6)(Conan Newspaper Strips) People of the Cataclysm,- Tufanın Çocukları(Ç&B)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Çizgi diyarı sakinlerinin iradesi artık bu projeye devam etmemem yönünde olmasından dolayı(devam-yani begen tuşu- ve indirme oranına göre), 2 seneyi aşkındır sürdürdügüm, kendi koleksiyonum için başlamış oldugum Conan projesinin sadece burada paylaşma ayagına bu çalışma ile belirsiz bir süreligine ara veriyorum, bu arada ana listeyi güncellemeye devam edeceğim hatta bu listeden çevirisi yapılan veya çevirisi yapılıp balonlamasına yardım edebileceğim maceralarıda listeye eklerim...

umarım güzel bir pazar geçirirsiniz.

Serinin diger maceraları için ve tüm Orjinal Conan Serileri Ve Türkçe Çevirileri için :http://www.cizgidiyari.com/forum/orjinal-conan-serileri-ve-turkce-cevirileri/112241-orjinal-conan-serileri-ve-turkce-cevirileri.html

TadfUT.jpg

cGV2SU.jpg

Bir önceki Conan macerası paylaşımında;
xQTQxN.png

100 indirme, 59 devam(begeni tuşu); %59
:18::18::18::18::18:

Gazete bantları şeklinde basılmış olan bu maceraların çok daha rahat okunabilmesi için farklı bir düzenleme yaptım onun için lütfen CDisplay Ex ile çift sayfa modunda (cover şecenegi seçili, forward one page seçili olmamasına dikkat edin) açarsanız sayfalar bölünmüş olarak görünmeyecektir...

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,122
İzmir
Ellerine sağlık üstad,süper işlere el atıyorsun.Benim gibi bölünmemiş haliyle okumak isteyenler için Bölünmemiş alternatif link de paylaşabilir misin?
Bence benim gibi ,her pazar oturup resimleri birleştirmeye çalışanlar vardır diye düşünüyorum.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Keşke bu seri devam edebilseydi ancak sizi de çok iyi anlıyorum. Emekleriniz için teşekkürler.

Resimleri birleştirmeye çalışanlar için; Sevgili dostumuz ilkhantok siyah olarak ne yapılması gerektiğini yazmış, cdisplayex'i o şekilde ayarlarsanız bölünmüş göstermeyecektir.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Sevgili ilkhan verdiğin tüm emekler için tüm conanseverler adına teşekkürümü iletmek isterim. Şimdiye kadar yaptıkların zaten büyük fedakarlıktı. Umarım kısa zamanda yeniden seriyi tamamlamaya dönersin. Her şey için çok teşekkür ederim.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Sevgili İlkhan kardeşim, gönüllülük esasına dayanan bu faaliyeti bu güne kadar olağanüstü bir azimle devam ettin. Bu külliyatı tamamlamanı gönül ister. Ortalama %60 seni tatmin etmiyorsa karar senindir. Umarım bizi Conan'sız bırakmazsın :)
Paylaşımların ve samimiyetin için teşekkür ederim.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Ellerine sağlık üstad,süper işlere el atıyorsun.Benim gibi bölünmemiş haliyle okumak isteyenler için Bölünmemiş alternatif link de paylaşabilir misin?
Bence benim gibi ,her pazar oturup resimleri birleştirmeye çalışanlar vardır diye düşünüyorum.

Dostum, paylaşımın içinde açıklamam var, yinede istiyorsan tekrar yaz sana bir link atayım

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Sevgili İlkhan kardeşim, gönüllülük esasına dayanan bu faaliyeti bu güne kadar olağanüstü bir azimle devam ettin. Bu külliyatı tamamlamanı gönül ister. Ortalama %60 seni tatmin etmiyorsa karar senindir. Umarım bizi Conan'sız bırakmazsın :)
Paylaşımların ve samimiyetin için teşekkür ederim.

Sevgili Sinan Atik dostum, böyle düşünmeniz beni biraz hayal kırıklıgına ugratmadı desem yalan olur (%60 seni tatmin etmiyorsa diye yazmışsınız) bazı konularda böyle oranlarla tatmin veya olurluluk uygunmudur? mesela 100 kişinin yaşadıgı bir yerde 40 kişi yere çöp atıyorsa ,o toplulugun yöneticisi olarak bak 60 kişi çöp atmıyor bu seni tatmin etmiyor mu dersiniz yoksa, toplumun gelişimi için o 40 kişiyi bir şekilde uyarır ve önlemler alırmıydınız?
gönüllülük ilkesine gelincede zaten gönüllü olunmasa bu kadar emek gerektiren paylaşımlar yapılmazdı , gönüllük derken koşulsuz ve mecburiyet gerektirmeden paylaşmaktan söz ediyorsan da sevgili dostum, ona da bir itirazım olacak çünkü bu seferde kendimizle çelişiyoruz çünkü, bu paylaşımlara ulaşabilmek için sitemize üyeligi şart koşuyoruz! o zaman üyelik şartınıda kaldırmamız lazım değil mi?
neyse bu konu üzerine uzun uzun yazışabiliriz ama daha öncede bu tip konular konuşuldu ve yöneticilerimiz olarak bu konuya açık olmadıgınızı açıkça belirtmiştiniz;ben yinede bir toplumun günün şartları içerisindeki gelişmesi için gerekliliklere gözlerimizi kapamamamız gerektigini düşünmekteyim...
saglıcakla kalın;

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara

Sevgili Sinan Atik dostum, böyle düşünmeniz beni biraz hayal kırıklıgına ugratmadı desem yalan olur (%60 seni tatmin etmiyorsa diye yazmışsınız) bazı konularda böyle oranlarla tatmin veya olurluluk uygunmudur? mesela 100 kişinin yaşadıgı bir yerde 40 kişi yere çöp atıyorsa ,o toplulugun yöneticisi olarak bak 60 kişi çöp atmıyor bu seni tatmin etmiyor mu dersiniz yoksa, toplumun gelişimi için o 40 kişiyi bir şekilde uyarır ve önlemler alırmıydınız?
gönüllülük ilkesine gelincede zaten gönüllü olunmasa bu kadar emek gerektiren paylaşımlar yapılmazdı , gönüllük derken koşulsuz ve mecburiyet gerektirmeden paylaşmaktan söz ediyorsan da sevgili dostum, ona da bir itirazım olacak çünkü bu seferde kendimizle çelişiyoruz çünkü, bu paylaşımlara ulaşabilmek için sitemize üyeligi şart koşuyoruz! o zaman üyelik şartınıda kaldırmamız lazım değil mi?
neyse bu konu üzerine uzun uzun yazışabiliriz ama daha öncede bu tip konular konuşuldu ve yöneticilerimiz olarak bu konuya açık olmadıgınızı açıkça belirtmiştiniz;ben yinede bir toplumun günün şartları içerisindeki gelişmesi için gerekliliklere gözlerimizi kapamamamız gerektigini düşünmekteyim...
saglıcakla kalın;

Yönetim olarak bu konudaki düşüncemiz ve kurallarımız bellidir. O yazılanlar dışında kimseyi zorlamak ya da eğitmeye çalışmak bizim işimiz değildir. Bir önceki mesajımda ve şimdi yazdıklarım şahsi görüşlerimdir. Demokrasiye inanan birisi olarak %50+1 kişi bence yeterlidir. Yukarıdaki %60 vurgum bundandır. Paylaşım benim, ben %100 istiyorum derseniz bu tabi ki sizin bileceğiniz bir iştir. Dediğinizin benzeri paylaşım yapan ortamlar mevcuttur. Tercih sizindir.
Muhabbetle...

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi

Az önce bir paylaşım indirdim. Yanlışlıkla iki kez indirmişim. İlkinin adı
"dosya" ise ikincisi "dosya (1)" diye inmiş. Bazen bir kişi iki kez bile
indirme yapabilir. Daha önce indirdiğinden habersiz tekrar indirme de
yapabilir. Ama iki kez like yapamaz. Bu yüzden rakamlara fazla takılmamak
lazım, kanımca. Hata payıyla %60 belki %70 olabilir. Ama ne kadar
yeterli olur bilemem. Ancak 100 kişiden az indirilmiş denirse, bu da
delinebilecek bir kural, olabilir. Ya da üç beş günde indirme sayısı gibi
motive edecek bir kural da olabilir. Sonuçta paylaşım yapanın takdirinde.
İstediği an bırakabilir, bence.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin

Yönetim olarak bu konudaki düşüncemiz ve kurallarımız bellidir. O yazılanlar dışında kimseyi zorlamak ya da eğitmeye çalışmak bizim işimiz değildir. Bir önceki mesajımda ve şimdi yazdıklarım şahsi görüşlerimdir. Demokrasiye inanan birisi olarak %50+1 kişi bence yeterlidir. Yukarıdaki %60 vurgum bundandır. Paylaşım benim, ben %100 istiyorum derseniz bu tabi ki sizin bileceğiniz bir iştir. Dediğinizin benzeri paylaşım yapan ortamlar mevcuttur. Tercih sizindir.
Muhabbetle...

Sevgili dostum,
herhalde yazı dilinde bazı şeyler tam anlaşılmıyor ve anlatılamıyor; ben %100 istiyorum diye bir şey ne söyledim nede ima ettim,burada savundugum ilkeler başka ama anlatamamışım,bir de -bu tip ortamlar mevcut isterseniz giderseniz demişsiniz- eger öyle bir istegim olsa bu konu ilk görüşüldügünde (hatta bir yöneticimizin bir başka benim gibi düşünen bir çizgidiyarı sakinine; siz giderseniz başkaları gelir kaldıgı yerden devam eder, baki olan çizgidiyarıdır; yazdıgında) giderdim ama ben kalıp dogru bildigim şeyler için mücadele etmeyi tercih ettim... onun için burada birbirimize laf yetiştirmenin bir anlamı yok, kısmet olur bir gün yüzyüze görüşme imkanımız olursa (tüm yöneticilerimle) tezlerimi savunurum;
Bir gün görüşmek üzere saglıcakla ve sevgiyle kalın...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,510
Sayın ilhan tok .paylaşımlarınıza kaldığı yerden devam etmenizi rica edeceğim.Conan çok sevdiğim bir kahraman sizin elinizden okumak isterim.İndirme like gibi istatistiklere hiç girmiyorum.Ayrıca bilmenizi isterim bir paylaşım indirme ve like yüzdesi çıkarmak hiç kolay değildir.Bir okuyucu günlük indirme yaparken 10 sene sonra siteyi keşfeden biri daha yeni yeni indirme yapacaktır.Dolayısı ile şu kadar like aldı şu kadar indirildi demek için çok erken .Şahsi görüşüm paylaşım yaparım keyfime bakarım.ister indirirler ister like verirler pek takılmam.olayları zamana yayarım.10 yıl önce yaptığım bir paylaşım için şimdi bile teşekkür mesajı alıyorsam doğru bir iş yapmışım demektir.Geri dönmenizi kaldığı yerden devam etmenizi rica ediyorum.