Alias-06 (Çeviri ve Balonlama)

Önder Atar

Çeviri & Balonlama
1 Tem 2012
95
1,276
tumblr_kyk19wPEml1qadt3bo1_400.jpg

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,755
İstanbul
Seride yeni bir maceraya başladık. Başlangıç iyi, umarım devamı ve sonu da iyi gelir. Yalnız bu sayı için bir +18 ibaresi konulabilirmiş. :)

Bir tane balonu (küçük bir tanesini) herhalde nazarlık olsun diye bırakmışsın, çevirmemişsin.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Önder Atar

Çeviri & Balonlama
1 Tem 2012
95
1,276
Seride yeni bir maceraya başladık. Başlangıç iyi, umarım devamı ve sonu da iyi gelir. Yalnız bu sayı için bir +18 ibaresi konulabilirmiş. :)

Bir tane balonu (küçük bir tanesini) herhalde nazarlık olsun diye bırakmışsın, çevirmemişsin.

Teşekkürler.

Bence +118 daha iyi olurmuş:) O gay chatini çevirmek hayattan eksiltti beni:)

6. sayfada üç nokta ile doldurduğum balon mu?

12 Şub 2010
15,006
543,755
Çizgi bolluğundan göz gözü görmez, tozu dumana katmış ve balonların içi tıka basa doldurulmuş ve küçük kareler

Süper taytlıları sevmediğimin nedenlerinden birisi olduğunu anladım

Okuyabilmek için gözüm fazla zorlanıyor, o zorlanmadan dolayı geriliyorum

Leman, Lombak gibi dergilere de aynı nedenle uzun süre devam edemediğimin de farkına varıyorum. En sevebileceğim ÇR lardan uzak durmamın başta gelen nedeninin bu olduğuna karar verdim

Nitekim bazen, kitabını okumaya teşebbüs ettiğim kimi ÇR ları bir kaç sayfa sonra bırakmamın, aynı kitabın taranmış ve büyük karelere dönüşmüş halini severek okumamın nedeni de buymuş

Kendimi zorlamama rağmen, küçük yazıları nedeniyle okuyamadığım ve küçük karelere sıkıştırılmış bol çizgilerinden dolayı resimlerini seçemediğim için indirdiğim ve okumaya heveslendiğim bir çok kitabı okuyamadan silmek zorunda kaldım.

Alias onlardan değil

Çok rahat okunan yazılar, ferah çizgileriyle asla boğucu değil

Öykü başlangıcı ilginç, daha da olacağa benziyor

Teknik hususlar, font, balon vesair hususlar benim ilgi ve uzmanlık alanım olmadığı için es geçiyorum

Sevgili direnc11 gibi hocaların radarı yirmidört saat açık zaten, içim de rahat o yüzden

Okuduğum zaman imla ve Türkçe hatalarını zihnim otomatik olarak düzelttiğinden o yönden de sıkıntım yok

Sansüre yatkın olmadığımdan +18 gibi konuları paylaşımcının takdirine bırakmayı uygun görürüm

Alias'ı takibe devam:)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,755
İstanbul

...Teknik hususlar, font, balon vesair hususlar benim ilgi ve uzmanlık alanım olmadığı için es geçiyorum

Sevgili direnc11 gibi hocaların radarı yirmidört saat açık zaten, içim de rahat o yüzden...

Üstadım bana hoca ünvanını layık gördüğün için çok teşekkür ederim. Senin nezaketinin ve yüce gönüllülüğünün defalarca canlı tanığı oldum ve bu özelliklerini çok takdir ediyorum. Ancak bu ünvanı kabul etmem, forumumuzda yer alan birbirinden güzel çalışmalarıyla bu işin gerçek uzmanı olduğunu ispatlayan dostlarımıza büyük haksızlık olur.
Bunun yerine "gönüllü nöbetçi çeviri-balonlama çalışanı" türünden bir ünvanı kabul edebilirim ama :) Basitçe tesbit edilebilen ve düzeltilmesi kolay hususlarda uyarılarda bulunuyorum ki dostlarımızın harcadığı emek birazcık daha karşılığını bulsun. Hepsi bu.