OGAN Karaoğlan Yayınları Sayı 01 (07.02.1966)

12 Şub 2010
15,006
543,578
ogan0101.jpg

Sevgili kolibri şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,002
20,607
Gaziantep
"Karaoğlan Yayınları" nın dergilerini aldığımı anımsıyorum. Henüz 14.Yaşımdaymışım. Bu kadar işin arasında bu dergileri bulup taramak... Ellerine sağlık.

fantoma68

Yeni Üye
28 Tem 2009
2
2
üstat indiana jones gibisin valla tarihin tozlu raflarından bulup cıkartığın eserler için sonsuz teşekkürler...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
301,994
Vikinglerin yer aldığı filmleri de,
çizgi filmleri de,
çizgi romanları da daima sevmişimdir.
Üstelik bu kitapta bir de farklı bir "Ormanlar Hakimi" mevcut.
Bilmediklerimizi, görmediklerimizi bizlerle tanıştıran Sayın "Profesör"e teşekkür ediyor,
saygılarımı sunuyorum.

bayrakzaf.gif

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,073
36,567
İstanbul
Hâluk Abi bizi şaşırtmaya devam ediyorsun. Dur bakalım daha nelerle karşılaşacağız?

Forumda daha önce paylaşılan Oganlar vardı; iki tane, Atlas Yayınlarının kitapları. Onlardan zannettim önce ama anladım ki değil.

İnternette hızlı bir araştırma yaptım. Fransa'da 108 sayı yayımlandığını öğrendim. Bizdeki ömrü ne kadardır bilmiyorum. Haluk Abi bunu da öğretir bize nasılsa. İlk sayının kapak resmi aşağıda. Bizde biraz farklılaşmış. Abdullah Turhan mı çizmiş acaba kapağı?

file

Ağzım kulaklarımda, keyiften dört köşe bir yandan kitabı okuyayım, bir yandan biraz daha bilgi edinmeye çalışayım.

Teşekkürler, abi.

Edit: Sevgili kolibri ve Kaptan benden önce bulmuş kapağı ve paylaşmışlar. İki kere pişti oldu :)

Son düzenleme:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,860
Teşekkürler sevgili dostum,ellerine sağlık.
Sahibi ve sorumlu yönetmeni APDULLAH TURHAN yazıyor eh kapak zaten apdullah turhanın.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,987
83,520
Kasımpaşa
Benim hayatım oganlarla geçti.. Bizim evde hep ogan okunurdu.. Haftalık kahramanlık dergisiydi.. 1966 yılında çıkmıştı.. Ben üç yaşımdaydım.. Ben ne yazıyorum yine.. Aklımın şirazesi kaydı.. Nedir bunlar, kim ne zaman çıkarmıştır?. Bütün bunları bilip öğrenmemin tek sebebi Haluk Abidir.. Ben de ona teşekkür ederim..

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,070
Viking savaşçısı OGAN ve ormanlar hâkimi KALAR...
Büyük Şef'e çok teşekkür ederim.:47:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,365

Alıntı: ertuğrul´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kısa ve öz olarak
Sen bizim büyük şefimizsin.
Teşekkür ederim.

Karargah Komutanı ne diyorsa doğrudur :D

Hiç bir itirazım yoktur bu konuda Büyük Şef büyük Şef'tir.

Oganda aynı zamanda Kalar da var ki çok güzel bayıldım ben. Emeklerine sağlık Büyük Şefim.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
Bu sayı kapağını dün gibi hatırlıyorum. Hem gazete ilanından, hem Karaoğlan sayılarının arka kapak tanıtımlarından hatırlıyorum.

Okuduğumuda biliyorum. Ama Vikingler dışında hiç bir şey hatırlamıyorum.

Sevgili üstad gerçekten harikasınız.

Saygılarımla...

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,772
4,568
Sayın profesör ;

Bu kez de OGAN’ın 1. Sayısı. Hem de 1966 tarihli. Sende de neler var be hocam.

( *Not : 17. Sayfadan itibaren "Ormanlar Hakimi KALAR" adlı başka çizgi roman kahramanının macerası var.
Sloganı :
Tek barınağı : Esrarlı orman ,
Tek dostları : Vahşi hayvanlar ,
Tek amacı : Adalet ve barış )

KALAR çok abartılı ama inanın OGAN’dan daha fazla sevdim.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

atlas364

Süper Üye
13 Tem 2009
628
1,383
Sayfaların beyazlatılması Çizgi romanın ana dokusunu bozduğunu düşünüyorum .. saman kağıda basılmış sarımtırak rengin verdiği lezzete yazık oluyor :( paylaşım için teşekkürler

12 Şub 2010
15,006
543,578
Sayfaların beyazlatılması Çizgi romanın ana dokusunu bozduğunu düşünüyorum .. saman kağıda basılmış sarımtırak rengin verdiği lezzete yazık oluyor :( paylaşım için teşekkürler

Uygun bir zamanda bakayım sevgili atlas364 dostum
Ham taramasını saklamışsam onu da paylaşayım
Değilse uygun bir zamanda yeniden tarar beyazlatmadan paylaşırım
Çünkü haklısın:)