Örümcek Adam Bilka Yayınları Sayı 087 Ölü Kedi Ne İşe Yarar (1. Bölüm)

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım;

Bilka'nın çıkardığı Örümcek adamların macera adları listede sıklıkla (1. bölüm), (2. bölüm) ibareleri ile gösterilmiş. Tararken okuduğum Örümcekler (elimde sadece süper sayılar var, ciltlerde daha fazla olabilir) genellikle ayrı ayrı adları olan 4 bölümden oluşuyor. Mesela bu sayıda

Ölü Kedi Ne İşe Yarar? (Buradaki bayan süperimiz Maskeli Kadın değil mi? O dar mayolu kıllı elemanı da bilemedim.)

Beni Öldürecek! (Bak burada Kara Kedi var onu biliyorum. Dr. Strange (Türkçe olarak Doktor Garip olmuş onu da eskiden biliyorum ama kendine Yabancı dedirten ninja yıldızları kullanan şahsiyeti çıkaramadım hakkaten yabancı galiba. Bu arada bu macera da Örümcek hiç bir karede yok!)

Önce Bu!.. (Her macera başlığında noktalama işareti kullanılması Örümcek Adamım Alameti farikası olsa gerek!... Burada Örümcek ve Gümüş Samur var).

Oğlun Değilim (Sonunda noktalama işareti olmayan bir başlık buldum. Burada da tanıdık King Pin var tanıdık. Bir de ellerinden ateş ya da yıldırım saçan 12 yaşında bir veled var herhalde artık büyüyüp bir isim sahibi olmuştur, bir de bölün sonu kötüleri olarak - yoksa bunlar pc oyunlarında mı oluyordu sadece - Mandroidler var )

Hepsini anlattım. Niye sadece ilk maceraya 1. bölüm denmiş, sanki öbürküleri de yarım gibi geldi bana ya başı yok ya sonu.

Sevgi & Saygı

rmcek8701.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa
Filmin sonunu anlatanlar vardır ya..
Neredeyse hepsini anlatmışsın kardeşim,
bırak ölü kedi ne işe yarar biz öğrenelim..
Şakası bir yana, çok beğendiğim bir sunum olmuş, kalemine sağlık..
Tarama ve kitap için de teşekkür ederim.
Saygı ve sevgilerimle..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
ölü kedi nasıl ölmüş,öldürülmüşmü.islami usüllere göremi kesilmiş:)
çinde olsa asla zayi olmazdı herhalde ama biz gömeceğiz mecburen.:)
eline sağlık muhterem..

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Az daha anlatsan zaten kitabı okumaya gerek kalmayacaktı :)
Alın size sunum , alın size çizgi roman der gibi gözümüze soktuğun bir eser daha!
Bayılıyorum bu adamın hemde hiç işi olmayacak türle ilgili fedakarlığına !
Laf aramızda kötü fumettici demicem artık sana :d

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,082
Teşekkürler üstad...Bu aralar bol bol Örümcek Adam paylaşımları oluyor.Umarım hepböyle devam eder.:47:

Bahsettiğiniz gibi 4 macera da birbirinin devamı.Son iki maceraya (3. bölüm), (4. bölüm) ibareleri konmamış.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Detaylı açıklamalarınız eşliğinde yapmış olduğunu paylaşımlar için tek söz var harika,ellerinize sağlık.