BAYBARS Kanlı Öç - Orhan Dündar (1972)

12 Şub 2010
15,006
543,642
file

Orhan Dündar'ın 18-19 yaşlarında yazıp çizdiği Baybars'ın bu macerası 1974 yılında Güneş Gazetesinde yayınlandı. Bundan önce paylaştığım Baybars Kraliçenin Fedaisi Baybars'ın 2. macerası olup Kanlı Öç ilk çizilen maceradır.

Orhan Dündar - Erhan Dündar ustalarla bugün Kızılay'da buluştuk ve bu macerayı bana fotokopi olarak verdiler. Ben de fotokopiden taradım.

Fotokopi, orijinal çizimlerden çekilmiştir. Ancak orijinal çizimini bulamadıkları bir kaç sayfayı gazeteden fotokopi olarak çekmişler. Bu sayfalar başlıklarından anlaşılıyor. O sayfaların fotokopi kalitesi pek iyi olmadığından biraz solgun görünümleri var.

Orhan Dündar - Erhan Dündar ustalarla buluşmalarımızın semerelerinden yararlanmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Bana göre "çizgi roman araştırmacıları-yazarları" Haluk Bey kadar bu işe emek sarfetmemişlerdir.
Arşivindekilerle yetinmeyip, o kadar işinin gücünün arasında birde çizer dostlarıyla buluşup bu güzel paylaşımları bizlere ulaştırıyor.
Teşekkürler... Elimizden ancak bu kadarı geliyor.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,874
Buluşmaya devam.
Her buluşmada bir fotokopiye razıyız.:D
Eline sağlık üstadım.
Paylaşım için teşekkür ederim.
Orhan ve Erhan Dündar ustalara selamlar,sevgiler.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Bana göre "çizgi roman araştırmacıları-yazarları" Haluk Bey kadar bu işe emek sarfetmemişlerdir.
Arşivindekilerle yetinmeyip, o kadar işinin gücünün arasında birde çizer dostlarıyla buluşup bu güzel paylaşımları bizlere ulaştırıyor.
Teşekkürler... Elimizden ancak bu kadarı geliyor.
Aynen katılıyorum abim.Bence yeni bir çizgiroman ansiklopedisi yazılmalı ve haluk abimiz de bu konuda danışman yapılmalıdır.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Bunlar çok özel, çok güzel paylaşimlar. Teşekkürler, profesör.:)

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Bulamayacağımız böyle güzel bir paylaşım için, çok teşekkürler sevgili Profesör ve Orhan Dündar Üstadlarım...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Buluşmaya devam.
Her buluşmada bir fotokopiye razıyız.:D
Eline sağlık üstadım.
Paylaşım için teşekkür ederim.
Orhan ve Erhan Dündar ustalara selamlar,sevgiler.

Gerçekten de harika kelimesi bile yetersiz;
fotokopiye ben de razıyım.
Size ve değerli üstatlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

abdullahersoy

Aktif Üye
19 Ocak 2012
311
667
ellerinize sağlık. Emekleriniz için çok teşekkürler. Baybars yani pars bey Mısırda Türk Devleti hükümdarıdır. Başka Baybars'larda vardır. Tarihin derinliklerinden bu değerleri çıkararak değerlendirenlere teşekkür etmek ne kadar sönük kalıyor. Elimizden ancak bu kadarı geliyor.