Musavver Karnaval

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
VXDN7q.jpg

“Şahsiyattan ari müdhik ve güzel hikayeler, musahabeler maal memnuniyye kabul ve dercolunur.” Sahibi: Enver, yayımlayan Abdülkadir. İstanbul, Artin Asaduryan Matbaası.

Lichtenberg

Aktif Üye
16 Tem 2011
471
1,695
yukarıdan aşağıya:
musavver
Karnaval
(şahsiyâttan arî müḍhik güzel hikayeler, müsahebeler ma'al-memnuniyye kabul olunur)
___
numro 1 9 Eylül 1324 - Salı nüshası 20 para
___

yılanın üzerinde:
Kanun-u esasî'den evvel Memâlik-i Osmaniyye

maymunun üzerinde:
Rusî

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,203
Kamlançu
yukarıdan aşağıya:
musavver [resimli]
Karnaval
(şahsiyâttan arî müdhik güzel hikayeler, müsahebeler ma'al-memnuniyye kabul olunur) [kişisellikten uzak gülünç güzel hikayeler, karşılıklı sohbetler memnuniyetle kabul olunur.]
___
___

yılanın üzerinde:
Kanun-u esasî'den evvel Memâlik-i Osmaniyye [Osmanlı Ülkesi]

maymunun üzerinde:
Rusî

Sayın Lichtenberg, günümüz Türkçesi ile metinlerin karşılıklarını yukarıda benim yaptığım gibi köşeli parantez içinde versek, acaba daha mı iyi olur? En azından eski kelimeleri bilmeyen arkadaşlar da ne söylenilmek istiyor anlayabilirler...

Lichtenberg

Aktif Üye
16 Tem 2011
471
1,695
yukarıdan aşağıya:
musavver [resimli]
Karnaval
(şahsiyâttan arî müdhik güzel hikayeler, müsahebeler ma'al-memnuniyye kabul olunur) [kişisellikten uzak gülünç güzel hikayeler, karşılıklı sohbetler memnuniyetle kabul olunur.]
___
___

yılanın üzerinde:
Kanun-u esasî'den evvel Memâlik-i Osmaniyye [Osmanlı Ülkesi]

maymunun üzerinde:
Rusî

Sayın Lichtenberg, günümüz Türkçesi ile metinlerin karşılıklarını yukarıda benim yaptığım gibi köşeli parantez içinde versek, acaba daha mı iyi olur? En azından eski kelimeleri bilmeyen arkadaşlar da ne söylenilmek istiyor anlayabilirler...

Değerli Shoryuken
Aslında sözcüklerin eskimiş olmakla birlikte, gene de bunların ve cümlelerin az çok ne anlama geldiklerinin, ne söylediklerinin anlaşıldığını ve bilinebildiğini varsaymıştım. Tabii böyle bir ihtiyaç gerçekten varsa, bunları eklemeğe de çalışabilirim.