Büyülü Rüzgar Tek Sayfa Düzenleme Harekatı!

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Birazcık Teks okuyum derken maceranın ortalarına doğru sıkıldığımı hissettim (Aramızda kalsın Teks okurken bir oturuşta bitiremiyorum, böyle bölük pörçük bitiyor macera yoksa uyukluyorum pc başında yaşasın comicsler! :D) ve Büyülü Rüzgar ile ilgili aklıma bir fikir geldi. 2 sayfa taramaları okumada yaşadığım zorluk nedeniyle 2 sayfa taramaları 1 sayfaya çevirmeyi öğrendim. Ayriyetten 2 sayfa taramaların çözünürlüğünü arttırdım. Böylece zevkle okunacak Büyülü Rüzgar sayıları ortaya çıkmaya başladı. Sonra bunları neden Çizgi Diyarı'na da atmıyorum? diye düşünerek yeni projemi sizlere açıklamaya karar verdim:

Büyülü Rüzgar Tek Sayfa Düzenleme ve Parlatma harekatı!

Yöneticilerimiz izin verirse 20.sayı ve sonrası iki sayfa taramaların tamamını tek sayfa haline getirip biraz da cilaladıktan sonra ilgili konu başlıklarının altına yorum olarak linkleri paylaşacağım. Çok düzgün olacak, mükemmel düzenleme yapacağım demiyorum, diyemiyorum. Sadece tek sayfa okunabilecek düzeyde ve daha parlak hale getireceğim. Kendi arşivime böyle katacağım. Arşivime katmışken Diyar'da da paylaşayım diyorum. Yöneticiler ne der bilemedim. Bir izinlerini almakta fayda var :D Bu arada parlatma konusundaki farklılığı gösteren ufak bir resim ekliyeyim.

1378117_653385951372398_443928866_n.jpg

Tıkladığım fotoğraftan öncekiler parlatılmış, sonrakiler taramanın eski hâli. Ben her ihtimale karşı mediafire'a yüklüyorum yaptıklarımı. İzini kopardığım an linkleri paylaşmaya hazırım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,451
hiçbiryerde :)
Ortalama bilgi olarak söylüyorum:
1-Sayfa kenarlarında resim karesinin 1-2 cm
içine kadar gelen siyahlık-bulanıklık varsa,
2-Dosya boyutu 25-30 mb.tan küçükse
o kitapların "yeniden taranması" daha uygun olur.
Diğer kitaplar düzenlenirse tabii ki keyifle okuruz...
Üstatlarımın ayrı yorumları da olursa
ben de öğrenmek isterim...
Selam ve sevgilerimle...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Bazı sayılarının düzenlemelerini ben yapıyorum ama 20. sayı sonrası dediğiniz için şimdilik çakışma olasılığı zayıf görünüyor. Düzenlemek istediğiniz sayıları yazarsanız daha sağlıklı olur.
Kolay gelsin ve çabanız için teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Bu olay benimde desteklediğim bir olay 2013-2014 yılının baharına kadar uzun kış gecelerinde düzenlemelere el atmamız lazım. Herkes bir konudan başlarsa ilkbahara pırıl prıl arşivlik bir forumumuz olur.