Çizgilerle 12 Eylül 1980 (Alter Yayıncılık - Basım 2010)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,466
izgilerle-12-Eyl-l-1980.png

Şayet konuya yorum veya cevap yazacak arkadaşlarımız olursa,
ricam siyasi içerikli olmamasına dikkat etmeleridir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Siyasetin kalbinden bir kitap tarayıp paylaşıyorsun, sonrada siyasi yorum yazmayın diyorsun. Bu ricanız bile siyasi. Hayatın her alanı siyaset değil mi? Tamam birşey yazmıyorum. Elinize sağlık. İndirmeyeceğim.Çünkü aynı kitap bende de var.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Sevgili Gandor08 dostum siyasi mesaj yazmayın diyor ama ben onun
mesajlarınızla kavga çıkarmayın demek istediğini anlıyorum.
Karşılıklı saygı çerçevesinde, karşısındakine hakaret etmeden herkes istediği mesajı yazabilmeli.
Teşekkürler dostum, hemen indiriyorum.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,791
4,704

Sayın gandor08 ;

Uyarıp demişsin ki ; "Şayet konuya yorum, cevap yazacak arkadaşlarımız olursa ricam siyasi içerikli olmamasına dikkat etmeleridir."

Bu karikatürler demetini sunup ta siyasi yorum yapmayın demek tam bir ironi. Tamam ben de sizi kırmayıp siyasi yorum yapmadan yazacağım.

Neoliberalizmin 24 Ocak Kararlarını uygulamak , "Türk halkının gelişim düzeyi ekonomik kalkınma düzeyini aşmış" , "İmam hatipler dindar ve milliyetçi , Liseler vatan haini yetiştiriyor" diyen askeri komutanların , Halit Narin vb. işadamlarının "Şimdi gülme sırası bizde" diyeceği düzeni oluşturmak , Tüm İşçi sınıfının ve Türk Halkının ekonomik ve siyasi kazanımlarını ortadan kaldırıp, ülkeyi peşkeş çekmek , Amerikan Emperyalizminin "Bizim Oğlanlar" dediği , "Yok asmayıp da besleyecek miydik?" faşist zihniyetli ,Nakşibendi tarikatı müridi Kenan Evren'in liderliğinde bu günlerin temelini atmak için yapılan 12 Eylül 1980 Faşist Askeri Darbesi ve onun yaptığı faşistlikleri yansıtan çizgileri bir araya getiren bu karikatür albümünü bize sunuyorsun. ( Nasıl ama hiç siyasi yorum yaptım mı ? Sadece gerçekleri yazdım. )

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

Sayın uzung ; "Sevgili Gandor08 dostum siyasi mesaj yazmayın diyor ama ben onun
mesajlarınızla kavga çıkarmayın demek istediğini anlıyorum.
Karşılıklı saygı çerçevesinde, karşısındakine hakaret etmeden herkes istediği mesajı yazabilmeli
." diye yazmışsın.
Sana bu düşüncelerinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunarım.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,802
12 Eylül biz o yılları yaşayanlar için çok acı anılar bıraktı (Hoş bu yıllar da bırakıyor ya)
Kitap zaten siyasi ben de de olan bir kitap bir de İçeriden dışarıya sevgilerle adlı bir
kitap daha vardı bulabilirsem paylaşırım.

akrep069

Süper Üye
14 Ara 2009
527
648
Gandor yazına karşılık şunu yazmak istiyorum.

*12 Eylül harekatı bizlerden neler aldı götürdü, bunu her zaman tartışmalıyız, konuşmalıyız,
ama şu anki iktidar demokrasi hovardalığı yapıp dururken, üstüne 12 Eylül dikta rejiminin anayasası üzerinden bizlere ileri demokrasi dersi vermesi bir kara mizah değil mi?
**Şu anki iktidar darbe anayasası ile bizleri hala yönetmiyor mu?
**Şu anki iktidar 12 Eylül darbe yönetiminin göstermediği vapur seferlerini, metro seferlerini, otobüs seferlerini iptal ettirmedi, vatandaşın özgür dolaşım hakkını elinden almadı? Neden kendisine karşı hükümete karşı eylem yapılmasın çünkü kendi iktidarının gözden düşürülmesini istemedi.
Saygılar ve sevgiler.

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,435
Siyah ve beyaz

Şayet konuya yorum veya cevap yazacak arkadaşlarımız olursa, ricam siyasi içerikli olmamasına dikkat etmeleridir.
Eline sağlık üstadım... Siyah tüm renklerin karışımından meydana gelir siyaha bakanlar kendi istedikleri rengi her zaman gördüklerini hatta başkalarında o rengi kendileri gibi görmeleri gerektiğini düşünürler ama gerçekten siyah apayrı bir renktedir. Beyaz içinde benzeri bir benzetme yapabiliriz. İnsanlarda bilinen tarihin başlangıcından bugüne olayları gerçek rengi ile görmeyi hep bilinç altlarında isteyerek ya da istemeden reddetmişlerdir ve her zaman beğenilen bir şeyin karşıtları, beğenilmeyen bir şeyinde sevenleri olmuştur.... Ve bu böylece de sürüp gidecektir. Sadece kendi politikalarının doğru olduğunu bunun dışında hiçbir politikanın doğru olmadığını savunanlar oldukça dünyada barış ve adalet umutları azalacaktır... Bizler 68 kuşağı özgürlük rüzgarlarından başlayıp, hippiliği, rock'ı, heavy metali yaşamımıza sokmaya çalışıp seksenler, doksanların bize yaşattığı derin sıkıntıları unutup aman ne güzel yıllardı diye kendimizi avutup, cep telefonsuz, sosyal medyasız, bilgisayarsız-tabletsiz günlerde kendi çabamızla ve de kokulu mektuplarla tavladığımız sevgililerimizin hatıraları ile bugünlere geldik. Evet biz çarpık dünya düzeninde yırttık sıramızı öyle böyle savdık ama çok kötü bir gelecek önümüzde, Allah çocuklarımızın yardımcısı olsun...

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
12 Eylül biz o yılları yaşayanlar için çok acı anılar bıraktı (Hoş bu yıllar da bırakıyor ya)
Kitap zaten siyasi ben de de olan bir kitap bir de İçeriden dışarıya sevgilerle adlı bir
kitap daha vardı bulabilirsem paylaşırım.

Bulabilirsen eğer; emin ol, ben 4x4 gözle bekliyorum abi! :)

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
385
852
1951 doğumluyum.
İmam Hatip mezunuyum.
12 Eylül'ü yaşadım.
28 Şubat'ı çocuklarımla beraber yaşadım.
İmam Hatip deyip bizim yaralarımızı kanırtmayın.
Duyduklarınıza göre hüküm veriyorsunuz.
Yaşadıklarımızı bilmiyorsunuz.

Bu yazı siyasi içerikli değildir.
Bu yazı acıtanlara bir hatırlatmadır.
İlk sözdür ve son sözdür.

Kitabın dostlarına selam olsun.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,791
4,704

Sayın hadramut ;

"Her genelleme içinde mutlaka yanlışlık taşır"
Bu sözlerin doğruluğuna en çok inanan bir bilimsel dünya görüşüne sahibim.
Benim sen ve senin gibilerle şahsi hiçbir hesabım ve önyargım olamaz. Hepimizin kardeş olduğuna en çok ben inanır ve öyle olmamızı isterim. Ben sadece o komutanların sözünü naklettim. İnanmasan tara bak. Yalan ise oradaki alıntı için de özür dilemeye hazırım. Ama alıntı eski bir Genel Kurmay Başkanına aittir. Bu günlerde aynı sözler dile getirilmiyor mu? Yok diyor isen en yetkili kişileri dinle görürsün. Yoksa benim böyle bir ayrımcılık güttüğüm yok. Ben "Tüm ayrımcılık insanlık suçudur" sözüne sonuna dek inanırım. Yani ayrımcılığı bizim dışımızdakiler yaptı ve yapıyor, ben ve benim gibiler değil.

Samimiyetime inanman dileğiyle, esenlikler dilerim...

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,737

Sayın gandor08 ;

Uyarıp demişsin ki ; "Şayet konuya yorum, cevap yazacak arkadaşlarımız olursa ricam siyasi içerikli olmamasına dikkat etmeleridir."

Bu karikatürler demetini sunup ta siyasi yorum yapmayın demek tam bir ironi. Tamam ben de sizi kırmayıp siyasi yorum yapmadan yazacağım.

Neoliberalizmin 24 Ocak Kararlarını uygulamak , "Türk halkının gelişim düzeyi ekonomik kalkınma düzeyini aşmış" , "İmam hatipler dindar ve milliyetçi , Liseler vatan haini yetiştiriyor" diyen askeri komutanların , Halit Narin vb. işadamlarının "Şimdi gülme sırası bizde" diyeceği düzeni oluşturmak , Tüm İşçi sınıfının ve Türk Halkının ekonomik ve siyasi kazanımlarını ortadan kaldırıp, ülkeyi peşkeş çekmek , Amerikan Emperyalizminin "Bizim Oğlanlar" dediği , "Yok asmayıp da besleyecek miydik?" faşist zihniyetli ,Nakşibendi tarikatı müridi Kenan Evren'in liderliğinde bu günlerin temelini atmak için yapılan 12 Eylül 1980 Faşist Askeri Darbesi ve onun yaptığı faşistlikleri yansıtan çizgileri bir araya getiren bu karikatür albümünü bize sunuyorsun. ( Nasıl ama hiç siyasi yorum yaptım mı ? Sadece gerçekleri yazdım. )

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

Çok güzel özetlemişsiniz.İstesek de istemesek de hayatın her alanında siyaset vardır çünkü bizleri yönetenler siyasilerdir, 12 Eylüllere giden süreçleri bilmez isek bu günleri hiç bilemeyiz ve anlayanayız

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Tam arşivlik pırıl pırıl bir tarama! Bu albümü önce senin taradığını bilmiyordum Üstadım.
Sayın Üsküdar başlığa mesaj yazmasa hala da haberim olmayacaktı. Çok teşekkürler..