Cüceler - On Üçüncü Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar,

Cüceler serimiz on üçüncü kitapla devam ediyor. Bu sefer hikayemiz tapınak loncasından bir cüce hakkında. Önceki kitaplardan hatırlarsanız, Tapınak loncası hem rahipleri, hem de mühendisleri ve mimarları kapsıyordu, çünkü cüce halkı için inşa etmek aynı zamanda tapınmak anlamına geliyor.

Daha önce Demir Lejyondan tanıdığımız Fey, annesinin ölüm döşeğinde olduğuna dair bir mesaj alır. Yaşadığı topraklara döndüğünde ise ülkesini parçalanmış ve Ork istilası tehlikesi altında bulur. Ülkesini kurtarmak için yapması gereken, yardımın ulaşabilmesi için dağlarda büyük bir uçurumun üstüne bir köprü inşa etmektir. Ancak, hem teknik problemler, hem de ork saldırıları ve cücelerin kadınlara karşı olan bakışı sebebiyle bu hiç de kolay olmayacaktır.

Herkese keyifli okumalar.

Couv_351585.jpg

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,807
Ellerinize, gözlerinize sağlık. Sayenizde pazar günlerini iple çekiyorum. İyi ki sizin gibi dostlar var. Sağ olun.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,992
13,514
Çok teşekkür ederim sevgili odenat, haklarınız ödenmez. Zevkle takip ediyorum.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Bunu mu daha çok seviyorum elflerimi bilmiyorum ama ikisi de birbirinden muazzam eserler.
Çok teşekkürler bu eserleri tanımamıza imkan sağladığınız için sayın odenat. Ellerinize sağlık.

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,091
Dünya
Ellerine sağlık üstat. Heyecanla takip edip keyifle okuyorum Elfler'i ve Cüceler'i. Cüceler'in en son 16. kitabı çıkmış bu sene. Günceli yakalamışsınız neredeyse. Bu evreni genişletiyorlar sanırım sürekli. Les maîtres Inquisiteurs varmış yine şimdilik 13 kitap çıkan. Bu sene de Mages başlamış, 2 kitap çıkmış.

Son düzenleme:

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Ellerine sağlık üstat. Heyecanla takip edip keyifle okuyorum Elfler'i ve Cüceler'i. Cüceler'in en son 16. kitabı çıkmış bu sene. Günceli yakalamışsınız neredeyse. Bu evreni genişletiyorlar sanırım sürekli. Les maîtres Inquisiteurs varmış yine şimdilik 13 kitap çıkan. Bu sene de Mages başlamış, 2 kitap çıkmış.

"Les Maitres Inquisiteurs" Cüceler ile aynı yazar (Nicholas Jarry) tarafından yazılıyor ama tümüyle farklı bir fantastik dünyada geçiyor. Dolayısıyla aynı Cüceler gibi o seri de çok fazla balon ve yazı içeriyor. O seriyi okuyorum ama çevirecek zamana sahip değilim ne yazık ki.

Öte taraftan bu yaz çıkan Arran kitapları ortada yok. Dolayısıyla Mages'ın iki kitabı bende olmadığı gibi, Cücelerde 14. kitap, Elflerde de 24. kitapta kalmış durumdayım. Hatta Elflerin 5. sezonuna da o yüzden başlamadım, özellikle Kara Elfler çok heyecanlı bir yerde kalmıştı. Bakalım, bu aralar frankofon forumlarında fazla fantastik kitap paylaşılmıyor.(Dolayısıyla İngilizceleri bile yok) İnşallah yeniden bu seriler paylaşılmaya başlanır da biz de okuyabiliriz.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,456
hiçbiryerde :)
Demirci ustası ve çırağının olduğu
ilk sayıyı büyük bir zevkle okudum
ama devamını getiremedim... Ama
bu getiremeyeceğim anlamına gelmez
tabii. Teşekkürler üstadım, zevkle
takip ediyorum ve o büyük keyif verecek
okuma zamanımı yine keyifle bekliyorum...

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Seri takip etmek. Seri kitaptan yılmamak. Hepsinin okunmasını sağlamak. Renkli güzel balonlamalarla. Tercüme etmek. Teşekkürler, Odenat. Bunu da bitiriyorsun.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,748
İstanbul
Muhteşem şölen devam ediyor. Biz çok büyük keyif alıyoruz ama bizim bu keyfi alabilmemiz için sevgili odenat üstadımız kıymetli zamanını bizim için harcıyor. Bu seri özellikle yoğun metinleriyle dikkat çekiyor. Dolayısıyla harcanan zaman da muhakkak daha fazla oluyor. Ne diyebilirim ki? Minnettarım.

semihd

Kıdemli Üye
7 May 2011
156
361
Sabırsızlıkla beklediğim kitap geldi. Harikasınız. Sayın odenat, çok teşekkürler.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Efsane paylaşım sanatçısı sevgili Odenat üstadımıza çok teşekkür ederim.
Olağanüstü bir emek.
Çok teşekkür ederim değerli insan.

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
188
bizi öksüz ve yetim bırakmayacağını biliyordum,sevgili dostum.soğuk kış gecelerimizi
güzel çevirilerinle ısıt.eline sağlık
asimreisizmir 1951

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Yoğunluğumdan dolayı okumaya daha yeni vakit bulabildim, sevgili odenat'ın bu kadar yoğun metinlere sahip çizgi romanı okumamızı sağlamak için verdiği çaba ve zaman her türlü teşekkür ve övgüyü fazlası ile hak ediyor.
Teşekkürler sevgili odenat.
Bana bilmediğim bir sürü yeni çizgi roman tanıttın.

FALLENANGEL

Yeni Üye
3 Nis 2013
7
22
Gerçekten paylaşımlarınız olağanüstü, bizi bu güzel yapıtlarla buluşturduğunuz için teşekkür ederiz. Tüm serileri tamamlamanız dileğiyle :)

comfort

Yeni Üye
10 Kas 2012
108
151
Müthiş bir paylaşım daha... Cüceler serisi ilk sayısından itibaren çok beğendiğim ve merakla beklediğim bir çizgi roman serisine dönüştü benim için ve sizler olmasaydınız asla tanışamamış ve hiç okuyamamış olacaktım. Nasıl teşekkür etsem az gelir. Emeğinize, yüreğinize sağlık sevgili Odenat.

Kirosawa

Yeni Üye
6 Eyl 2019
2
1
Sayın Odenat paylaşımlarınız için teşekkürler, ancak 13. kitabı indirdim ama açılmıyor. Müsait olduğunuzda ilgilenebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler