Mister NO Renklendirme

boga

Onursal Üye
27 Kas 2010
184
2,315
Arkadaşlar,

Kalite açısından görüşlerinizi alabilir miyim ?
mno1.png

12 Şub 2010
15,006
543,642
Sevgili boga

Görüş almaya gerek var mı:)

Mr. No 'nun ilk macerası

Dünyada ilk kez renkli, en azından benim dünyamda:)

Olmamış , yapma diyene Hakim Linç'in kanunu uygulanır:D

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Boga , calışmaların eminim forumdaki bu işe gönül veren arkadaşlara da ayrı bir heves ve istek getirecektir.
Kolay gelsin,,

Son düzenleme:

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Mister No'yu renkli okumanın çok keyifli olacağını düşünüyorum.
Eminim şu anda çok kişi yaptığınız çalışmayı gıpta ile izliyor.
Kendimi TV'de Bob Ross seyretmiş gibi hissediyorum. Hemen elime fırça, boya alasım geliyor. (Paintte tabi)

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Ben de beğendim. Tonlama yapmamanız da gayet yerinde bir seçim olmuş. İtalyan çizgi romanlarını sevmemnin nedeni yalınlıkları. Renklendirme de böyle yalın olursa aynı özelliğini renkli de de korumuş olur.
Siyahları belirgin yapmak için beyazları transparan yaparak mı boyadınız? nAsılı konusunda da bilgi verebilir misiniz?

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
846
Çok güzel olmuş Sevgili Boga...:rolleyes: Kızılmaske renklendirmendeki eleştirimde bahsettiğim, özellikle düşük çözünürlükte çizgi devamlılığının daha iyi algılanmasını sağlayan gri geçişler bu renklendirmende korunmuş, sanırım bu kitabın tarama ve düzenlemesi renklendirmeye daha uygundu...

Fazla olmayacaksam burada sadece ufak bir eleştirim var. İnsan cildi için renk seçmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Seyahat acentasının cilt rengi daha iyi seçilebilirdi gibi geldi bana. Bu eleştiriyi lütfen uçlarda bir eleştiri olarak algıla. Çünkü şunu da söylemem gerekirse senin bu renklendirmen, sanatçısı tarafından renklendirilmiş, renkli yayınlanmış birçok eserden güzel olmuş.:)

Renklendirme için kullandığın program müsade ediyorsa gerçek fotoğraflardan cilt rengi örnekleri alabilirsin.;)

Not: Ben şahsen gökyüzünün daha açık mavi boyanmasını tercih ederim. Ama elbette burada arkadaşların çoğunun görüşü daha önemli...

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
sevgili boga;
biraz eleştirmem lazım.neden kenya ya gidiyoruz da istanbul ' a
gitmiyoruz.adam çizgili takım giymiş se markası ne? havada
bulut var niye yağmur yağmıyor, binalar beyaz olsa turist çekerdi,
arkadaki kurnaz bu zarif kadına laf mı atıyor , ne söylediğini
bilemiyoruz,daha neler söyleyeceğim ama susayım bari.
sen bana bakma, bu güzel çalışmalarına devam et,ben zaten
renklendirmeyi hiç anlamıyorum.eline yüreğine sağlık :)

boga

Onursal Üye
27 Kas 2010
184
2,315
Sevgili lotoloto,
Zekice bir eleştiri. Sizi takdir ediyorum.