Simya - İkinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Maceramızın ikinci ve son bölümü, , Türkçe olarak aşağıdadır. Kitapların orijinalini bizlerle paylaşan sayın gandor08'e sonsuz teşekkürler ...

Couv_141488.jpg

Fransa krallarını 500 yıldır tehdit eden gizli düşman ... Ünlü polis müfettişi Vidocq ve genç yazar Lerouge, tapınak şövalyelerinin şatolarından soyluların partilerine, idam meydanlarından arka sokak batakhanelerine, bu sırrın ve krallığının gizli düşmanının peşine düşerler.

19. yy Fransa'sında geçen heyecanlı bir macera, keyifli okumalar.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,636
Hemen arşive alıyorum çeviri için ayrı balonlama için ayrı emeklerin için ayrı ayrı teşekkür ederim. Sağolasın bizlere yeni kitaplar kazandırdığın için.

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,526
Henüz okumadım ama kapağı bile iyi ki türkçeye çevlrmişsin dedirtiyor... Teşekkürler...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,636
Her iki bölümün kapağınıda ben düzenlemeye çalışıyorum. Bizler eseri Türkçe olarak okumaya bakmamız lazım.

®embrand

Yeni Üye
28 Mar 2009
53
33
İlk kitabı okudum 19.yy ın karanlık gizemini gayet güzel vermiş. Yaptığınız çeviri ve düzenleme ile tadından yenmez olmuş. Teşekkürler:)

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
226
Gandor ve ilk paylaşımlarını siz hatırlar mısınız, ben çok iyi hatırlıyorum. Genelde gece saatleri üşenmeden müthiş bir özen ve titizlikle hazırladığı sunumlarla devasa külliyatları foruma taşıdı.

O zamanlar bu paylaşımların altına yazılan "keşke türkçesi de olsa" temennilerini de çok iyi hatırlıyorum.

İşte böyle adım adım Gandor'un kendi özdisiplin ve gayretiyle forumun balonlama kanadına taze kan pompalandı. Bu çabasından dolayı değerli Gandor'a ve temennileri gerçeğe dönüştüren Odenat'a çok teşekkürler. Ayrıca (Aslında onu kendi konusunda anmak gerek ama) balonlama çalışmaları ve foruma katılımı için Fındıkfındık'a da teşekkürler. :)

12 Şub 2010
15,006
543,776
İlk bölüme yapmış olduğum yorumda Martin Mystere macerası gibi demiştim. Aynen öyle oldu. Final bölümünün sonunda, eserin başlangıç ve gelişme bölümündeki geriye dönüşlerde gizeme terkedilen tüm sorular cevaplandı. Ölülerin ruhlarıyla irtibat sağlayabilen bir kadın medyum, Tapınak Şövaleyleri, Katarlar ve Hasan Sabbah müritlerinin de tapındığı söylenen ve bir çok Martin macerasında boy gösteren Bafomet, mezarlıktaki gizli ininde yüzyılların lanetini gerçekleştirmek isteyen ruhunu Bafomet'e satmış olan simyacı.Tapınak Şövalyeleri, tüm gizem yazarları için sınırsız hayal gücüne elverişli ve bereketli bir tarihsel oluşum. Masonların kökünün de tapınak Şövalyelerine dayandığı söylenceleri dikkate alındığında her yönüyle sır küpüne dalış yapan bir çizgi roman.
Çeviri balonlamacı olarak hala odenatın avatarında bir değişiklik yapılmayacak mı:)
Çok teşekkür ediyorum dostum:88:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Gerçekten harika! Haberimiz bile yokken şimdi türkçesi elimizde, sağolun.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
Bu güzel çalışma için geçte olsa teşekkürler odenat. Başta çok hızlı olaya girip kafayı karıştırsa da sonradan rayına oturan güzel bir paylaşım.