Buzlu Çöller Tilkisi

12 Şub 2010
15,006
543,640
Suat Yalaz ustanın 1960 lı yıllardaki Buzlu Çöller Tilkisi macerasının yeni bir senaryo ve muhteşem çizgileriyle yeniden yorumladığı Buzlu Çöller Tilkisi 2 bölüm halinde ve renkli olarak 1984-1985 yıllarında Güneş Gazetesi'nde tefrika edildi.

Her iki bölüm de Çizgi Diyarı'nda çok yakında.

Image.jpg
Image_2.jpg

Image_5.jpg

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,773
2,614
Bu renkli ve yeni çizimi heyecanla bekliyoruz. Şimdiden bu eşsiz eser için teşekkürler Sayın Profesör dostumuz.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

"Buzlu Çöller Tilkisi" haberi için teşekkürler "profesör" üstadım. Aslında hep soracağım ama fırsat bulamadım, acaba bu tefrikaların ve diğer renkli versiyonların "renklendirme" işlerini de bizzat Suat Yalaz usta mı yapıyordu, yoksa özel bir renklendirmecisi mi vardı? Ya da gazetelerin ressamları filan mı renklendiriyorlardı. Bunu olsa olsa ancak siz Suat Yalaz'a sorup öğrenebilirsiniz sanırım. Saygılar.

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
üstad ,bu macerayı sali38tr ye söz verdiğin den bu yana sabırsızlıkla bekliyordum. anlaşılan nihayet kavuşacağız. çok çok teşekkürler

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Harika bir haber üstadım.
Karaoğlan seven dostlar,bayram yapıyorlar bayram.
Çok teşekkür ediyor,merakla bekliyorum...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa

"Buzlu Çöller Tilkisi" haberi için teşekkürler "profesör" üstadım. Aslında hep soracağım ama fırsat bulamadım, acaba bu tefrikaların ve diğer renkli versiyonların "renklendirme" işlerini de bizzat Suat Yalaz usta mı yapıyordu, yoksa özel bir renklendirmecisi mi vardı? Ya da gazetelerin ressamları filan mı renklendiriyorlardı. Bunu olsa olsa ancak siz Suat Yalaz'a sorup öğrenebilirsiniz sanırım. Saygılar.

Ben sordum sevgili dostum.
Hafif bir fırçayla karışık ben hayatımda renkli çizmedim, çocuklar hallediyordu dedi...
Fırça yediğime Zeki, Güngör, Cemil ve Haluk abi şahittir.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,333
hiçbiryerde :)
Ben de öyle bir şey hatırladığımı yazacaktım,
emin olmadığımdan yazmadım. Savaş iyi
hatırlıyormuş :). Ama bu maceraları karşılaştırmalı
okuyacağım. Kolay gelsin ve şimdiden teşekkürler
Haluk ağabey, selam ve saygılarımla.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
''Buzlu Çöller'' Tilkisi... Maceranın adı bile oldukça ilginç ve özgün...
Harika bir paylaşım olacak sevgili Profesör... Şimdiden ellerinize sağlık...