Cüceler - On İkinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,822
Sevgili dostlar,

Cüceler serimiz on ikinci kitapla devam ediyor. Daha önceki kitaplarda olduğu gibi gene çok güzel çizimler var ve önemli bir konu el alınmış. Silah tüccarı Kardum'un hayatını okurken günümüz ekonomisini, silah ticaretini ve emekçilerin terlerini akla getirmemek mümkün değil. Zâten kitabın sonunda da ülkeleri gerçekten zengin ve gönençli yapanların kim oldukları açıkça görülüyor. Senarist Nicolas Jarry her seferinde olduğu gibi silah ticareti gibi zor bir konudan bile bize ders vermeyi başarmış.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_346509.jpg

atsinaa

Onursal Üye
27 Tem 2011
359
3,069
Tokat -Niksar
Hem Cüceler hem de Elfler çok beğendiğim seriler oldu. Bize bu kitapları okuma şansı verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Pazar gününüz -diğer günler de inşallah- güzel geçer inşallah. Sayenizde bizimki öyle geçecek.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,897
Çizgiromandan çok daha fazlası bu cüceler (aynı zamanda da elfler).
Elinize sağlık, çok teşekkürler sayın odenat.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Dizi bitti diye düşünürken yenisi geldi . Emek ve paylaşımınız için teşekkürler .

Son düzenleme:

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Sevgili Odenat,
Bir pazar günümüz daha Cüceler paylaşımınızla renklendi.Sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.Acaba önümüzdeki günler için belki paylaşım yaparsınız diye birkaç arzu ve istekte bulunabilirmiyim? Mesela Tenebres (Darkness) .Çizimleri mükemmel bir seri ve son albümü geçen aylarda yayınlandı ve bitti.ASLAK Hub’un Senaristliğini yaptığı çok güzel bir seri .6. Albüm yayınlandı.Vikinglerle ilgili naif çizgilerle bezeli bir albüm.
Glenat yayınevinin yayınladığı Conan frankofon albümleri ile ilgilenebileceğinizi düşünüyorum çünkü Conanın gönlünüzdeki yerini biliyorum .Ayrıca senaristliğini Jarry ‘nin yaptığı Orklar ve Goblinler ile MAGES albümleri de çok güzeller.Eğer bunlar arasında birde bilim kurgu albümü de olsun derseniz henüz 6.albümü yeni yayınlanmış olan Olympus Mons da harika olur derim.
Bunlar benim sizden bu sezonki isteklerim. Sizinde bu konudaki fikirlerinizi öğrenmek isterim.Yeni dönemde bizlerle paylaşmayı düşündüğünüz veya planladığınız yeni seriler olacak mı?Heyecanla yanıtınızı bekliyorum.
Sevgi ve saygılarımla....

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Sevgili Gandor sanırım Cüceler serisi devam edecek.Soleil in kendi sitesinde 15. Albümünhttps://www.soleilprod.com/serie/nains-15-oboron-du-bouclier.html reklamı var..

tomx

Yeni Üye
2 Haz 2017
96
707
Orjinal seriye şimdi baktım: Cücelerin 16. sayısı yayınevinde gelecek ay yayınlanacak.
Umarım güzel çevirilerinizle hepsini okuruz sayın Odenat.
Emekleriniz için çok teşekkürler.
Hoşgeldiniz.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
Elfler ve cüceler benim için çok özel seriler.
Her bir karesine, her bir satırına defalarca bakıyor, okuyorum.
Yaratıcılık, çizgiler, senaryo hepsini mükemel buluyorum.
Yine öyle bir kitabı sevgili odenat sayesinde okuma olanağı buldum.
İyi ki aramızdasın.
Bununla beraber Orklar ve goblinleri de merak ediyorum.
Özelikle de insanların hayal güçlerini ne kadar daha zorlayıp bizleri yeni karakterlerle buluşturacaklarını düşünmek beni mutlu ediyor.
Teşekkürler odenat.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,742
İstanbul
Sevgili Odenat dostumuzdan yine çok beklenen bir çalışma gelmiş. Bir dönem deyim yerindeyse deli gibi fantastik kurgu kitaplar okurdum. Bu seriler o günlere dair hoş bir tat bırakıyor. Hem fantastik kurgu, hem çizgi roman hem de odenat'ın elinin değdiği işler... Daha ne olsun...

Çok teşekkür ediyorum.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,822
Sevgili Odenat,
Bir pazar günümüz daha Cüceler paylaşımınızla renklendi.Sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.Acaba önümüzdeki günler için belki paylaşım yaparsınız diye birkaç arzu ve istekte bulunabilirmiyim? Mesela Tenebres (Darkness) .Çizimleri mükemmel bir seri ve son albümü geçen aylarda yayınlandı ve bitti.ASLAK Hub’un Senaristliğini yaptığı çok güzel bir seri .6. Albüm yayınlandı.Vikinglerle ilgili naif çizgilerle bezeli bir albüm.
Glenat yayınevinin yayınladığı Conan frankofon albümleri ile ilgilenebileceğinizi düşünüyorum çünkü Conanın gönlünüzdeki yerini biliyorum ��.Ayrıca senaristliğini Jarry ‘nin yaptığı Orklar ve Goblinler ile MAGES albümleri de çok güzeller.Eğer bunlar arasında birde bilim kurgu albümü de olsun derseniz henüz 6.albümü yeni yayınlanmış olan Olympus Mons da harika olur derim.
Bunlar benim sizden bu sezonki isteklerim.�� Sizinde bu konudaki fikirlerinizi öğrenmek isterim.Yeni dönemde bizlerle paylaşmayı düşündüğünüz veya planladığınız yeni seriler olacak mı?Heyecanla yanıtınızı bekliyorum.
Sevgi ve saygılarımla....

Sayın drgavsever, Tenebres serisi çevrildi diye biliyorum ben, sanırım forumumuzda da birkaç bölümü olacaktı. Darkness ismiyle aratabilirsiniz. Aslak'ı ilk kez duydum ve elimde yok. Bir inceleyim :)

Frankofon Conanlara gelince sayın ekenciz bloğunda yayınlıyor. İnanın ben orijinallerini okudum, 5. kitap dışında korkunçlar, okumamakla çok bir şey kaybetmiyorsunuz, hatta son kitabı okumaya çalışırken sinir hastası oluyordum :Ğ Olympus Mons'u da yanlış hatırlamıyorsam sayın Sensei yayınlıyordu. O yüzden de ben aynı işi iki kere yapmak istemiyorum. Zâten çok fazla çizgi roman ve çok az çevirmen var, farklı sitelerde aynı çizgi romanları çevirmek zaman kaybı olur.

Bu sezon zaman bulursam Orklar'a başlayacağım ancak sırf bu Elfler/Cüceler/Orklar serilerine gömülmek de istemiyorum. Haftaya Denizler Kartalı'nı bitireceğim. Ardından gene fantastik/erotik bir hikaye olan Layla ve Haçlı savaşları döneminde geçen Redemption'ı yayınlayacağım. Ve tabii ki vazgeçilmezim olan korsan serileri olacak; Libertalia gibi...

Sayın gandor08, Elfler ve alt serilerine ait internette bulunan tüm sayılar elimde var. Benim sorunum Hannibal Meriadec'in son iki sayısını bulamamakta, sizden ricam o sayıları görürseniz paylaşmanız. Şimdiden teşekkürler.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Değerli eserleriniz için çok teşekkür ederim sevgili Odenat.
Değerli üstadımız bir konuya parmak basmış çok fazla çizgi roman çok az çevirmen var.
Özellikle Fransız ve İtalyan ekolleri inanılmaz güzel.
Ülkemizde çok az çizgi roman yayınlandığını görmek bizleri üzsede sizin gibi değerli insanlar sayesinde bu açığı kapatabiliyoruz.
İyiki varsınız.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Tenebres in ilk 2 sayısı forumda farklı arkadaşlar tarafından Türkçeye çevirilmiş.Son 3 albümün ise çevirisi yapılmamış.

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,091
Dünya
Bunlar 3 ve 4. kitaplar, forumda 10. kitap da dahil çevirdim ancak 11 ve 12. kitapları bulamıyorum.

Üstadım, sanırım aradığınız sayılar Ejderkanı'nın son iki sayısı. Her yere baktım bugün, henüz paylaşılmamış. Birkaç torrent sitesinde de bu sayılar için istek mesajları gördüm.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
Üstadım, sanırım aradığınız sayılar Ejderkanı'nın son iki sayısı. Her yere baktım bugün, henüz paylaşılmamış. Birkaç torrent sitesinde de bu sayılar için istek mesajları gördüm.

Arkadaşlar Hiç Fransa'da olanımız yok mu?
Alıp göndersin bu albümleri bize...
Çizgi Diyarı olarak bir ilki daha biz yapalım...
Hem de bir katkımız olsun seriye...
Olmazsa Amazondan da sipariş verilebilir herhalde...

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Sevgili Odenat kardeşim çok teşekkürler.Bu güzel seri için sağolasın ,varolasın.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,822

Arkadaşlar Hiç Fransa'da olanımız yok mu?
Alıp göndersin bu albümleri bize...
Çizgi Diyarı olarak bir ilki daha biz yapalım...
Hem de bir katkımız olsun seriye...
Olmazsa Amazondan da sipariş verilebilir herhalde...

Sevgili savok, ben de alabilirdim ama 40 euro için cimrilik ettim işte :D

Hayır, genelde Amerikalılar bu serileri çevirirler, Fransızca bulunmasa ingilizce bulunur ama bu iki kitap bir şekilde kem gözlere geldi. Bu arada Hannibal Meriadec'in yeni serisi açıklandı; Japnya'da geçecek ve ismi Hannibal Meriadec : Shogun.