Cüceler - On Beşinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili dostlar,

Cüceler serimizin 15. kitabıyla üçüncü sezon sona eriyor. Hatırlarsanız, Elfler serisinde her elf ırkını farklı bir senarist yazıyor. Cücelerin ise tümünü günümüz Avrupa fantastik edebiyatının en önemli isimlerinden Nicolas Jarry yazıyor. Zâten bu, her kitapta hikayenin bir örgü gibi sarılmasından belli. Örneğin bu 15. kitapta önceki kitaplardan ufak bir ayrıntının (Redwin'in ve Brum'un dövüşürken gözlerinin parıldamasının) sebebini öğreniyoruz.

Konu: Ölüm dönüşü olmayan bir yoldur... Ya da Oboron bir uçurumun dibinde vücudu oklarla delik deşik olarak uyanana kadar öyle sanıyordu. Hafızası yerine geldikçe tüm kaderinin de değiştiğinin farkına varacaktır. Artık tek istediği, onları kopmak üzere olan büyük fırtınadan korumak için ailesine ulaşmaktır.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_366492.jpg

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
724
Sevgili Odenat,
İyiki varsınız ve iyiki bu forumda bizler için paylaşımlar yapıyorsunuz.Bizler çok şanslıyız ve çok mutluyuz.Umarım bu birlikteliğimiz uzun yıllar sürer.Emekleriniz için, döktüğünüz göznuru için ve herşeyden önemlisi bu paylaşımları hazırlarken geçirdiğiniz zaman için çok teşekkürler.Emekleriniz ödenemez.Lütfen bu sıkıntılı günlerde kendinize dikkat ediniz.Herşeyin gönlünüzce olması dileklerimle...

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896
İşte beklenen 15. sayı da geldi:) Elflerin ve Cücelerin İngilizce tüm bölümleri cbr olarak var ama asla okumuyorum, keyfimi ikiye katlamak için ısrarla mükemmel odenat çeviri ve balonlamasını bekliyorum ve her serferinde de bu beklemeye değiyor. Şimdi keyif zamanı :) Ellerinize sağlık, çok teşekkürler.

serdar demircan

Süper Üye
14 Eyl 2017
572
1,575
Beklemeye değecek bir anı daha bitirmiş durumdayız. Darısı(sabırla ve heyecanla) bekleyeceğim diğer kitaplara... Allah sağlık ve mutluluktan ayırmasın çok çok teşekkür ediyorum ,Üstad! Ellerine ve kafana sağlık....

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Belki daha önce yazmışımdır, her bir odenat paylaşımı bu ara özellikle cüceler bende bayram hediyesi almış çocuk duygusu yaşatıyor hani yastığıın hemen yanına korsun da ayrılmak istemezsin ya öyle...
Bitecek diye hemen okumak istemiyorum.
Teşekkürler sevgili odenat.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Her biri tablo kalitesinde çizimler ve muhteşem Odenat imzasıyla antiviral bir ilaç gibi bizlerle.
Çok teşekkür ederim.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
15. sayının adı da bir başka güzel, Kalkan Oboron(Tövbe tövbe):Ğ

Bu güzel ve nadide seriyi bizler ile buluşturduğunuz için çok teşekkürler.

Cutepie

Yeni Üye
26 Ocak 2018
18
30
Bir kitap kurdu olarak yaşadığım uzun yıllar boyunca okuduğum en iyi eserlerden biri bu seri.
Siz olmasanız varlığından haberim bile olmazdı.
Sonsuz teşekkürler üstadım.

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
185
sayın, odenat beni cüceler ve elflerin bağımlısı yaptınız elinize sağlık.ayrıca şifresiz ve koşulsuz paylaştığınız için çok teşekkür ederim,
asimreis
izmir-1951

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili Odenat kardeşim çok teşekkürler.Çok güzel bir seri bu.tekrar tekrar teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
3 ncü sezonu bitirdik ben hala bu seriyi okuyacağım. Ama okuyacağım.

Ellerinize sağlık. Teşekkürler. Harikasınız.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
724
Sevgili Odenat,
Cüceler serisinin 16.albümü 23.10.2019 tarihinde yayınlanmış.Yeni albüm ise Haziran ayında yayınlanacak.Acaba 16. Albüm elinize geçebildi mi? Ayrıca sevimli korsanımız Hanibal Meriadec ile ilgili bir gelişme var mı? Bizleri bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim...Sevgilerimle...

Moderatör tarafında düzenlendi:

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili Odenat,
Cüceler serisinin 16.albümü 23.10.2019 tarihinde yayınlanmış.Yeni albüm ise Haziran ayında yayınlanacak.Acaba 16. Albüm elinize geçebildi mi? Ayrıca sevimli korsanımız Hanibal Meriadec ile ilgili bir gelişme var mı? Bizleri bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim...Sevgilerimle...

Sevgili drgavsever, 16. albüm şu anda elimde yok. Ancak pek sıkıntı değil çünkü elimde çevrilmeyi bekleyen ondan fazla Elfler, Orklar ve Büyücüler kitabı var :D Cüceleri genelde çok seviliyorlar diye daha öne alıyorum. Bir de biliyorsunuz diğer çevirdiğim seriler var (Alix-Ekhö-Akrep vs) yani sıkışmamış durumdayız. Hiç yeni kitap elime geçmese bile sene sonuna kadar her haftasonu yayınlayacak kitabım mevcut :D

Hannibal Meriadec'e gelince ne yazık ki son iki kitap ne fransızca ne de ingilizce olarak yok. Dün gene bir ayrıntılı arama yaptım, İngiliz çevirmenler bile kitapları bekliyorlar. Hannibal Meriadec şu anda biraz dondurulmuş durumda, bunun sebebi ise Arran serilerinin kazandığı büyük başarı. Serinin çizeri Stephane Crety bir forumda şu andaki belirsizliğin sebebinin tüm zamanlarını Arran serilerine ayırmaları olduğunu söylüyor. Hem çizer Crety, hem de senarist Istin tümüyle Elfler, Orklar ve Cücelere fokuslanmış durumdalar. örneğin Mavi Elfleri Istin yazıyor. Hannibal Meriadec serisinin kitapları ortalama 15.000 adet satmışlar, Arran serileri ise çok daha fazla satıyorlar. Doğal olarak Soleil o serilere çok daha iyi para ödüyor. Yazar ve çizerleri de anlamak lâzım.

Ayrıca Hannibal Meriadec'in şu ana kadar çevirdiğim iki serisi olduğunu hatırlatayım. Ejderkanı ve Odin'in gözyaşları. Eğer Odin'in gözyaşlarını okumadıysanız, o da forumda mevcut.

Cutepie

Yeni Üye
26 Ocak 2018
18
30
@odenat

An itibariyle 19. cilt yayınlandı sanırım.

Bu durumda 20. cilt ile birlikte 4. sezon bitecek.

Üstad inş bizi mahrum bırakmazsınız serinin devamından.

Yaptıklarınız ve yapacaklarınız için canı gönülden sonsuz teşekkürler.