Öküz Sayı - 20 (19 Eylül 1996)

shalamars

Onursal Üye
25 Şub 2018
144
3,162

Keyifli okumalar...

Gece gece Öküz dergisini tararken fonda Aşık Veysel dinliyordum, aklıma 1969 yılında Milliyet gazetesinden Arda Uskan'a kendi hayatı ile ilgili anlattıkları geldi alıntılıyorum;
"Kırlangıç uşağı' diye seyyar doktorlar vardı. Buraya geldiler. Onlar göz açarlardı. Göz doktorlarıydılar. Babam rahmetli gösterdi, baktılar:
-Sağ gözü ışık görüyor. Üstünde perde var. O perdeyi alırsak gözü açılır. Akdağmadeni'ne getir de orada tedavi edelim, dediler.
Onlar gittiler. Aradan birkaç gün geçti. Bende bir sevinç başladı ki sormayın. Fakat fakirlik var. Babam para bulacak da götürecek açtıracak...
O arada, öküzün önünden saman irisini, tozunu, toprağını temizlemek için ahıra girdik. Öküz bağlıydı. Hayvan kafasını böylesine sallayınca, boynuzunu tam gözümün üstüne vurdu. Sağ gözümü de akıttı gitti. O ışık da kayboldu. Kaldı o iş de."

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,737
Anlatımda fakirlik ve şanssızlığın iç içe olduğu görülüyor belkide fakirliğin çilesi de denebilir.Paylaşım için çok teşekkürler

garin

Yeni Üye
25 Ara 2016
4
3
paylaştığınız öküz dergisi taramaları için size gerçekten minnettarım. rica etsem elinizdeki diğer sayıları da tarayabilir misiniz? merak ve sabırsızlıkla bekliyorum :)

shalamars

Onursal Üye
25 Şub 2018
144
3,162
paylaştığınız öküz dergisi taramaları için size gerçekten minnettarım. rica etsem elinizdeki diğer sayıları da tarayabilir misiniz? merak ve sabırsızlıkla bekliyorum :)

O zaman size müjde vereyim, hafta içi bir kaç öküz daha gelebilir.

orgunvaran

Onursal Üye
15 Şub 2016
743
1,481
sevgili arkadasım ellerine sağlık. benim hiç ilgimi çekmesede o kadar basarılı taramıssın ki ilgilenen arkadaslar adına bu tesekkürü borç bildim. bu arada mizah dergileri paylasımların gercekten güzel.