Strapontin

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
1959-60 tarihli dizinin Yazarı Goscinny, çizeri ise Berck'tir... İlk olarak Zıpzıp dergisinin arka sayfalarında ve başka çizgi romanlara dolgu olarak Türk okuyucuların karşısına çıkmıştır. Özet olarak Strapontin bir taksi şoförüdür ve hikayeler onun başına gelen birbirinden ilginç hikayeleri konu almaktadır...

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
576
speedforce
Meşhur Asterix'in yaratıcısı ve çizeri yanılmıyosam Redkit'i de çiziyordu. Bir de çok bilinmeyen İznogoud serisi mevcut. Arap bi zenginin komik maceralarıydı. Fransız olmasına rağmen İngilizlerin tarihine damgasını vurmuş, Amerikalıların da vahşi batı kültürünü onlardan daha iyi yansıtmıştır. Bu serisini açıkcası ilk defa duydum. Çizgileri çok az Peyo'yu anımsatıyo bana. Nur içinde yatsın çok güzel miraslar bıraktı gerçekten :)

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
Meşhur Asterix'in yaratıcısı ve çizeri yanılmıyosam Redkit'i de çiziyordu. Bir de çok bilinmeyen İznogoud serisi mevcut. Arap bi zenginin komik maceralarıydı. Fransız olmasına rağmen İngilizlerin tarihine damgasını vurmuş, Amerikalıların da vahşi batı kültürünü onlardan daha iyi yansıtmıştır. Bu serisini açıkcası ilk defa duydum. Çizgileri çok az Peyo'yu anımsatıyo bana. Nur içinde yatsın çok güzel miraslar bıraktı gerçekten :)

Seri sadece 20 sayı sürmüştür ve Türkiyede Kitap olarak hiç yayınlanmamıştır,o yüzden türk okurunun çok bildiği bir İsim değildir ''Strapontin''...