Elfler - Yirmi Birinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar,

21. kitapla birlikte Elfler serimizin 5. sezonuna başlıyoruz. Gene harika çizimler ve müthiş senaryolar bizi Arran dünyasına götürecek. Her fantastik hikayede olduğu gibi, bu kitaplar da bizi günlük sorunlardan uzaklaştırıp eğlendiriyor.

Belki de yeni sezonun başı olduğu için bu kitap diğerlerinden biraz daha uzun. Ama her zamanki gibi Duarte'nin harika çizgileri, Istin'in senaryosuyla birleşince sayfaların içinde kayboluyorsunuz.

Hikayemiz 16. kitabın bittiği yerde başlıyor. Dolayısıyla bu kitabı okumadan önce 16. kitabı ve Orklar&Goblinler serisinin birinci kitabını tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Not: Arran haritasında bâzı güncellemeler yapılmış, ben de haritayı buna göre güncelledim. Özellikle Döl Kapısı ile Grav Kapısı'nın yerinin değiştiği gözüme çarptı. Haritaya Iruan, Sevigne, Casteleon kentleri eklenmiş vs. Siz de benim gibi harita delisiyseniz mutlaka gözünüze çarpacaktır :D

Herkese keyifli okumalar,

Couv_336494.jpg

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Elfler, Cüceler, Orklar... Hangisini daha çok seviyorum bilmiyorum. Galiba bu dünya içindeki odenat'ın tüm çevirilerini eşit seviyorum. Elinize sağlık.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
Bu Arran evrenine bayılıyorum.
Elfleri severek okuyorum.
Yeşil kıçlılar da var artık.
Ama en çok cüceleri seviyorum.
Huysuz sakallıların maceraları daha keyifli geliyor.

Yeni sezonu merakla bekliyordum.
Teşekkür ederim.

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,091
Dünya
Özlemiştik Elfleri. Arran dünyasının her köşesinden yaptığınız değerli çeviriler için ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki varsınız.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Seri bitsin ben öyle okuyacağım. Ha şimdi ha yarın derken 21 tane kitap olmuşya.

Ellerinize sağlık üstadım, harikasınız.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,473
Sevgili Odenat kardeşim çok teşekkürler.
Bu güzel seriye verdiğin emek için sevgi ve saygılar sana.
Herşey gönlünce olsun.

a.lee

Kıdemli Üye
12 Mar 2015
108
218
orta dünya adına pekçok teşekkür etmiştim üstad, yetmez ama; disk dünya, halka dünya, çöl gezegeni, istiridye kabuğundaki venüsler ve yerdeniz'deki bütün 'mülksüzler' adına da teşekkürler...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Dostlarımızın, üstadlarımızın üretim hızına yetişmek mümkün değil. Hele 1-2 gün foruma göz atamaz isen...

Bu olağanüstü eser için çok teşekkür ediyorum, üstadım.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Seri bitsin ben öyle okuyacağım. Ha şimdi ha yarın derken 21 tane kitap olmuşya.

Ellerinize sağlık üstadım, harikasınız.

Sevgili gandor08, serinin bitmesini beklerseniz, daha yıllarca bekleyeceksiniz demek :) Forumlarda Soleil yöneticileri ve kitapçılar tüm Arran serilerinin satışlarından çok memnun olduklarını belirtiyorlar. Elfler 5. sezon Fransa'da sona erdi, şu anda 6. sezon basılıyor, ilkbahardan itibaren yayınlanacak. Yazarlar ve çizerler ise 7. sezon (31-35. kitaplar) için çalışıyorlarmış.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
tek kelimeleyle muhteşemsin, böyle bir seriyi herhalde hayal etsek elde edemezdik, ama senin emeklerin ve özverinle bu noktaya kadar geldik,tekrar teşekkürler

comfort

Yeni Üye
10 Kas 2012
108
151
Bir Elf kitabı okumayalı uzun zaman olmuştu, özlemişiz. Çok teşekkürler sevgili Odenat, harika paylaşımlarına bir yenisini ekledin.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,400
İzmir
Bilgilendirici üst yazısı eşliğinde muazzam bir hikaye...
ODENAT EVRENİ tüm hızıyla sürüyor.
Eşsiz çalışmaların için çok teşekkürler, üstadım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Önce mucize gibi bir çizgi roman okuduk; Elfler... 21 kitap...
Sonra bir başka mucize daha oldu; Elflerden bile daha çok beğendiğim Cüceler geldi... Şu ana kadar 14 kitap...
Sonra daha önce müjdesini aldığımız Orklar ve Goblinler'i okuduk, hem de iki kitap...
Hepsi için ayrı ayrı binlerce teşekkür ederim...
Muhteşem bir çizgi roman, olağanüstü bir fantastik dünya ve çizgi roman tekrar ve tekrar sevmem için onlarca neden daha derken yeni müjdeler okudum sanki...
Önce çevirmen bu kitapta 24. sayfada sanırım dipnotta şöyle diyor; ilerde "Büyücüler" serisinde okuyacağımız üzere...
Yani yakında bizzat çevirmenin kaleminden okuduğumuza göre yeni bir seri geliyor; Büyücüler...
Eee bu arada kara lejyonu tutan birileri de var ve bunlar da son derece insana benziyorlar...
Kral ve kraliçeleri var... Bu seriyi de okuyacağız hissine kapıldım...
Teşekkürler odenat.
Lütfen işleri bitir ve bir ana önce dön...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
Yeni sezon başladı. Mavi Elf'lerin yaptıkları yine bütün Arran'ı etkileyecek düzeyde büyük. Her işin ardından Elfler çıkıyor. Diğer ırkların Elflere güvenmemelerinin sebebi bence bu. Bu kitapta anladığımız üzere Elflerin yok olmasını isteyenler var. Daha önceki bölümlerde bütün ırkların başına bela olan ölüler Elflerin başının altından çıkıp Mavi Elfler ile hikaye başlamıştı. Yine Mavi Elfler ile başlayan yeni bir hikaye var. Bakalım bu sefer büyük bela ne olacak ve nasıl mücadele edecekler. Merakla takipte olacağız.

wolverine

Yeni Üye
27 Mar 2009
76
241
bugün okudum 21. sayıyı. cüceler ve orkları da okumuştum. fakat 21. sayı başka bambaşka çıktı. okumamışlar için süpriz yapmayayım ancak gelecekte işler cidden çığrından çıkacak şekilde ayalamaya başlamışlar.
bir de artık herkesi bir şekilde yavaştan team up yaptırmaları ise bambaşka güzellik olumuş.
odenat gerçekten teşekkür ederim. yalan yok dayanamayıp ingilizcelerini bulup oradan devam edeceğim. çok merakta bırakıyor insanı.
yıllarca fumetti hayranı ve hastasıydım ama bu yayın evinin kitapları cidden çok güzel yazılmışlar. sen olmasan odenat usta hiçbir zaman öğrenemeyecektim.