Broadway - Birinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili dostlar,

Ünlü çizer Djief 1920'li yılların hayranı ve bu yılları konu alan bir çizgiroman hazırlamak istemiş. Tek başına hazırladığı Broadway, bu "çılgın yılların" Amerika'sını, gece hayatını ve şov dünyasını anlatıyor. Ayrıca, o yılların ünlü şarkılarının sözleri de mevcut. Özellikle kitapta birçok sayfada yer alan "I scream, you scream, we all scream for ice cream" youtube'da da mevcut.

Chapman kardeşler ağabeylerinden Broadway'de kendilerine miras kalan kabareyi açmak istemektedirler. Fanny King ise keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce yıldız adayı genç kızdan biridir. Ama ne Broadway'de yıldız olmak, ne de kâr eden bir kabare işletmek kolay olmayacaktır.

Herkese Keyifli okumalar,

Couv_216417.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,642
Broadway'in ışıltılı dünyası ve perde arkası, bana Kabare filmini hatırlatır.
Lisa Minelli'nin başrolde olduğu bol oskarlı film olay olmuştu. Çiçeği burnunda üniversite öğrencisiyken en önemli sosyal aktivitelerden birisi haftada en az iki gün sinemaya gitmek ve futbol maçlarını kahvehanelerdeki TV den izlemekti.
Daha sonra bu aktivitelerin ibresi çok başka alanlara kaydı ama bir başka konu.

Sevgili odenat dostumuzun bu paylaşımında Kabare'den esintiler buldum. Devamı son sayı için şimdiden ön sıralardan rezervasyon yaptıracağım:)

Hep harika olan paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyorum sevgili dostum.

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,695
istanbul
konu güzel ve sürükleyici, çizimler pamuk şekeri gibi hafif ve çok lezzetli, çeviri eksiksiz ve akıcı.
kendimi film izliyormuş gibi hissettim.
ellerinize sağlık sevgili odenat, siteye kalite ve değer katmaya devam ediyorsunuz.

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
okudum,çok hoşuma gitti.tavsiye ederim.çizer sanatçımız dönemi çok güzel yansıtıyor.