Conan - Road of Kings 009 Kralların Yolu 009(Ç&B)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Yolumuzun bitmesine şurada bir durak kaldı ama Akilonya'dan bir türlü ayrılamıyoruz :Ğ:Ğ:Ğ
hayır merak ettigim şu; Conan olmasa bu Akilonyalılar ne yaparlardı acaba :4::4::4::4:

Bu ana serinin diger sayıları için bakınız: http://www.cizgidiyari.com/forum/conan-dark-horse-serileri-ceviri-balonlama/116999-conan-road-kings-ceviri-balonlama.html

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Etkileyici bir hikaye, yıllar önce okumuştum, hâlâ hatırlıyorum. Çok teşekkürler.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,992
13,511
Akilonyalıları belmem ama biz conanseverler siz olmasanız ne yapardık bilmiyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,620
İzmir
Haftalık çizgi roman çıkartan yayın evi gibisiniz maşallah.
Her hafta yeni bir sayı ile yakında seri tamamlanır.
Teşekkürler.

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
Bu serinin orijinalini okudum. Conan'ın kariyerinde önemli bir kavşağı anlatıyor. Bunlar Howard öykülerinde de daha sonra devam öykülerini yazan Camp-Carter ikilisinin öykülerinde de aydınlatılmamış noktalar. Mesela, krallığı boyunca başkomutanlığını yapan Prospero ile bu bölümde tanışıyor. Ayrıca, Howard'ın sıralamasında son öykü--aslında roman--olan Ejderin Saati'nde cellattan kurtardığı Kontes Albiona'nın çocukluğu da bu öyküde karşımıza çıkıyor. Albiona, Khorala Yıldızı (Howard'ın Zamboula'da Gölgeler öyküsünde arakladığı, büyülü bir yüzük) adındaki Camp-Carter öyküsünde Conan tarafından hapis hayatından kurtuluyor. Bu öykünün konusu Khorala Yıldızı öyküsünü kadük ediyor, yok sayıyor. Ayrıca, Conan'ın tahta çıkarken boğarak öldürdüğü Tiran Numedides de bu öyküde tahta çıkıyor. Buradaki öyküde, ayrıca Kızıl Kale'de Aquilonia'yı istila eden dış güçlerin maşası olarak tahta çıkardıkları Arpello da önemli bir yer tutuyor.Öykünün sonu da Kara Kıyıların Kraliçesi öyküsündeki rıhtım sahnesine bağlanıyor.

Anlayacağınız ne kadar akışını değiştirmiş olsa da, ana külliyat ile sıkı sıkıya bağlı bir seri bu...

Temiz, olgun çeviri dili için Tebrikler İlhan Tok....