Maxence - Birinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
6 Ocak 532. İstanbul tarihi günlerinden birini yaşıyor. O zamanın Fenerbahçe ve Galatasaray'ı, Maviler ve Yeşiller, unutulmaz bir müsabaka için İstanbul hipodromunda karşı karşıyalar;

Bizans tarihinde ilk kez, ilk 24 yarış sonunda, sezon 12'ye 12 eşitlikle gidiyor. 25. ve son yarış şampiyonu belirleyecek. Tüm imparatorluk nefesini tutmuş, yarışın sonucunu bekliyor. Yarış başlıyor ve inanılmaz bir şey gerçekleşiyor; Yeşil takımın iki arabası çarpışıyor! Tribünler şike ve sabotaj uğultularıyla doluyor. Başlayan kavgalar sokaklara taşıyor, İstanbul günlerce yanacak çünkü Antik Çağın en kanlı ayaklanması "Nika" başladı!

Çok güzel çizimler ve burada geçen bir konu okumak çok keyifli. Ayasofya'yı, Galata'yı gezmek, hipodrom'u görmek.... Ve hepsinden güzeli, İstanbul'u yöneten en acımasız ve en yetenekli İmparatoriçe'yi, Theodora'yı (bence Kösem'den de, Hürrem'den de daha acımasız :) ) okumak çok hoşuma gitti. Umarım sizin de hoşunuza gider.

Herkesin yeni yılını da bu fırsattan istifade ederek kutlarım.

Couv_227312.jpg

Adem

Çeviri & Balonlama
24 Kas 2011
285
2,100
İstanbul
Yahu bu kadar mı tesadüf olur.
Tam kitap paylaşımı için siteye girdim, bir bakıyorum Odenat bir paylaşım yapmış.
Bir önceki paylaşım yaparken de böyle olmuştu.
Ellerine sağlık, teşekkürler.
Şimdi tarihin gizemlerine dalayım.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,868
Eline sağlık değerli dostum.
Böyle karlı bir havada,bu kitabı okumak ayrı bir keyif olacak.
Teşekkür ederim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Yabancı çizgi romanlarda (sadece çizgi roman değil, araştırma-inceleme, roman gibi çeşitli dallarda) yaşadığımız ülkemiz ya da tarihimiz ile alakalı eserler bize ayrı bir cazip geliyor. Bu açıdan daha farklı bir yere koyarak okuyacağımıza eminim.
Çok çok teşekkür ediyorum dostum, varlığınla bizi onurlandırıyorsun. Çok güzel işlere imza atıyorsun. Ellerine sağlık.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Çok güzel çeviri-balonlama ve paylaşım için, teşekkürler sevgili Odenat... Elinize sağlık...

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,968
Şu bayramlar ve özel günler ( Yeni yıl gibi ) hiç bitmese, hep devam etse... Elinize/emeğinize sağlık.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Herkes gibi benim de çok merak ettiğim
hikaye eminim güzel ve keyiflidir.
İnanılmaz bir hızla yaptığınız bu çalışma
için de ne kadar teşekkür etsek az. Tüm
güzellikler sizinle olsun, saygı ve sevgiler...

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Çok ilgi çekici ve kaliteli bir kitaba benziyor.
Ellerinize emeklerinize sağlık, çok teşekkürler...
Vakit geçirmeden arşive almalı... :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Muhteşem bir seriye daha merhaba dedik.

Çok teşekkür ederek yeni yılını kutluyorum üstadım.

Sevdiklerinle birlikte sağlık ve esenlik içinde bir yıl geçirmeni dilerim.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Merakla bekliyordum, çok hızlısın maşallah.. Emeğine sağlık, iyi seneler..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili odenat olağanüstü kitapları sayende okuyabiliyoruz. Çok teşekkürler. Yeni yılını kutlarım.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Tarihin içinde, gerçek tarihte kurgulanmış çizgi romanlara bayılıyorum.
Görsel anlatımından dolayı o devirleri romanlara oranla daha iyi canlandırıyorlar.
Aynı zamanda tarih dersi de veriyorlar. Keşke okullarda da tarih derslerinde bu tarz çizgi romanlar kullanılsa.
Öğrencilerin en sevdiği ders tarih olur.

Teşekkürler dostum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
İstanbul entrikları her zaman var olmuş herhalde.

Bi çırpıda okudum, ellerinize sağlık üstadım.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Kapak çok hoş,mutlaka içi de öyledir.Çünkü sevgili Odenat kardeşim seçmiş,o rastgele kitap seçmez.
Sevgili kardeşim çok teşekkürler ederim,emeğin için sevgiler saygılar sunuyorum.

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Az önce bu konuyla ilgili bir belgesel izledim, belgeselin üzerine çizgiroman'ını da okumak güzel olacak, elinize sağlık.

a.lee

Kıdemli Üye
12 Mar 2015
108
218
atlamışım bunu ve 2 sene olmuş paylaşılalı; Üstad'ı hevesle bekliyoruz zaten, bu serinin devamıyla olursa ne güzel.. sağlıkla.