Atmaca - Üçüncü Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili dostlar,

Her ne kadar da dostlarımızın muhteşem paylaşımlar yaptıkları bir haftasonu bu mütevazi eseri sizlere sunmaktan imtina ediyor olsam da, elimden gelen ancak bu. Biliyorum ki, "Ben Efsaneyim" veya "Bernie Washington Özel Albümü" sonrası, bu kitap ancak tüy siklet gelecek :D

Kendimi herkesin Dostoyevski veya Tolstoy olamayacağını, bâzılarının da Çehov olması gerektiğini söyleyerek teselli edeyim bari :)

Atmaca serimize geri döndük; Korsan kaptanımız Yann de Kermeur işlemediği bir suçtan dolayı gemisini ve mürettebatını kaybetmişti. Suçsuzluğunu ispatlamak için Brest'e dönmesi, adamlarını kurtarıp bir gemi bulması gerekmektedir. Ama tüm Brötonya onun peşindeyken bu kolay olmayacaktır.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_1850.jpg

Adem

Çeviri & Balonlama
24 Kas 2011
285
2,100
İstanbul
Çeviri serilerdeki en zor şey sonraki bölümün ne zaman geleceğini bilememek.
Ama böyle gelincede sevindirik oluveriyorum.
Çok teşekkürler sayın odenat.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
İlk iki sayı ile kendine hayran bıraktı Atmaca. Bu sayıyı merakla bekliyordum.
Çok teşekkürler Sevgili Odenat.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Çehov da kendi alanında yabana atılacak bir isim değildir Odenat dostum. Her tür ve her tarzın kendine ait tadı farklı. Sayenizde farklı lezzetleri de tatmış oluyoruz. İyi ki bizimlesiniz... Çok teşekkür ederim...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
Henüz tamamını okuyamadım ama süper bir şekilde macera ilerliyor ve her kitapta farklı bir soru işareti ile sonunu merak ediyor insan.

Acaba maceranın sonunda kaptanımızı neler bekliyor?

Sağolasın üstadım. Ellerinize sağlık.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,881
Eline sağlık değerli dostum.
Muhteşem paylaşımları sayende takip ediyoruz.
Emeklerin için teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çehov odenat....
Aslında hiç de fena değil...
Valla ben büyük bir ilgi ile takip ediyorum...
Yani çehov tolstoy demiyorum...
Teşekkürler...
Saygılar..

12 Şub 2010
15,006
543,642
Daha önceki paylaşımları kaçırmışım ama şimdi üçünü ardı ardına soluksuz okudum.

Blueberry veya Jim Cutlass gibi gerilim, heyecan bir an bile düşmüyor; olaylar baş döndürücü bir süratle gelişiyor

Gerçek bir heyecan fırtınası Atmaca

Artık seri tamamlanıncaya kadar bu merak ve heyecan dinmeyecek

Çok çok teşekkürler sevgili odenat

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili Odenat kardeşim senin her bir paylaşımın muhteşem.Ben bu kitabı ve ilk iki sayısını indirip zevkle okuyacağım,senin kitap seçimlerine saygı duyuyorum.Sevgi ve saygılar sana.Emeğin için çok teşekkürler ederim.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Sevgili Odenat mütevazılığa hiç gerek yok. Burada verilen her emeğin değerli olduğunu benim kıytırık listeleme işlerinde bile gösterdi dostlar :D
Tercuman Çocuk dergisinden sonra beni Frankofonlarla tekrar tanıştırdığın için çok teşekkür ederim
Sinan

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Tarihi gerçeklere dayalı,
edebi ve görsel zenginliği
olan, insanın duygu ve
düşüncelerini etkileyen
çizgi romanları okumayı
daha çok seviyor "erişkin"
okurlar. Tıpkı bu seri gibi
ve tıpkı bizim gibi :)
Odenat üstadım dile kolay,
yıllardır frankofon açlığımızı
her defasında harika işlerle
gidermesini biliyor ve biz de
bundan gayet memnun oluyoruz.
Teşekkürler, sevgi ve saygılar.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,679
İstanbul
Kim ne derse desin benim için çeviri - balonlama işlerinin en önemli isimlerinden birisi sevgili odenat'tır. Hatta haydi söyleyeyim, benim için zirvesindeki isimdir. Böyle karşılaştırmalar yapmayı pek sevmem aslında ama Sezar'ın hakkı Sezar'a. Çevirdiği her seriyle bizi büyüleyen, Fransız-Belçika ekolü çizgi romanlara olan açlığımızı gideren ve bizi her manada rengarenk dünyalara götüren isimdir. Yaptığı çalışmaları kuşe kağıda bastırıp saklayan dostlar olduğunu biliyorum ki aynı şeyi fırsat bulduğumda ben de yapmayı ve bu müthiş kitapları kütüphanemde bu şekilde saklamayı düşünüyorum.

Yaptığı işlerle gönlümüzde taht kuran üstadım aynı şeyi bir kez de mütevaziliğiyle yapıyor. Sağ olsun, var olsun.

Atmaca çok sürükleyici bir seri, temposu hiç düşmüyor.

Bu kitap için ve daha pek çok şey için çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Tarihi gerçekçi edebiyatı yüksek bu tür çizgi romanları sevgili Odenat arkadaşım çok güzel seçiyor. Yaptığı her çalışmayı hiç tereddüt etmeden indirip büyük bir keyif ile okduğum bu seri de muhteşem ve çok titiz ellerden geçtiği ortada. Devamını merakla bekliyorum, emeğine sağlık sevgili dostum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili odenat,
tek başına bir yayın evi gibisin.
Frankofon deyince akla gelen ilk isimsin.
teşekkürler.