Çingene - İkinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar,

altay1944 dostumuz Çingene serisi konusunda bir istekde bulundu. Hatırlarsanız ilk kitap daha önce sayın homeric tarafından çevrilmişti. Ben de kendisiyle mesajlajarak seriyi devam ettirmek istediğimi belirtti. Sağolsun, o da bana destek verdi.

Akrep ile birlikte buna da el attım. İki seriyi birlikte çevireceğim. Bir kitap ondan, bir kitap bundan devam edeceğiz. Gipsy serisinin kapakları sayın Homeric'den, orijinaller sayın gandor08'den, çeviri ve balonlama da bendenizden gelecek :)

Umarım hoşunuza gider.

Not: Biliyorsunuz sansüre karşıyız. Eh, bu da yarı manga yarı frankofon. Dolayısıyla bâzı dostları rahatsız edici sahneler olabilir :)

İlk kitap homeric dostumuzdan;

http://www.cizgidiyari.com/forum/homeric/70895-gipsy-cingene-yildizi.html

İkinci Kitap;

Couv_605.jpg

homeric

Çeviri & Balonlama
19 Eyl 2009
338
3,203
Kütahya
Frankafonları çok seviyorum. Odenat dostumuz sayesinde bu türün en güzel örneklerini okuduk ve okumaya devam edeceğiz.Tek başına bu türü sevenlere hiçbir yayınevinin yapamayacağı katkıyı yaptı.Onun çevirdiği kitapları okumayı bitirmeden bir yenisiyle bizi buluşturuyor.Yaptıklarına teşekkür etmek için beş dakikadır uygun sözcükler bulmaya çalışıyorum. (Ben bunu düşünürken belki o bir kitabı daha hazırlamayı bitirmiştir.)
Bu forum sayesinde birçok şey öğrendim, birçok güzel insanla tanıştım ama bazen Orhan Veli'nin dediği gibi kelimeler kifayetsiz kalıyor ve tam olarak teşekkür edemediğimi düşünüyorum. Onlardaki azmi ve çizgi roman sevgisini gördükçe imreniyorum.
İyi ki böyle bir forum ve bu foruma karşılıksız gönül veren dostlar var.
Sağol sevgili Odenat...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,447
hiçbiryerde :)
Gerçekten ilginç ve heyecanlı hikayeymiş.
Devam etmeniz isabet olmuş.
Başladın mı bırakamıyorsun kitabı elinden :)
Teşekkürler, sevgiler, saygılar üstadım,
seriyi başlatan homeric hocama da selamlar...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
İlk sayıyı okumuş ve beğenmiştim.
Bu beğeninin ikinci sayıda da aynı olacağından eminim.
Teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
İlk sayıyı okumamıştım, daha doğrusu atlamışım nasılsa, ama çok beğendim, hatta sabırsızlanıyorum sonraki sayılar için..
Teşekkürler dostlar..
Mükemmel!..

sazz

Yeni Üye
31 Ağu 2010
93
47
harika paylaşımlar devam ediyor... Rapaces serisini de bekliyoruz azizim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Bu seride senin sayende tamamlanır mutlaka, çok teşekkür ederim, ellerine emeğine sağlık.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Üstad herşey için teşekkürler.Çok güzel bir seridir.Okuyanların beğeneceğini düşünüyorum.