Sorularım Var

ÖrümcekMen

Kıdemli Üye
2 Haz 2018
140
120
Yanlış yere başlık açmadım diye düşünüyorum. Açtı isem kusura bakmayın.

Bilka örümcek Adam sıralı listeden indiriyorum lakin konular çok karışık daha önce okuduğum bölüm daha sonra okuduğum bölümden coook sonra Peterin yaşantısında kopukluklar var peki ilk örümcek olduğu given ile sevgili olduğu norman osbourn ile(hobcin) ile savaştığı bölümleri nasıl bulabilirim. Daha doğrusu örümceğin macerasının başlangıç ve normal devam eden sırası nasıldır şimdiden teşekkürler iyi günler

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Marmara Çizgi'nin bastığı Örümcek Adam serisini sırasına göre satın alıp okursan sorunun çözülür. Bilka örümcek adamı sırasına göre değil kafasına göre bastığı için işin içinden çıkman zor hatta imkansız. Çeviri hataları da cabası tabi. Ya da İngilizce öğrenip The Amazing Spider-Man'i sırasıyla okuyacaksın, başka yolu yok. Bu arada Norman Osborn Hobgoblin değil Green Goblin'dir, yani Yeşil Cin. Hobgoblin de gulyabani manasına geliyor, hobcin diye bir şey yok.

ÖrümcekMen

Kıdemli Üye
2 Haz 2018
140
120
Marmara Çizgi'nin bastığı Örümcek Adam serisini sırasına göre satın alıp okursan sorunun çözülür. Bilka örümcek adamı sırasına göre değil kafasına göre bastığı için işin içinden çıkman zor hatta imkansız. Çeviri hataları da cabası tabi. Ya da İngilizce öğrenip The Amazing Spider-Man'i sırasıyla okuyacaksın, başka yolu yok. Bu arada Norman Osborn Hobgoblin değil Green Goblin'dir, yani Yeşil Cin. Hobgoblin de gulyabani manasına geliyor, hobcin diye bir şey yok.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler benim okuduğum seride norman osbourn ilk hobcin olarak çevirilmişti.

Şurada da bahsedilmiş

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
O mantıkla gidecek olursak Aunt May de yıllarca yanlış bir şekilde May hala şeklinde çevrildi, doğrusu May yenge olması gerekiyor. Sonuçta çeviri işi çoğunlukla milletin kafasına göre yaptığı bir iş, kişinin insafına kalmış bir olay. Hobcin kelimesi de çeviri yapan kişinin kendi kafasından uydurduğu yarı İngilizce yarı Türkçe ucube bir kelime, kulağa hoş geliyor olabilir ama gerçekte öyle bir kelime yok.

Son düzenleme:

ÖrümcekMen

Kıdemli Üye
2 Haz 2018
140
120
Peki bu Marmara çizgide eskiden olduğu gibi 3-4 cildi bir arada bulabiliyor muyuz çünkü baktım Kitapyurduna bir macera 48-50 sayfa olarak var toplu olarak 3-4 macera bir kitapta olursa yaklaşık 250 300 sayfa olan tek cild olursa fiyat gayet uygun olur bilginiz varsa yazarsanız müteşekkirim iyi forumlar

ÖrümcekMen

Kıdemli Üye
2 Haz 2018
140
120
Bir de örümcek adamı en başından okumak istersen bu iyi bir başlangıç sayısıdır http://www.cizgidiyari.com/forum/be...6-amazing-spider-man-parallel-lives-01-a.html

Armut piş ağzıma düş diyenlerden değilim lakin öyleymiş gibi oldu bu başlık tekrar bir soru daha en son verdiğiniz linki indirdiğim de 212 kblik bir veri olduğunu gördüm rar dosyasını açan programı da denememe rağmen CBR dosya haline getiremedim malumat için teşekkürler

Not compüter değil Android işlemcili telefonuma indirdim

Son düzenleme:

heyula

Yeni Üye
30 Kas 2014
36
146
Gerekli Şeyler'in bastığı "The Amazing Spider-Man Klasik" serisini alabilirsiniz. Şimdilik 4 cilt.

ÖrümcekMen

Kıdemli Üye
2 Haz 2018
140
120
Gerekli Şeyler'in bastığı "The Amazing Spider-Man Klasik" serisini alabilirsiniz. Şimdilik 4 cilt.

Teşekkürler Kitapyurdu sitesindeki alışveriş listeme ekledim

Bu seri Bilka'nın bastıkları gibi siyah beyaz söylemiş olayım. The Amazing Spider Man'in ilk sayısından başlayıp 43. sayıya kadar geliyor.

Oooo daha iyi nostalji olur ..

Hepinize ilginiz için teşekkürler

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Teşekkürler Kitapyurdu sitesindeki alışveriş listeme ekledim

Oooo daha iyi nostalji olur ..

Hepinize ilginiz için teşekkürler

Eğer sadece Örümcek Adam okuyacaksanız Gerekli Şeyler Klasik Seriden sonra forumdaki Bilka yayınlarını sıralı listeden indirip okuyun. Bilka karışık olmasına karşılık bir süre sonra hikayelerin gidişatından olaya hakim oluyorsunuz. Tecrübeyle sabit, yıllarca okudum. :D Renkli okumak isterseniz Arka Bahçe (forumda var.) serilerini okuyun. Renkli ve güncel takip için Marmara Çizgi ciltleri yeterli olacaktır. Çünkü Marmara Çizgi 1. cilt Yepyeni Bir Gün hikayesi ile Peter Parker'ın önceden yaşadığı bir çok şey yok sayıldı. İlk ciltleri bulamazsanız (sahaflar bulunabilir olduğunu sanıyorum.) bile sonraki ciltlerden devam edebilirsiniz.

ÖrümcekMen

Kıdemli Üye
2 Haz 2018
140
120

Eğer sadece Örümcek Adam okuyacaksanız Gerekli Şeyler Klasik Seriden sonra forumdaki Bilka yayınlarını sıralı listeden indirip okuyun. Bilka karışık olmasına karşılık bir süre sonra hikayelerin gidişatından olaya hakim oluyorsunuz. Tecrübeyle sabit, yıllarca okudum. :D Renkli okumak isterseniz Arka Bahçe (forumda var.) serilerini okuyun. Renkli ve güncel takip için Marmara Çizgi ciltleri yeterli olacaktır. Çünkü Marmara Çizgi 1. cilt Yepyeni Bir Gün hikayesi ile Peter Parker'ın önceden yaşadığı bir çok şey yok sayıldı. İlk ciltleri bulamazsanız (sahaflar bulunabilir olduğunu sanıyorum.) bile sonraki ciltlerden devam edebilirsiniz.

İlginiz ve değerli bilgilendirme için Çok teşekkürler

Eldargl01

Yeni Üye
19 Nis 2018
4
4
Merhaba spider man maceraları diye eskiden panini nin çıkardığı bir dergi serisi vardı sitede belirli sayıları var ama eksik çok hiç bir yerde bulamadım İngilizcesi bile yok nereden bulabilirim Türkçe İngilizce fark etmez.