Cafer Zorlu Klasikleri - KARİKATÜRLER

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Ellerine sağlık. Gençlik dönemimizde dergilerde, gazetelerde hep onun karikatürlerini gördüğümüzden Cafer Zorlu karikatürlerini severim.

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
dağınık ve savruk gibi görünen, ama büyük ustalık barındıran, her zaman okumak ve seyretmekten çok hoşlandığım enfes çizgilerin sahibi, küçükken çoklukla öykündüğüm, başarabildiğimde yerlere sığamadığım, (tek karede bile) sıcacık öyküler anlatan karikatürist cafer zorlu'nun bu çalışmalarını paylaştığınız için yürek dolusu sevgiler ve saygılarımla sayın bayposta..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Sevgili gandor08 de ustaya ait "Konuşan Karikatürler" kitabını tarayacağını iletmişti. Sevgili bayposta'nın bu paylaşımı hoş bir sürpriz oldu.

2012'de kaybettiğimiz ustayı saygıyla anarak sevgili bayposta'ya teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Rahmetli Cafer Ustanın düne kadar varlığını bile bilmezken 2 adet karikatür kitabını buldum, kütüphanede.

Gerçekten muhteşem karikatürleri varmış, çok hoşuma gitti. Kitabın birini tarıyorum şu an.

bayposta'nın verdiği bu kitaptan karikatürlerde var, bendeki konuşan karikatürler kitabında ama olsun o ayrı bu ayrı bir eser.

Teşekkürler eser için.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
dağınık ve savruk gibi görünen ama büyük ustalık barındıran, her zaman okumak ve seyretmekten çok hoşlandığım...
Tappers dostumuz benim de aynen taşıdığım hisleri güzel ifade etmiş, ağzına sağlık.

Forumumuzun çalışkan adamı sevgili Bayposta'ya da yürekten teşekkürler.

CortoMaltese

Onursal Üye
8 Ağu 2012
554
2,987
Cafer Zorlu, eski kuşak çizerler arasında çizgisini en sevdiğim çizerlerden. Paylaşım için çok teşekkürler.

cizgibaykus

Kıdemli Üye
13 Ara 2013
110
212
"Tabure" adlı arkadaşımız yukarıda Semih Balcıoğlu'ndan söz etti ... Yalçın Çetin..., Güngör Kabakçıoğlu... Cafer Zorlu .... Altan Erbulak... Nehar Tüblek... saymakla bitmez. Acaba yeryüzünde bu topraklar kadar çeşitli, eğlenceli, büyük, değişik, hayret verici, hayranlık uyandırıcı ÖZGÜN çizgilere sahip karikatürcüleri bulunan başka coğrafya var mıdır... ve değerini bildik mi, biliyor muyuz? Elinize sağlık...