Neden Uğraşıyorum?

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,983
neverland
Buradaki herkesin bir hikayesi vardır ve de burada olma nedeni. Benim hikayem pek farklı değil sizlerden. Okunacak olan her şeye ihtirasla bağlıyımdır. Sırf okuyabilmek için okula gitmeden okuma öğrendim. O resimli dergilerde neler yazdığını o resimlerin benim hayalimdekine benzer şeyler anlattığını okuyunca daha da çok okumak istedim . Ve okudum da ... Okurken sakladım da okuduklarımı defalarca okumak için. Ama büyüdükçe özellikle gençlikte çoğunu yitirdim ilk gençlikte önemsemedim. Sonra büyüdüm büyüdükçe eski güzel masum günleri daha çok özledim ; özledikçe kitaplarım . dergilerim, çizgi romanlarım aklıma geldi. Evde , garajda ,çatıda,babannemde bulabildiklerimi toparladım. Ama yine de eksik çoktu. İstanbul'da İzmir'de sahafları , bitpazarlarını mesken tuttum. İnternet sitelerine milyarlar döktüm. Ama yine de çoğu eksikti. Sonra forumları buldum yüce google sayesinde. İndirdim yazıcıdan çıktı alıp yine okudum. Ellerinize sağlık dedim, birkaç şey geldi aklıma onları da buldum ama VİP değildim okuyamadım :( . Neden Vip olmalıydım ki. o zaman bende olanları paylaşayım bari dedim. Hiç değilse insanlar bende olanlara ulaşabilsinler diye...
Neyse dostlarım elimden geldiğince , vaktim olduğunca sizlerle paylaşacağım. Paylaştıkça elimde neler var göreceğim bende. Fazlalıkları takas edeceğim. Mizah dergileri bittiğinde Milliyet Çocuklar sırada aklımda. Sonra da bakacağız ne var ne yok diye.

Hepinize teşekkür ediyorum bu arada hesapsız kitapsız birer çocuk olduğunuz için .....
Bu arada yolunuz Afyon'a düşerse Buyurun gelin misafirim olun.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Ne bir eksik ne bir fazla bizim öykümüzde buna benzer başlıyor değerli dostum.Hepimizin kitapları yakıldı,hain öğretmenler ,soba tutuşturmaya meraklı anneler, okuyup geri getirmeyen arkadaşlar tarafından yok edildi...Biz burda yitik zamanlarımızın anılarını bulduk.Çabalarınızı takdirle izliyorum.Kimbilir bir gün belki bir kavak altında buluşur bir bardak çay içer,bükle veya haşhaş eğmeği yeriz..(ben ıspartalıyım...)
sevgi & saygıyla

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,357
12,892
iskenderun-Hatay
Paylaştıklarınız ve paylaşacaklarınız için teşekkür kelimesi az gelir..Paylaştığınız dergi veya kitapların ülkemizin değişik yerlerindeki üyeler tarafından indirilip okunduğunu bilmek eşsiz güzel bir duygudur..Şu sözünüz çok güzel''ama VİP değildim okuyamadım . Neden Vip olmalıydım ki.'' Bence de çizgi roman okumak için vip değil insan olmak veya çizgiromansever olmak yeterli..

Son düzenleme:

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,577
1985 senebinde Afyondaydım. Askerliğimi 500. anadepo ve fabrika komutanlığında yaptım. Güzel anılarım oldu Afyonda heygidi günler hey. Afyona ve sana selam ederim.

seymin

banned
15 Ağu 2009
225
239
onları da buldum ama VİP değildim okuyamadım :( . Neden Vip olmalıydım ki. o zaman bende olanları paylaşayım bari dedim. Hiç değilse insanlar bende olanlara ulaşabilsinler diye...
Mizah dergileri bittiğinde Milliyet Çocuklar sırada aklımda. Sonra da bakacağız ne var ne yok diye.
Hepinize teşekkür ediyorum bu arada hesapsız kitapsız birer çocuk olduğunuz için .....
Bu arada yolunuz Afyon'a düşerse Buyurun gelin misafirim olun.

Ben de aynı yoldan geçtim ama ben neredeyse hiçbirini bugüne taşıyamadım. hepsi termosifonu boyladı maalesef. Ben de tarama yapacak malzemeye sahip olmayınca, çeviriye vurdum kendimi karınca kararınca katkı sağlamak için...

O, Vip işine ben de akıl erdiremiyorum. ne saçmalıktır o öyle...
Milliyet Çocuklarda yayınlanan Tarzanı ayrı bir çizgiroman olarak düzenlemeyi planlıyordum ama...
VİP değilsin dediler vermediler :(

Sizin bu, Milliyet Çocuk ile haberinize ne kadar sevindim bilemezsiniz :)

Bir de Limon mizah dergileri olsa, onları da paylaşsanız...

Ben de ne kadar çok şey istiyorum böyle.... :)

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,914
Sevgili Altay1944 güzel özetlemiş, bizler okuduğumuz kitaplarımızı paylaşıp mutlu oluyoruz.
Çocuk olduğumuz o oldukça eski zamanlar da da sinema önlerinde okuduğumuz kitapları
değişmenin zevkini yaşardık. Yolumuz düşerse ki termallere sık giden biri olarak mutlaka
tanışmak isterim. Fındıkfındık dostumuzun dediği gibi yolun İstanbula düşerse ki hele hele
Kadıköye mutlaka görüşelim.

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,983
neverland
Ben de aynı yoldan geçtim ama ben neredeyse hiçbirini bugüne taşıyamadım. hepsi termosifonu boyladı maalesef. Ben de tarama yapacak malzemeye sahip olmayınca, çeviriye vurdum kendimi karınca kararınca katkı sağlamak için...

O, Vip işine ben de akıl erdiremiyorum. ne saçmalıktır o öyle...
Milliyet Çocuklarda yayınlanan Tarzanı ayrı bir çizgiroman olarak düzenlemeyi planlıyordum ama...
VİP değilsin dediler vermediler :(

Sizin bu, Milliyet Çocuk ile haberinize ne kadar sevindim bilemezsiniz :)

Bir de Limon mizah dergileri olsa, onları da paylaşsanız...

Ben de ne kadar çok şey istiyorum böyle.... :)
Limon dergileri ciltli olarak var onu biliyorum hatta Lami Tiryaki Bey'den almıştım kendisi sanırım hatırlamaz. Ama yine de arşivime girdiğimde araştıracağım fasikül olarak varmı diye...

seymin

banned
15 Ağu 2009
225
239
Limon'un ilk sayılarından birinde Can Barslan'ın çizdiği "hırst" karikatürü vardı. Biz o karikatüre aşağı yukarı 10 sene boyunca hep güldük. Hâlâ o günleri birlikte geçiren arkadaşlar birbirimize "hırst" dediğimizde kahkaha kopar eminim... O karikatürü bulup tarasan bile bana yeter.

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,983
neverland
Limon'un ilk sayılarından birinde Can Barslan'ın çizdiği "hırst" karikatürü vardı. Biz o karikatüre aşağı yukarı 10 sene boyunca hep güldük. Hâlâ o günleri birlikte geçiren arkadaşlar birbirimize "hırst" dediğimizde kahkaha kopar eminim... O karikatürü bulup tarasan bile bana yeter.
İlk fırsatta

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Bir çoğumuzun belki de hepimizin çocukken var olan çizgiromanları ne yazık ki bugünlere gelemedi. Arada bazı şanslı kullar da yok değil tabii ki. Yakın dostlarıma zaman zaman söylediğim gibi bu gün bir miktar çizgiromanım varsa hala toplamaya devam ediyorsam bunun aslında tek nedeni çocukken istediğim kadar alamamış olmamdır.

2008 Haziran 2010 Ocak arası 1.5 yıl Afyon Emirdağ'da çalıştım. O kısa sürede edindiğim intiba yörenin insanının ve havasının benim alıştığımdan daha sert mizaçlı olduğu ve bir Karadenizli olarak asla deniz kenarı olmayan bir yerde uzun süre yaşayamayacağım oldu.

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,983
neverland
Bir çoğumuzun belki de hepimizin çocukken var olan çizgiromanları ne yazık ki bugünlere gelemedi. Arada bazı şanslı kullar da yok değil tabii ki. Yakın dostlarıma zaman zaman söylediğim gibi bu gün bir miktar çizgiromanım varsa hala toplamaya devam ediyorsam bunun aslında tek nedeni çocukken istediğim kadar alamamış olmamdır.

2008 Haziran 2010 Ocak arası 1.5 yıl Afyon Emirdağ'da çalıştım. O kısa sürede edindiğim intiba yörenin insanının ve havasının benim alıştığımdan daha sert mizaçlı olduğu ve bir Karadenizli olarak asla deniz kenarı olmayan bir yerde uzun süre yaşayamayacağım oldu.
Batı karadeniz olsa gerek :) şaka bir yana deniz konusunda sizle hem fikirim su insanları daha hoşgörülü yapıyor kanımca