Yenilenecek Lal Özel Seri Zagor'lar

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951

Ne zamandır aklımdaydı.Mevcut sayıların bu kısmı tekrardan tarama istiyordu.Şu aralar kendimi oldukça formda hissederken aradan çıkaralım.
Siz dostlara bir konuyu danışma ihtiyacı hissettim.Mevcut conanlarda yaptığım gibi orjinal birebir paylaşımda mı bulunayım ki bu Zagor da kitap başına 200 mb. geçiyor.
Yoksa biraz boyut küçültüp orjinal veya beyazlatılmış paylaşım mı yapayım.Bundan önce ki iki zagor lal özel kitapta uyguladığım gibi?

Fikirleriniz önemli dostlar saygılarımla...

14mfk15.jpg
2le6hps.jpg
29u82v.jpg
jg5bpw.jpg
2psi1ox.jpg
afirex.jpg
34r7meq.jpg
28jwh6x.jpg
1o0u91.jpg
k34rvp.jpg
aebh4k.jpg
2cdgzzl.jpg
cksib.jpg
312enia.jpg
2i7l3x5.jpg
9idcfk.jpg
34ys3sp.jpg
qof53b.jpg
2cfqzki.jpg
25s04rl.jpg
qsl6d3.jpg
2djyyci.jpg
2hxbs05.jpg
29mkv8y.jpg
sq1n6a.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

dıgılmıgıl

Kıdemli Üye
2 Mar 2016
186
580
Naçizane görüşüm beyazlatılmış ve boyutu düşürülmüş olanı dijital ortamda okumak için daha uygun,bu yüzden tercihim de bu yönde.

Ayrıca,Conanlarda ve Red Sonyalarda ortaya koyduğunuz işler için de çok teşekkür ederim sevgili prince,ellerinize sağlık.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
Serinin yarısı kadar yaklaşık. :2::31::45:
Şimdiden kolay gelsin ve kucak dolusu
teşekkürler üstadım.

Naçizane görüşüm beyazlatılmış ve boyutu düşürülmüş olanı
dijital ortamda okumak için daha uygun,bu yüzden tercihim de bu yönde.
Doğru anladıysam bu görüşe katılmıyorum. Çünkü bendeki
"Reeder 9.7 inçlik tablet ekranı 2048*1536 çözünürlükte ve
resim çözünürlüğü arttıkça çok daha net okuma imkanı veriyor
bize. Tarama ve düzenleme sırasında boyut küçültmeden
kaçınıyoruz artık bunu bildiğimiz için...

emekli

Aktif Üye
17 Eki 2015
267
566
siteniz her zaman kaliteli ve kalıcı çizgi roman arşivi oluşturarak bizlere sunmak istiyorsa, değerli zamanınızın boşa gitmemesi için 2400x3400 kalite çözünürlükte olması her zaman iyi sonuç verir. kaliteden taviz vermeyin.
sizden ricam alternatifli yani ham tarama ve beyaz tarama olarak iki arşiv oluşturursa (benim tercihim her zaman ham tarama olan çizgi romanlardır) bütün üyelerinizin isteklerine cevap vermiş olursunuz.
görüşlerimize saygı duyduğunuz için sizlere çok teşekkür eder başarılar dilerim.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Siz değerli dostlarımın önerileri benim için her zaman önemli.Önerileriniz ışığında ham ve düzenlenmiş iki link olarak verdim.
300 dpi tarama ile 200 dpi tarama arasında saniye ile ifade edebilecek bir fark var sayfa başına benim tarayıcımda..Bu sebeple hiç 300 dpi aşağı bir çalışma yapmadım.
Bu sebeple mevcut standartta çalışmalar devam edecek.İlgi gösteren,yorum yapıp yönlendiren tüm dostlarıma çok teşekkür ediyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,460
Yapılan ve yapılması planlanan her şey bence güzeldir. Düşünmek bile bir inceliktir. Her şey gönlünce olsun kardeşim. Şimdiden teşekkürler.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,290
İstanbul
300 dpi tarama ile 200 dpi tarama arasında saniye ile ifade edebilecek bir fark var sayfa başına benim tarayıcımda..Bu sebeple hiç 300 dpi aşağı bir çalışma yapmadım.

Bir kaç saniye kazanmak uğruna kaliteden ödün vermediğiniz için teşekkür ederim üstadım.
Bence doğrusu da bu.
Madem ki bu iş için zaman ve çaba harcıyoruz, amacımız en iyi sonucu elde etmek olmalı. Bu, önce kendimize, sonra paylaştığımız diyardaşlarımıza karşı olan saygımızın gereği diye düşünüyorum.
Saygılarımla.