokça bizzat tanık oldum.
Henüz ve maalesef bizzat tanışma onuruna nail olamadığım sarkomer hocamızın da bu " delilerden " olduğunu anlamak için bizzat görmek şart değil. Tüm yorum ve paylaşımlarında tezahür etmiyor mu?

Sevgili dostum üstadım, sadeliğin ne kadar çarpıcı ve etkileyici olduğu sunumunla bir kez daha görülüyor. Fişek gibi...

Diyar keyfini tam olarak yaşatan mükemmel paylaşım ve sunumun için sana ve değerlendirme yapan üstadlara minnettarım. Saygılarımla.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
Pekos Bill,silah kullanmaz,suçluları kementiyle yakalar ve onlara doğru yolu gösterip serbest bırakır.

O02_PecosBill.jpg

Değerli ve özverili paylaşımlarınız için teşekkürler.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Ön kapağın arkasında eksik sayılar için kullanılacak bir kupon var. Kesip göndermek gerekiyor. Ne büyük katliam. Kapak gidecek. Kuponlar yüzünden hasar gören böyle epey çizgi roman var maalesef. Bereket bu kitap bu türden bir katliama maruz kalmamış. :)

Pekos Bill'in bu serisiyle ilgili bir başka sorun da orta sayfada verilen posterlerdi. Pek çok çizgi romanda bu orta sayfa posterlerinin çıkartılmış olması nedeniyle arka yüzlerde yer alan iki sayfa çizgi roman da gümbürtüye gidiyordu. Forumdaki bu seriye ait Pekos Billlerin kimisinde de durum böyle maalesef. Yayıncıların, bir çizginin eksikliğinden sayfa kenarlarındaki milimlik kaymalardan, kesintilerden acayip rahatsız olan bizlerin hassasiyetini paylaşmadıkları açık.

Her neyse; geçmişte kalan şeyler bunlar ve bereket versin artık bugün böyle şeyler yapılmıyor. En azından benim takip ettiğim çizgi romanlarda böyle.

Macera epey heyecanlı bir yerde bitti. Şansımıza forumda an itibariyle eksik iki sayıdan bir tanesi de devam sayısı olan 50. sayı. Olsun, bekleriz. 30 yıldan fazla beklemişiz bu çizgi romanları, biraz daha bekleriz, ne olmuş. Nasıl olsa bir başka gönül dostu tamamlayıverir bu iki eksik sayıyı da.

Teşekkür ediyorum, üstadım.