Gece Güzeli - Tam Macera - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar,

Çeviri sıralamasında ufak bir değişiklik yaptım; bu hafta yayınlayacağımı söylediğim Delilah Dirk 192 sayfa olması nedeniyle yetişmedi, onun yerine daha kısa olduğu için gelecek haftaki Gece Güzeli'ni aldım. Delilah Dirk'ü de, eğer forum üyelerinin âhlakını bozmaktan banlanmazsam, haftaya yayınlayacağım. :Ğ

Horacia Altuna, Arjantin'in yetiştirdiği en büyük çizerlerden birisi, belki de birincisi. 77 yıllık yaşamı büyük başarılarla dolu, eserlerinin bir kısmı sinemaya ve tv'ye uygulanmış. Yıllarca Arjantin çizgi roman federasyonu genel sekreterliği yapmış ve Buenos Aires Güzel Sanatlar Akademisinde ders vermiş bu büyük ustanın birçok ünlü eseri var. İşte ben bunların arasından 2015'te çizdiği ve benim en çok beğendiğim erotik çizgi romanlardan birisi olan "Belle de Nuit", Gece Güzeli'ni çevirmeyi seçtim.

Belki içinizden bâzıları Catherine Deneuve'ün başrolünde oynadığı "Gündüz Güzeli" filmini hatırlarsınız. Bu filmde Deneuve akşamları uslu bir ev hanımı rolünü oynayan ama sabah kocası işe gittikten sonra cinsel fantezilerini tatmin etmek için lüks bir genelevde çalışan Severine rolünü oynamaktaydı. 1967 yapımı film Fransız sinemasının başyapıtlarından birisi sayılır.

Bizim de Gece Güzeli'miz Jessica çok zengin ve sosyetik aileden bir genç kız. Gündüzleri sanat tarihi okuyor, akşamları güneş battıktan sonra ise gizlice New York'un tehlikeli caddelerine çıkıyor. Yasadışı bir şekilde ABD'ye giriş yapmış Kübalı bir göçmen Jose ile karşılaşması ardarda olayları tetikleyecek ve yaşadığı gizli yaşamı tehlikeye sokacak.

Kitabın erotik olduğunu tekrar önemle hatırlatırım.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_249719.jpg

Son düzenleme:

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,091
Dünya
Yine elmas değerinde bir paylaşım. Ellerine sağlık üstat. Keyifle okuyacağız tabii ki. :D

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,626
Harikalar yaratıyorsunuz.Daha önce yarımtırak bakarak avunduğumuz çizgiromanları türkçe izlemek sayenizde çok zevkli.Elinize sağlık,sevgi ve saygılarımı sunar,iyi pazarlar dilerim.

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
387
862
teşekkürler odenat

ilginç çizgiler paylaşıyorsun.
tanıtım yazısı bana yıllar önce ''başak yayınları''nın erotik dizisinden çıkan
''gündüz melek gece fahişe'' adlı kitabını hatırlattı.
ne ise,
okuyup keyif alalım.okumak erdemlilerin işidir.

selam ile

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,314
30,713
İzmir
Üstad, harika eserler paylaşıyorsunuz...
Diyarın yaşı tutuyordur...Devam...
Sağolunuz...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
... Delilah Dirk'ü de, eğer forum üyelerinin âhlakını bozmaktan banlanmazsam, haftaya yayınlayacağım. :Ğ

Sadece sevgili odenat değil; Gece Güzeli'ni okuyanlar bir kez, buraya yorum yapanlar iki kez banlanmalı. :)

Bu çok özel eseri bizimle buluşturduğun için çok teşekkür ediyorum, sevgili odenat.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Vay canına, gece güzeli. Teşekkürler, Odenat. Acaba voyeur de sırada mı? :)

Son düzenleme:

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Emegine kuvvet dostum, ben senin çalışmalarını çok begeniyorum valla, amma velakin galiba yaşlanıyorum çünkü cbr formatında okumaya çalışınca fontlar bana çok küçük geliyor okuyamıyorum :(

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Bu forumdaki çevirmenler hep güzel...
Heyecanla inmesi için son bir iki saniyeyi bekliyorum...
Bu forumdan ben banlanırım odenat banlanmaz o kadar kesin...
Çevirmen dostlarımız bana her defasında hiçbir faydamın olmadığını çok güzel hatırlatıyorlar...
Teşekkürler odenat...

Gaston

Çeviri & Balonlama
27 Haz 2019
148
4,684
Teşekkürler odenat, çok harika bir iş çıkarmışsınız. Çeviri de balonlama da mükemmel.

semihd

Kıdemli Üye
7 May 2011
156
361
Yüzüm kızararak okudum. :) Sayın odenat, hârika işler yapıyorsunuz elleriniz dert görmesin.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,439
hiçbiryerde :)
Valla içim ürperek okudum.
Şiddet ve polisiye sosu ile
harmanlanmış insan cinsel
arzularının bir derlemesi
vardı neredeyse macerada :)
Heyecan dozu hiç azalmayan
kitap için teşekkür ederim
"Odenat" üstadım.

comfort

Yeni Üye
10 Kas 2012
108
151
Senin ellerinden çıktıysa çok güzel bir eser olduğuna eminim. Keyifle okuyacağım üstat, emeğine sağlık.