Murena - İkinci Sezon - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili dostlar,

Murena serimizin ikinci sezonu ve üçüncü sezonun ilk kitabı hazırdır. Bu şekilde 9. kitapla birlikte Fransa'yı yakalamış buluyoruz. Bu muhteşem seriyi Türkçe'ye çevirmekten ben çok keyif aldım, umarım sizler de okurken aynı keyfi alırsınız.

Kitapları mümkün olduğunca açıklamalarla süslemeye çalıştım. Hem orjinaldeki açıklamalar, hem de kendi eklemelerim sayesinde Roma dönemi çok daha anlaşılır hale geldi. Unutulmamalı ki, bu seri Fransa'da üniversitelerde eskiçağ tarihi dersinde okutuluyor.

Murena çizeri Philippe Delaby bu sene başında hayatını yitirdi. O yüzden 10. kitaptan itibaren seriyi Korkunç Papa serisinin çizeri Theo devralıyor.

Seriyle ilgili bana bilgi veren drgavser arkadaşımıza ve orijinalleri bizlerle paylaşan gandor08 dostumuza teşekkürler.

Önemli not: Amerikalılar çok uygar ve ahlaklı oldukları için(!), Frankofonları sansürlemeden yayınlamıyorlar. Halbuki Fransa'da kesinlikle sansür uygulanılmaz.(Sanırım en son 1770'de Tehlikeli İlişkiler sansürlenmişti) Bu sebeple Fransız yayıncılar Fransa ve Amerika için farklı versiyonlar çıkarıyorlar. Ben yalancı Amerikan uygarlığındansa, Fransız gerçekçiliğini tercih ediyorum. Dolayısıyla, Fransız orijinalleri kullandığımdan ufak tefek de olsa açık sahnelere rastlanabiliyor. Herkesi uyarırım.

Murena ilk sezona bu linkten ulaşabilirsiniz; http://www.cizgidiyari.com/forum/odenat/86914-murena-birinci-sezon-turkce.html

Murena İkinci Sezon ;

Murena Üçüncü Sezon ;

144717_c.jpg

ctl8m7pgpb2j5hct4.jpg

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,671
İstanbul
İlk kez bir odenat payalaşımına ilk mesajı yazan ben olayım. :)

İşte bunu bekliyordum. Hem de sabırsızlıkla. Bu hafta sonum da keyifli olacak...İlk sezon muazzamdı. Her yönüyle. İkinci sezon ve 9. sayı da muhakkak öyledir.

Sansüre yönelik tercihin nedeniyle de ayrıca tebrik ederim.

Sonsuz teşekkürler, sevgili odenat.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
2 nci teşekkürde benden gelsin, harikasınız harikasınız.

Şimdi yeni serüvenlere ufuk açacaksınız. Bende size bol bol fransızca seri eserleri yüklemek için kolları sıvadım.

Her şey gönlünüzce olsun.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,671
İstanbul
Okuyuculara büyük kolaylık sağlayacak olan ve hem onlara hem de yapılan işe verilen önemi gösteren açıklamalar için de tebrik ve teşekkür ediyorum.

kparker

Süper Üye
5 May 2012
157
833
sayın odenat, artık söyleyecek söz bulamıyorum. bunca çabanız, emeğiniz ve paylaşımlarınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. sağ olun, var olun.

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,540
odenat,
tay,
ceylan,
lal,
hoz.
odenat yayınları, tek kişilik matbaa.
çok teşekkürler.

uluduz

Yeni Üye
4 Eyl 2013
83
258
Ellerine Sağlık...Oldukca hızlısın.Muhteşem öykü ve çizimler ;emeklerin için teşekkürler.drgavser arkadaşımıza da ayrıca teşekkür ederim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Tek kişilik yayınevi tabiri efradını cami ağyarını mani bir tanım olmuş. Başka söze hacet yok.

Eline sağlık dostum, teşekkürler.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,791
4,704

Sayın odenat ;

Sayende çizgi roman konusunda olsun 21. Yüzyılı yaşıyoruz. Diğer konularda malum ilk çağ ve orta çağ arasında gidip geliyoruz.

İyi ki sen ve senin gibiler var.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
2 nci teşekkürde benden gelsin, harikasınız harikasınız.

Şimdi yeni serüvenlere ufuk açacaksınız. Bende size bol bol fransızca seri eserleri yüklemek için kolları sıvadım.

Her şey gönlünüzce olsun.

Sevgili dostum, eline Barataria Korsanlarının devamı geçerse mutlaka haberim olsun, biliyorsun çeviride 5. kitapta kaldık, ben de bir senedir devamını arıyorum.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Sevgili dostum ,
Daha ilk sezonu bitiremeden ikinci sezonun yayınlanması sürpriz oldu.
Çok teşekkür ederim.
Ellerinize sağlık.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803

Şimdi baktım, üyesi olduğum forumda 5. sayısı var, komple İngilizceye çeviri balonlama yapıyorlar, Fransızcasını indirip size vereyim arkadaşlar :)

5. kitabın Türkçesi bizde çoktan var :) İngilizcelerden önce Türkçeler gelmiş, ne güzel.

İhtiyacım olan 6. ve 7. kitaplar.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Bir serinin bu kadar hızlı bir şekilde hem de çeviri-balonlama olarak paylaşıldığını pek
hatırlamıyorum. Teşekkürler sevgili Odenat, iyi ki varsınız.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,857
Herkes güzel duygularını dile getirip,yazmış.
Bana yazacak bir şey kalmamış gibi.
Ama güzel işler yaptığını rahatlıkla yazabilirim.
Seri ve muhteşem paylaşımların hiç bitmesin.
Emek dolu paylaşımların için gönül dolusu teşekkür ederim.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Sarf edilecek hiçbir beğeni sözcüğü-cümlesi abartılı olmayacak bu azim, kararlılık, çalışkanlık ve özveri karşısında. Varlığınız çizgiroman severler için büyük şans. Yürekten teşekkürler Odenat...

sazz

Yeni Üye
31 Ağu 2010
93
46
harika paylaşım, çok teşekkürler. yayın evlerimizden çok daha geniş bir arşiv sunuyorsunuz.

Akten

Yeni Üye
22 May 2014
75
438
Adana
Sayın Odenat;

çizimleri, renkleri, hikayesi ile mükemmel olan bu çizgi roman dizisi ile sayenizde anıştım. Başarılı çeviriniz ve balonlamanız sayesinde keyifle okuyorum. Minnettar hissettim, teşekkür etmek istedim. Elleriniz dert görmesin.

Akten

Yeni Üye
22 May 2014
75
438
Adana
Bu seri sürüyor mu? Siz devamını da çevirip bizimle paylaşacak mısınız? Tadı damağımda kaldı :/

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,246
3,524
Elinize sağlık, hiç haberimin olmadığı muhteşem kitaplarla bizi buluşturuyorsunuz teşekkürler :)

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Bu seri sürüyor mu? Siz devamını da çevirip bizimle paylaşacak mısınız? Tadı damağımda kaldı :/

Merhabalar, seriyi Theo devraldı, seri sürecek. Biz şu anda Fransa'yı yakaladık.

Ancak frankofonlar Amerikan comic'lerinden farklı olarak aylık değil, bir-iki yılda bir yayınlanıyorlar. Bunun sebebi az frankofon olması değil (geçen yıl 3500 yeni Frankofon basıldı) yüzlerce seri olması.

Dolayısıyla biraz bekleyeceğiz :)

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
185
sevgili kardeşim.gerek konusu ile gerek çizimleri ile müthiş bir iş başarmışsın
sinema seyrder gibi okudum ellerine sağlık biz evde oturan büyükler için
çok keyif verici sağolasın
asimmete 1951 ankara

nomad01

Yeni Üye
23 Ağu 2011
23
39
İlk sezonu daha sonra okumak üzere sayenizde edinmiştim.

İkinci sezon sürpriziyle birlikte bu kurgu-tarih diyebileceğimiz resimli romanı okuma fırsatım oldu.

O dönemin gerçekliğini sunmak adına +18 lik ensantenelerin olduğu, oldukça akıcı, şaheser denebilecek çizimleriyle çizgi-severleri mest edecek harika bir eser.

Emekleriniz için teşekkürler... :)

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
sana yetişmekten tıknefes oldum. Fransızları yakaladığına göre onlarıda geçeceksin, demektir. Teşekkürler, Odenat...

masterphidias

Yeni Üye
19 Ocak 2011
70
86
Muhteşem bir seri... Çok teşekkürler Odenat... Şahane eserler yayınlıyorsun... Sayende bu güzellikleri Türkçe okuyabiliyoruz,çok çok teşekkürler, kolaylıklar dilerim.