Sensational Spider-Man 33. Sayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tjstjs

banned
11 Şub 2018
19
7
Arkadaşlar bu sayı forumda yok malesef. gizemlover a mesaj bıraktım fakat henüz görülmedi. arkabahçe yeni logolu serinin 4. sayısında olan sensational yani orjinal adıyla peter parker spider-man sayısı farklı bir sayı, sırasıyla 30 dan 50 ye kadar olan bu serinin kapağında 33 yazan sayısı eksik. aynı zamanda sıralama da hatalı şekilde forumda mevcut mesela 1. sayı içerisinde sensational dediğimiz bu sayı yok 2. sayıdan başlayan bi sıralama var fakat yanlış. sonuç olarak peter parker spider-man bu forumdaki adıyla sensational spider-man 33. sayı eksik. bu sayıyı paylaşacak kişiye sonsuz minnet. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Baldar

Kıdemli Üye
27 Şub 2012
126
387
Kapakta sorun var ama içerik doğru. Ben orijinal sayıyla da karşılaştırdım.

tjstjs

banned
11 Şub 2018
19
7
cevabın için teşekkürler. dediğin gibi 31 kapaklı dosya aslında 33.sayıymış. ben de orjinal sayılarla kontrol ettim hepsini ama şimdide 31. sayı eksik çıktı. asıl eksik olan sayı 31miş.

Baldar

Kıdemli Üye
27 Şub 2012
126
387
Evet Peter Parker SM'in 31. sayısı eksik. Başka bir değişler ArkaBahçe 2. Seri 2. sayı yarım. Taramada sadece Amazing SM 31. sayı var.

Şu an itibariyle yapılacak bir şey yok. Gizemlover ya da başka bir dostumuzun yüklemesini umut edeceğiz.

tjstjs

banned
11 Şub 2018
19
7
şu sayıyı ekleyin artık elinizin altında dergi, çizgi roman dolu her gün yeni bir dergiyi siteye ekliyorsunuz arada şunu da scan edip ekleseniz ölür müsünüz?

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
Özel mesajı görmemiş olabilir açtığı son konulardan birine yorum olarak yaz isteğini o zaman görüp olumlu ya da olumsuz bir cevap verme ihtimali daha yüksek olacaktır.

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,568
dostum slm

bende tüm seriler var elimde mevcut

yalnız tahmin edersin ki bende iş güç sahibiyim ve günde 1 - 2 maksimum 3 dergi tarayıp upload edebiliyorum

bu haftasonu bakacağım zaten bi haftasonu tatilim var biraz anla ...

sözüm söz upload edeceğim arşive bakıp ;) :)

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
şu sayıyı ekleyin artık elinizin altında dergi, çizgi roman dolu her gün yeni bir dergiyi siteye ekliyorsunuz arada şunu da scan edip ekleseniz ölür müsünüz?

Burada hiç kimse, yaptığı paylaşımı görevi olduğu için yapmıyor. Aksine istediği ve bundan keyif aldığı için yapıyor. Sevgili Gizemlover yine de nezaket gösterip size yanıt vermiş. Siz ise daha kendinize takma ad bulurken bile üşenmiş ve "tjstjs" diye sallayıp geçmişsiniz (çok derin bir anlamı varsa özür hakkım saklıdır). Bulabilirsem kitabın orijinalini alıp size hediye edeyim. Siz de tarayıp, düzenleyip bizlerle paylaşın; olur mu?
Lütfen biraz üsluba dikkat edelim yazışmalarımızda.

tjstjs

banned
11 Şub 2018
19
7

Burada hiç kimse, yaptığı paylaşımı görevi olduğu için yapmıyor. Aksine istediği ve bundan keyif aldığı için yapıyor. Sevgili Gizemlover yine de nezaket gösterip size yanıt vermiş. Siz ise daha kendinize takma ad bulurken bile üşenmiş ve "tjstjs" diye sallayıp geçmişsiniz (çok derin bir anlamı varsa özür hakkım saklıdır). Bulabilirsem kitabın orijinalini alıp size hediye edeyim. Siz de tarayıp, düzenleyip bizlerle paylaşın; olur mu?
Lütfen biraz üsluba dikkat edelim yazışmalarımızda.

heh ben de aynen böyle bir duyar bekliyordum zaten. ya adminlerin moderatörlerin işi bu mu yani bu forumda. yaklaşımınızı beğenmedim, yok üslübunuz şöyle. tek ilgilendiğiniz konu bu. ben sizin bu tutumunuzu herkese göstermek için bu üslubu kullandım haberiniz olsun. bu forumda kimse kimseyi eleştiremiyor ve net kelimelerle derdini anlatamıyor. anlatınca da aynen böyle oluyor işte aynen devam.

tjstjs

banned
11 Şub 2018
19
7
bu arada ben gizemlover a sayfasına bir kaç mesaj ve başka bir sitede de konu hakkında haberdar ettim. ama ilk defa bir cevap alabildim bunu da bu üslupla sağladım. iyi forumlar.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Kaba olmayı marifet sayıp nezaketi de eziklik olarak görmeye devam ettikçe bizim milletten hayır gelmez. Bu başlıkta bunun güzel bir örneğini görmüş olduk.

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
542
tjstjs isimli -artık yasaklı olan- üye başlarda gayet düzgün yorumlar yapıp, gelen cevaplara teşekkürle yanıt verdiği hâlde, konuyla ilgili ille gizemlover'dan cevap almak isteğiyle çareyi üslubu bozmakta bulmuş ne yazık ki. İstek bildiren konuların "İstek Hattı" bölümünde açılması gerektiği için -ve daha fazla üye haberdar olabilsin diye- konusunu İstek Hattı'na açmasını söylemiştim; o da öyle yapmış ve geri dönüş sağlayan üyelere teşekkür etmişti.

Değerli gizemlover ilgili seride birkaç eksik sayıyı daha önce tamamlamış zaten; muhtemelen o sayının da eksik olduğunu fark etmedi veya ilgili dergiyi bir şekilde elinden çıkarmış olabilirdi. tjstjs'nin belirtiği eksik neticede iki yüz elli civarı kişiyi de ilgilendiren bir eksik (Önceden paylaşılmayıp sonradan gizemlover'ın paylaştığı dergilere ait konuların görüntülenmesi bu civarda); diğer sayıları indiren arkadaşlar kalan eksiği belirtme gereği bile görmeyip, imkân olunca o eksiği de kapatacağını düşünmüşlerdir muhtemelen. tjstjs yeni üye olduğu için belki bunları fark edemedi. Yine de bu eksiği gündeme taşımış olmasında bir mahzur yoksa da tavrı sevgili Baldar'ın yorumundaki gibi olmalıydı.

Forumda yönetici veya herhangi bir üyenin geri dönüş sağlamış olması yeterli olup gizemlover da bu şekilde düşündüğü için cevap vermemiş olabilir. Zaten ilgili paylaşımı yaptığında cevap vermiş olacaktı; gereken belki bir süre daha beklemek ve gizemlover'a güvenmekti. Sonuç olarak üyelerin paylaşım yaparken belli bir sıralaması oluyor; diğer üyeler eksiklerin kendi istedikleri sırada paylaşılmasını isterse karışıklık çıkar ve paylaşım yapan üyeler de -sorumlulukları varmış gibi- gereksiz mahcubiyet yaşamış olurlar.

"Bu forumda kimse kimseyi eleştiremiyor" diyen arkadaş; değerli Sinan Atik üyemizin de kendisinin yapmak istediği şeyi (eleştiri) yapmış olmasına rağmen bunu bir "duyar kasma" olarak görmüş. "Kimse kimseyi eleştiremiyor" diyen bir üyenin kendisinin de eleştiriye açık olması gerekirdi. gizemlover yanıt verdikten sonra konuyu aynı üslupla uzatmasaydı belki yasaklı duruma düşmeyecekti bile. Forum kurallarına riayet etmek üye olmuş her kimsenin kabul ettiği bir şarttır; burası Youtube veya Ekşi sözlük vs. değil ki üyeler birbirini eleştirsin veya kırıcı konuşsun. Yöneticiler veya moderatörlerin görevi üyelerin birbirini kırmasını önlemek ve forumda düzeni sağlamak. Üyeler birbirinden hesap sorarmış gibi konuşurlarsa kimsenin şevki kalmaz. Ayrıca eskiden bazı içerikleri indirebilmek için "VİP" üyelik gerektiren bir site vardı ve belli bir limitte paylaşım yapılmadıkça VİP üye olunamıyordu. Çizgi Diyarı oluşumu asıl "duyar kasma" denilebilecek bu anlayışa tepki olarak doğmuştur; dolayısıyla Çizgi Diyarı üyelerini duyar kasmayla itham etmek yersiz olmuş. :)

Son düzenleme:

ÖrümcekMen

Kıdemli Üye
2 Haz 2018
140
120
bu arada ben gizemlover a sayfasına bir kaç mesaj ve başka bir sitede de konu hakkında haberdar ettim. ama ilk defa bir cevap alabildim bunu da bu üslupla sağladım. iyi forumlar.

Aferin çok iyi bir şey başarmışsın.

İnsanlar burada sırf çizgi roman hayranı olduklarından kendileri gibi hayran oldugu halde hem maddi imkanı olmayan hem de serileri nerede bulacağını bilemeyen insanlara faydası dokunsun diye paylaşım da bulunsun sonra hazırcının biri gelsin kendine posta koysun yine de gayet saygılı bir üslupla size cevap vermişler.

Forum yöneticileri ve bu forumda çizgi roman hayranlarına hizmet veren gönüllü forumdaslarimi tebrik ederim. Emeğinize saygım var teşekkürler...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Burada severek yapılan paylaşımların
muhabbetini yapıyoruz. Bunun dışında
kimsenin kimseye kötü söz söylemeye
hakkı yok diye düşünüyorum.

İnsanlar eleştiriye fazla açık değil, çabuk
kırılıyoruz, o yüzden hep daha iyi bir dil
kullanmaya çaba göstermeliyiz diye
düşünüyorum.

Çünkü bazen bir düşüncede yorum yaparken
kantarın topuzu kaçıyor, yani başkasına
direk ayar vermeye çalışıyoruz, bu kimsenin
hakkı değil. Bu konudaki mesajlarda da bunu
görüyorum malesef.

Ama hakaret ya da küfür etmek hiç kabul
edilemez, bunu yapanın başka seçenekleri
de vardı halbuki... Saygılarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...