Long John Silver - Türkçe - Tam macera

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar,

İşte beklenen an geldi. Long John Silver tümüyle Türkçe olarak okunmaya hazır. Kitapların orijinalini bizlerle paylaşan sevgili gandor08'e teşekkür ediyoruz.

İlk kitabın çevirisi daha önce sayın oguzoguz ve sayın honeybadger tarafından yapılmıştı. Bu ilk kitabı da, okumayanlar için, linkler arasına ilave ediyorum. Diğer kitapların çeviri ve balonlamasını ben yaptım. Umarım bu olağanüstü hikayeye yakışmıştır.

Bulabildiğim en yüksek çözünürlükleri kullandım. Özellikle 4. kitabın orijinali okunmaz durumdaydı, büyüteçle okuyup dilimize çevirdim :D

Keyifle okumanız dileğiyle

longjohnsilver01.jpg

Efsanevi Guyanacapac şehrini ve hazinelerini aramak için Güney Amerika'ya giden Lord Byron Hastings ve ekibinden İngiltere'ye bir mesaj ulaşır. Şehri ve hazineyi bulmuşlardır ama yardıma ihtiyaçları vardır. Yardım için hazırlanan Neptün gemisine, hazinenin peşindeki bir avuç korsan sızar. Kayıp kente ve sakladığı hazinelere ulaşmak ise, düşünüldüğü kadar kolay olmayacaktır.

Son düzenleme:

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
bir ara sadece 1. sayısı çevrilmişti galiba..sayende tüm seriyi okuyabileceğiz..sağol...

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Sevgili odenat,
Bu siteyi uzun süredir takip etmekteyim ama bu benim şimdiye kadar yazdığım ilk mesaj ! Çalışmalarınızı hayranlıkla ve büyük bir beğeni ile izliyorum.Belkide hiç okuyamayacağımız frankofon türü kitapları sayenizde büyük bir zevkle okuyor ve yenilerini dört gözle bekliyorum.Arzunuzun ,heyecanınızın hiç bitmemesi çalışmalarınızın tüm hızıyla devam etmesi temennilerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum..

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Ellerine sağlık.. Azmine hayranım. Bu kadar kısa sürede bu eserleri dilimize kazandırmanı takdirle karşılyorum.. Diğer çalışmlarını da
dört gözle bekliyoruz..
Kolay gelsin..

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili odenat,
Bu siteyi uzun süredir takip etmekteyim ama bu benim şimdiye kadar yazdığım ilk mesaj ! Çalışmalarınızı hayranlıkla ve büyük bir beğeni ile izliyorum.Belkide hiç okuyamayacağımız frankofon türü kitapları sayenizde büyük bir zevkle okuyor ve yenilerini dört gözle bekliyorum.Arzunuzun ,heyecanınızın hiç bitmemesi çalışmalarınızın tüm hızıyla devam etmesi temennilerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum..

Sizin gibi eski üyelere ilk mesajlarını yazdırabildiysem ne mutlu bana. Paylaşmak, uzaktan baktığımız kitapları Türkçe'mize kazandırmak, dostluk ortamı oluşturmak tek amacım. Umarım ileride daha iyi çalışmalar olacak. Yeter ki dostluk, anlayış, başarmanın keyfi olsun.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Kitabın yabancı sitelerden temini , tercüme, balonlama ve upload sürecinde bizim okumamız için emek sarfeden ekipteki tüm arkadaşlarımıza teşekkür ve saygılar .

Son düzenleme:

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,577
Büyük emek ve çalışma, küçük teşekkür, eline sağlık.

enigma23

Kıdemli Üye
4 Haz 2011
195
85
hızlı ve güzel paylaşımların için çok teşekkür ederim.
sayende merak ettiğim bir çok kitabı türkçe okuma fırsatı buldum.
bu arada sormak istediğim bi şey var Baraküda / barataria korsanları /Hannibal meriadec ve odinin gözyaşları kitapları bittimi yoksa hala devam ediyormu ?
Emeklerin için tekrar Teşekkür ederim :)

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
hızlı ve güzel paylaşımların için çok teşekkür ederim.
sayende merak ettiğim bir çok kitabı türkçe okuma fırsatı buldum.
bu arada sormak istediğim bi şey var Baraküda / barataria korsanları /Hannibal meriadec ve odinin gözyaşları kitapları bittimi yoksa hala devam ediyormu ?
Emeklerin için tekrar Teşekkür ederim :)

Hannibal Meriadec'in 4. kitabı çıkmadı. Yakınlarda çıkar diye bekleniyor.

Baraküda ve Barataria serileri devam ediyor. Ancak bir sonraki kitapları elimde yok. İnternet'de de bulamadım (Sadece baraküda Almanca var sanırım) Elime geçince onları da çevireceğim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,748
İstanbul
Olağanüstü... Hafta sonumuz gayet güzel gidiyor. Nasıl gitmesin? Mükemmel bir çizgi romanı daha kendi dilimizde okuma şansı buluyoruz. Ne yaptık acaba bu kadar şanslı olmak için? :)

Sonsuz teşekkürler, sevgili odenat.

Kocaman bir teşekkür de yine pek çok özgün eseri dilimize kazandıran ve bu serinin ilk sayısını çevirilip balonlayan sevgili oguzoguz ve honeybadger'e. Umarım bir gün yeniden çalışmalarına başlarlar ve dünyamızı zenginleştirmeye devam ederler.

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
hakikaten benden çalışkan olduğunuz belli.. bu herşeyi güzel ve özel paylaşım için gönülden teşekkürler.. saygılar..

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
her zaman ki gibi harika bir çalışma olmuş sevgili odenat,ellerine sağlık,emeklerinin karşılığı zor ödenir, bu arada sevgili honeybadger ve oguzoguz'a da 1.sayı için teşekkür ediyorum,uzun zamandır sesleri çıkmıyor oysa çizgidiyarı bu iki ustanın eşsiz çalışmalarını çok özledi :)

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,944
Emeği geçen herkese teşekkürler.

Not : öğrenmek için soruyorum, bu Long John Silver; Define Adasındaki Korsan Long John Silver di mi ? onun maceralarını mı okumuş olacağız ? Yoksa define adasındaki uzun bacak John Silver mıydı ? ben mi karıştırıyorum :) yıllar geçince üstünden zor oluyor hatırlaması.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,992
13,512
Emekleriniz için teşekkür ederim. Güzel bir eser kazandırdınız Türkçe'mize.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Emeği geçen herkese teşekkürler.

Not : öğrenmek için soruyorum, bu Long John Silver; Define Adasındaki Korsan Long John Silver di mi ? onun maceralarını mı okumuş olacağız ? Yoksa define adasındaki uzun bacak John Silver mıydı ? ben mi karıştırıyorum :) yıllar geçince üstünden zor oluyor hatırlaması.

Aynı kişi. Doktor da oradaki doktor. Bu macera Define Adası macerasından 10 yıl kadar sonra geçiyor.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
Güney Amerika,tropikal ormanlar,hazineler...
Paylaşımlar için çok teşekkür ederim.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,473
Sevgili Odenat kardeşim çok teşekkürler ederim bu harika için.
Değerli kardeşim emeğin için sevgi ve saygılarımı sunuyorum,sağolasın,varolasın.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Teşekkürler dostum emeklerine sağlık. Fransızca serileri biraz yavaştan alıyorum bilgin olsun. Çok var yüklenecek. Saygılarımla.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
391
9,658
İstanbul
Diyara okuyacağımız yeni eserler kazandırıyorsun değerli dostum Odenat ellerine sağlık çok teşekkür ederim

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
282
410
Üstad, mutluluğumu anlatamam!

Ellerine sağlık, harika bir klasiği bizlere kazandırdın, çok teşekkür ederim gerçekten!

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
Define Adası en sevdiğim romanlardandı. Çocukluğumda bir kaç kere okumuştum.
Hatta yakın zamanda Arianus yayınlarının çizgi roman versiyonunu da okudum.
John Silver belki de okuduğum ilk anti-kahraman statüsüne dahil edeceğim ve çok beğendiğim bir karakter.
Bu seriyi büyük bir zevkle okudum. Çok güzel bir hikaye.Tamamladığın için teşekkürler.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar.

CNBC-E'de yeni başlayan Black Sails dizisi, Long John Silver'ın gençliğini anlatıyor. Özellikle sürekli bahsettiği şu korsan kaptanı Flint'le maceralarını.

Ben beğendim, sizlere de tavsiye ederim.

atlas364

Süper Üye
13 Tem 2009
629
1,388
harikasınız :) sizin nezdinizde bu tür paylaşımları yapan özverili tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum Saygılarımla