Denizler Kartalı - Tamamlanmış Seri - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Herkese merhabalar,

İkinci kitapla birlikte Denizler Kartalı serimiz sona eriyor. Gerçek olaylardan uyarlanan bu seri 1917 yılında küçük Alman yelkenlisi Seeadler'in okyanusları kontrol eden ABD, İngiliz ve Fransız gemilerine karşı koymasını anlatıyordu. Bu kitapla birlikte Seeadler'in mürettebatının fotoğrafını da paylaşmak istedim. Bu fotoğrafın çekilme hikayesi de çizgi romanımızda bulunuyor.

Herkese keyifli okumalar

EXV-0005.md.jpg

Couv_356139.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Çok teşekkürler üstadım. Her iki eseri de indirdim, nasipse akşam okuyacağım. Özellikle Seeadler mürettebatının çekildiği fotoğraf hakkındaki bölümü merak ediyorum. Saygılarımla kalın sağlıcakla..

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
896
1,849
İstanbul
Gerçeklerden alıntı romanları ve çizgi romanları çok severim, hele bir de hikayenin tarihsel değeri varsa. Tabii savaş hikayeleri ayrı bil ilgi alanım. Hepsi bir arada süper bir yapıt olmuş.

Eline sağlık üstad.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Denizcilik konulu paylaşımlarınız için teşekkürler. Takipteyiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,400
İzmir
Denizcilik ve korsan edebiyatı üzerine vermiş olduğunuz eserlerinizin takipçisiyim, değerli Odenat.
Paylaşımlarınız için çok çok çok teşekürler.
İlgiyle takip ediyorum seçme eserlerinizi.
Acaba Fransız Devrimi ile ilgili eserler var mıdır Fronkofon olarak? Balonlamada yardımcı olabilirim.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Denizcilik ve korsan edebiyatı üzerine vermiş olduğunuz eserlerinizin takipçisiyim, değerli Odenat.
Paylaşımlarınız için çok çok çok teşekürler.
İlgiyle takip ediyorum seçme eserlerinizi.
Acaba Fransız Devrimi ile ilgili eserler var mıdır Fronkofon olarak? Balonlamada yardımcı olabilirim.

Konuyla ilgili eserler var tabii ancak bu tarz ağır Fransız politik tarihi serilerini pek çevirmiyorum çünkü ilgi göreceklerini düşünmüyorum. Bu tarz kitaplarda genellikle çok fazla tarihsel kişi bulunuyor ve Fransız tarihini iyi bilmeyen kişiler konuya yabancı oldukları için neler olup bittiğini anlamayacaklardır. Ben de zâten kısıtlı zamanımı daha çok kişinin ilgi göstereceği serilere harcamak istiyorum.

Tam da o dönemde geçen Dampierre serisini daha önce çevirmiştim. Eğer okumadıysanız o seriyi tavsiye ederim.

http://www.cizgidiyari.com/forum/odenat/79487-dampierre-tam-macera-turkce.html

Ayrıca Succubus serisinin birinci kitabı da o dönemde geçiyordu.

http://www.cizgidiyari.com/forum/odenat/77481-succubus-tam-macera-turkce.html

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,400
İzmir
Konuyla ilgili eserler var tabii ancak bu tarz ağır Fransız politik tarihi serilerini pek çevirmiyorum çünkü ilgi göreceklerini düşünmüyorum. Bu tarz kitaplarda genellikle çok fazla tarihsel kişi bulunuyor ve Fransız tarihini iyi bilmeyen kişiler konuya yabancı oldukları için neler olup bittiğini anlamayacaklardır. Ben de zâten kısıtlı zamanımı daha çok kişinin ilgi göstereceği serilere harcamak istiyorum.

Tam da o dönemde geçen Dampierre serisini daha önce çevirmiştim. Eğer okumadıysanız o seriyi tavsiye ederim.

http://www.cizgidiyari.com/forum/odenat/79487-dampierre-tam-macera-turkce.html

Ayrıca Succubus serisinin birinci kitabı da o dönemde geçiyordu.

http://www.cizgidiyari.com/forum/odenat/77481-succubus-tam-macera-turkce.html

Verdiğiniz örnekler için çok teşekkürler, hocam. Her ikisini de okudum, özellikle Dampierre çok ilgimi çekmişti.
Ben yine de istediğiniz bir eserde yardımcı olacağımı şimdiden belirteyim. Konu seçimi size ait olsun.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Günün telaşında ancak okuma fırsatı bulabildim. Çok güzel bir çizgi romandı... Büyük keyif aldım. Çok teşekkür ediyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Daha önceki yani ilk sayıyı Şubat Ayında okumuşuz...
Haliyle unutmuşum, şimdi iki sayıyı birlikte okudum.
Çok keyifli bir macera.
Gerçek bir hikayeye dayanması daha da güzelleştirmiş.
Teşekkürler odenat.
Beklediğimize değen bir çalışma olmuş.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Seriyi bir daha okuyacağım sevgili Odenat.
Çalışmalarınız için çok teşekkür ederim.
Değerli insan ,paylaşım sanatının aşılmaz üstadlarından Odenat üstadımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.
Saygılarımla.

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,196
2,105
Muhteşem kitaplar, Özverili çalışmalar, Değerli emekleriniz... Hepsi için çok teşekkürler...