Örümcek Adam Bilka Yayınları Sayı 090 Bu Gerçek Olmaz

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım,

Sayıya adını veren macera, "Maskeli Kadın" ve "Zorba"nın bir uçağı ele geçirmeye çalışması ile açılıyor. Tabii ki Örümcek Adam duruma hemen el koyuyor.

"Motosikletli adam" bölümü, bir motosikletçinin Örümcek ile kapışamamasıyla başlıyor.

"Görürsün Sen!" adlı 3. bölüm çok "soğuk" bir şekilde start veriyor. sanırım bu bölüm okuduğum en kısa Örümcek Adam macerasıydı.

"Magma adam" adı verilmiş olan son bölümde adından da anlaşılacağı gibi lav püskürtme özelliği olan magma adam, örümcek ile kozlarını paylaşıyor ve bölüm biterken ortada sadece Peter Parker'in elbiseleri ile bitmemiş ve bir sonraki sayıda devam edecek bir bölüm kalıyor.

Bu tür yazıları bundan sonra daha sık okuyacaksınız, çünkü bugün Savok üstadla yaptığımız bir kısmına Zamangezgini dostumuzun da katıldığı 2. el kitap satış noktası ziyaretimizde forumda bulunmayan epey bir Bilka Süper Yayın Örümcek Adam ele geçirdim.

Sevgi & Saygı

rmcek9001.jpg

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
Gulyabani;forumda bulunmayan epey bir Bilka Süper Yayın Örümcek Adam ele geçirdim.

Bu kısmı kesin doğru.:)
eline sağlık muhterem magma adam soğuk kış günlerinde ahbap olunacak biri hemen bakacağım.:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,667
Kasımpaşa
Vallahi ne güzel yazıyorsun, ben bile heyecanla okuyorum
en çok da savok üstad lafını beğendim
sevindim yani..
Sevgiler..
Birde şu benim tarayacaklar kısmındaki conan listesine bak ta bir karşılaştırma yap..YM bir çakışma var mı..

12 Şub 2010
15,006
543,776
Müjde üstüne müjde var

Örümcek Adam sıralı listesi örümcek ağı bağlamayacak desenize

Ön sıralardan yer kapmaya bakayım

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Sevgili kardeşim bir bayram müjdesi sanki söyledikleriniz,heyecanlanmamak mümkün değil.
Değerli kardeşim yaptığınız güzel paylaşımlar ve harcadığınız zaman,verdiğiniz emekler için çok çok teşekkürler ederim,en iyi geceler dilerim,hoşçakalın.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Bu fumetticilerin buralarda işi ne?
Kartalım sen kal herkes kendi yerine marş marş :)
Sevgili Gulyabani yine ender bulunan Bilkalardan stok yapmış kendine döktü ortalığa :)
Ne yazık ki Bilkanın en iyi basım kalitesine sahip eserleri değil bunlar.
Tek olmanın verdiği avantajla yayınladığı kötü baskı kalitesinde olan aslında orjinal çizimleri çok daha görsellikte olan hikayeler...
Teşekkürler.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Sevgili şerifamca, ikinci cihan harbinin kıtlık yıllarını yaşamadığın için bunları beğenmemekte mazursun.

Rahmetli Özal kötü alıştırdı senin gibileri:), yamalı çorap, damalı kazak giymedin o kötü dediğin Alfa, bunları basmasaydı orta halliler, lüks kitap gitmeyen büyük şehirler dışında oturan çizgi romanseverler Örümcek Adamı, X Men'i, Daredevil'i, Volverine'yi, Thor'u, Conan'ı, Punisher'i ve bilumum saz arkadaşlarını okuyabilir miydi:)

O dönemlerin pahalı kitapları orta halli ve yoksul çizgi roman severler tarafından satın alınamadığı için az sayıda kişi elinde antika oldu, hala gün ışığına çıkmayan ne çizgi romanlar var.

Şimdiki cicili bicili eyi:) baskılı kitapları kaç kişi alabiliyor ki, işte forumlarda paylaşılırsa, çeviri balonlaması yapılırsa okunabiliyor.

Valla ben de o fumetticilerdenim ama çoğu süper kahraman sevdalısından daha fazla süperli, taytlı, o sayısını bilemediğim kadar çok sayıda evrenli kitapları da okudum, okuyorum. Fumettiler kadar zevk vermese de, hatta okurken bazen yarım bıraksam da yine de okuyorum.

Karınca azmi ve çalışkanlığı ile, sanatçı kararlılığı ile bu kötü:) kitabı arayan, bulduğunda kapan ve paylaşmanın sevincinden başka beklentisi olmayan sevgili gulyabani'ye teşekkür edecekken beni söylettiğin için son avındaki tüm av ganimetini terbiyeye yatırmana ve bir araya geldiğimizde fumetticilere ızgara olarak sunmana oy çokluğuyla karar verildi. Müskirat fumetticilerden:D

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Açık sataşma var!!!

Restini görüyorum ve önümüzdeki pazar mangala davet ediyorum sizleri!!

Hadi bakalım elmi yaman beymi??

Not: Çizgi roman okumaya 1973-4 lerde başladım o kadarda yeni sayılmam :d