Dampyr Türkiyede Yayınlanmamış Sayılar

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,624
Bildiğiniz gibi geçen aylarda Oğlak yayınevini nedensiz biçimde Dampyr'i yayınlamayı kesti.Etrafta gezinen bir anketle geri isteyenleri de olsa ben şu saatten sonra umudumu kestim.Geçenlerde çok sevdiğim bu serinin yayınlanmamış sayılarını altay1944 arkadaşımızın italyanca Dampyr'ler başlığında inceleme fırsatım oldu.

Öğrenim durumumun master'ımı Italya'da yapmayı düşündüğüm için bir süredir bu dil üzerinde çalışıyordum ve aklıma elimde fırsatta varken bu kitapları çevirmek fikri geldi...Anlatılanların çoğunu anlayabilecek düzeydeyim.İlk sayı neredeyse bitti...

069-060.jpg

069-039.jpg

Tabi ki İtalyan çizgi romanlarını çevirmek normal bir çizgi romandan çok daha zor ve uzun bir iş olduğunu unutmamak gerek.Bu yüzden elimden geldiğince yapmaya çalışırım.Serinin geri kalan Türkiyede yayınlanmış kısmını ise Tafamus üstat tamamlayacakmış :)

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Güzel şeylerin habercisi bu... Elimden gelse ben de çevirebilsem... İtalya'da yaşayan yakınıma bir kaç kere önerdim ama işlerinin yoğunluğundan bir sayfasını bile çeviremeyeceğini söylemişti... Neyse o da haklı tabiii.. Yüzlerce sayfa... kolay değil..Kolay gelsin kardeş...:)

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,755
TV lerde en sevmediğm haber sunma şekli en basit haberleri flash flash diye anons etmeleridir.Gelsinler görsünler flash flash haber nedir diye Çizgi Diyarı haberlerinden örnek alsınlar. Ravage'nin bu haberi beş yıldızlı flash bir haber, altay1944 'ün dediği gibi yer yerinden oynayacak.

Heyecanla bekliyoruz Ravage, şimdiden sonsuz teşekkürler.:37:

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,679
TAM 35
Sevgili dostum inan bu habere o kadar sevindim ki anlatamam.Benim Ütopyamdı bu Ülkemizde oldukça geride kalan Dampyr'i Türkçemize nasıl kazandırırız diye çok kafa patlattım.Zamanında birileri forumumuz için sadece tarama yapıyorsunuz çizgi romana katkınız yok demişti.Evet benim elimden ancak bu kadarı geliyor,ancak tarama yapabiliyorum.Ama sen ve senin gibi çeviri yapabilen dostlar
en güzel cevabı verdiniz sen ve senin gibi bu işe gönül vermiş tüm dostlara en içten ve gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,309
49,907
NeverLand
Olağanüstü bir haber bu.
Kampanya maalesef yapıldığıyla kaldı.
Çizgi Diyarı'nın gönlü geniş ailesi sayesinde yapıl(a)mayanlar yapılıyor.
Yoluna çakıl taşı bile çıkmasın dostum.

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
282
410
Bundan daha güzel bir haber ne olabilir ki!

Sabırsızlıkla ilk çeviri macerayı bekliyorum ve binlerce teşekkür ediyorum!