Örümcek Adam Bilka Yayınları Sayı 057 Bu Adam Ölüm İstiyor

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım;

"Bu adam ölüm istiyor" Kara Panterin'de yer aldığı bir macera,
"Suçluların Düşmanı"nda göğsünde çift DD olan bir "iyi" süper kahraman daha var ama kim olduğunu çözemedim,
"Geri Dönüş"te bir nedenle ortadan kaybolan süperler geri dönüyorlar ama bu macerada ağırlıklı olarak Kara kedi ve Örümcek var,
"Örümceği Bulmalıyım" adlı son bölüm ise adından da anlaşılacağı gibi Kara Kedin'nin Örümceği araması ile geçiyor, son kareye kadar da örümcek hiç yok.

Bu arada bu sayıyı okurken King Pin'in 2 metre boyunda 500 kilo ağırlığında olduğunu öğrendim! 500 kilo, söylemesi bile zor, taşıması kimbilir ne kadar zordur. O kilo ile insan hareket bile edemez ama bu eleman döğüşüyor. Bir de çizdikleri resimde olsa olsa 150 kiloluk bir adam gibi duruyor, demek ki özgül ağırlığı fazla.

Sevgi - Saygı

a5701.jpg

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,581
Örümcek okumayalı çok olmuştu. Bu gece sayende yeniden ağ kafayla hasbihal edebileceğim. Sonsuz teşekkürler.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Göğsünde çift D olan şahsiyet bizim Gözüpek orjinali Daredevil ,dir.
Hem konuya yabancısın hem tarzın değil hemde forum için zaman ve emek harcıyarak Örümcek taradın ya abicim sen eşi bulunmaz bir insansın...
Önünde saygıyla eğiliyorum ve örümceğimi okumaya gidiyorum:)

12 Şub 2010
15,006
543,793
Örümcek ve saz arkadaşlarını okuduğumda kafam karışır, altyapım sağlam olmadığından kim kimdir, mazide ne yapmıştır yabancıyım. Aslında Fransız kadar yabancı değilim ama İtalyanlar kadar vakıf değilim.

Ama Gulyabani'nin açıklamalarından ve ehlivukuf şerifamca'nın tuttuğu ışıktan sonra da okumamak olmaz ki!

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,082
Çok teşekkürler.
Bu sayının önemli bir özelliği MARVEL SUPER HEROES SECRET WARS macerasının başlangıç,bitiş ve sonrasını anlatıyor.İlginç bulduğum bir detay da aynı olayın 2 defa tekrarlanması:Sayı 56 - Çok Güçlü Olmalıyım (2. Bölüm) adlı macera ile Sayı 57 - Bu Adam Ölüm İstiyor ( 1. Bölüm) adlı maceranın sonunda Central Park'ın ortasındaki uzay tapınağı ile uzak bir galaksiye ışınlanması.

Geri dönüşte meşhur siyah kostümü görüyoruz.

ASM252_PinUp.JPG

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,950

Bu arada bu sayıyı okurken King Pin'in 2 metre boyunda 500 kilo ağırlığında olduğunu öğrendim! 500 kilo, söylemesi bile zor, taşıması kimbilir ne kadar zordur. O kilo ile insan hareket bile edemez ama bu eleman döğüşüyor. Bir de çizdikleri resimde olsa olsa 150 kiloluk bir adam gibi duruyor, demek ki özgül ağırlığı fazla.

Pound'u kilo diye çevirmişlerdir. 500 pound yaklaşık 200 kiloya karşılık geliyor. Zaten resimlerdeki tip aşağı yukarı yakın görünüyor 200 kiloya.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Açıklamalarınız çok ilgi çekici,paylaşımdan önce bunları okuyarak bir nebzede olsa kitap hakkında bir fikre sahip oluyoruz.Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Bir kowboy ya da macera filminde sahneye bir kadın girdiğinde o film berbat oldu demektir.Bu çizgi romanlarda da aynı.

O nedenle Teksas ve Tommiks en güzeli.

De cilt resmi de o kadar al beni diye bağırıyor ki..

Teşekkürler sevgili Gulyabani.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa
Sevgili dostum, bu güzel paylaşımı dün gece beni kollarına erken alan güzel gözlü, yumuşak tenli ve de oldukça şehvetli uyku adlı sevgili nedeni ile atlamışım, affınızı rica eder, bu güzel paylaşımınız için teşekkürlerimi sunarım. Saygı ve sevgilerimle.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,177
İstikrarlı paylaşım ve emeğin için teşekkür ederim,sağol değerli dostum.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Sevgili Gulyabani kardeşim bu Örümcek Adam için çok teşekkür ederim,ben de uzun bir süredir okumadım örümceği,habire eskiden okuduğum Zagorları tekrar hatim etmekle meşguldüm,ama bunu şöyle güzelce okuyacağım.
Değerli kardeşim tekrar tekrar teşekkürler.

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Eğlenceli sunumunuz kitabı daha zevkli bir hale getirmiş. Kingpin için yaptığınız yorum çok zekice ve komik.

Bilka yayınlarından çıkan Örümcek Adam kitapları benim için çok özel. Sinemalarda kitap değiştiğimiz günleri hatırlatıyor. Tabii kitap kapaklarını ayakkabı cilası ile parlatıp, üzerine para attığımız günleri... Süper kahraman ve süper kötüleri okuyup hissettiğim heyecanı tekrar hissediyorum. Birçok kareyi ve macerayı eksiksiz olarak hatırlıyorum. Bu kitapları tekrar bulmak çok güzel. Teşekkür ederim.

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
çok sağol zengin bir macera yazdıklarından anladığım kadarıyla yalnız daredevili kapakta özürlü gibi çizmişler :Dpek özenilmemiş galiba