Denizler Kartalı - Birinci kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili dostlar,

Bu hafta yeni bir deniz çizgiromanına başlıyoruz. İki kitaplık kısa bir hikaye ama benim çok hoşuma gitti. Ayrıca, bu gerçek bir hikayeden uyarlanmış; Birinci dünya savaşı esnasında Alman yelkenlisi Seeadler, Atlantik ve Pasifik okyanusunda müttefik gemilerine çok zarar vermiş bir gemi. Bu geminin ve karizmatik kaptanı Kont Felix von Luckner'in hikayesi (serimizde ismi değiştirilmiş) dönemin gazetelerinde sıklıkla yer almış.

Kaptanının zekası ve mürettebatının disipliniyle buharlı büyük savaş gemilerine meydan okuyan bu yelkenlinin hikayesinin hoşunuza gideceğini umuyorum.

İşte gerçek Seeadler;

S.M.S._Seeadler_Luckner_sw__.jpg

Herkese keyifli okumalar,

Couv_333210.jpg

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Çizgi romanın konusu hakkında yaptığınız kısa açıklama 1. Dünya savaşındaki Emden kruvazörünün ve yine Bizim Rauf Orbay Komutasındaki Hamidiye Kruvazörünün maceralarını hatırlattı . Paylaşım ve kitap seçiminiz için teşekkürler .

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Çizgi romanın konusu hakkında yaptığınız kısa açıklama 1. Dünya savaşındaki Emden kruvazörünün ve yine Bizim Rauf Orbay Komutasındaki Hamidiye Kruvazörünün maceralarını hatırlattı . Paylaşım ve kitap seçiminiz için teşekkürler .

Çok haklısınız, sevgili jagdpanther, onu unutmuşum. Hatırlattığınız için çok teşekkürler. Keşke Hamidiye kruvazörünün maceraları da anlatılsa, yazılsa çizilse ve filme çekilse de, herkes öğrenebilse.

Bizim ülkemizde hatıralara ve kahramanlıklara ancak lafta değer veriliyor. Hamidiye'nin bir müze yapılmak yerine hurdacılara satılması çok büyük bir ayıptır.

Son düzenleme:

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,378
Fransız ressamlara ve çizgiroman yayın firmalarına hayran olmamamak elde değil, Paris'te Ressamlar Tepesi Montmartre var Sacre Coeur Bazilikası'nın önünde yüuzlerce ressam turistlerin resımlerini ciziyor 25 ila 100€ arası bir fiyata, bir tane oğlumun resmini cizdirmiştim birde hanımın gerçekten büyük yetenekler var içlerinde.

Sacre-Coeur-Bazilikasi-Paris-640x361.jpg

Sacre Coeur Bazilikası

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Korsan ve deniz hikayeleri hep ilgimi çekmiştir. Hep çocukken Hazine Adası okumaktan bunlar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çoğumuz birbiriimiz tanımıyoruz...
İşte bildiğimiz şeyler kullanıcı isimlerimiz ve paylaştıklarımız...
Ama sevgili odenat bu dostlar arasında en çok hayır duası alanlardan biri kesinlikle...
Bizzat bu yaşlı kulaklarımla onlarca değişik dosttan gönül dolusu teşekkür ve minnet duydum...
Uzun yaşa dostum ve çizgi roman sevdan hiç bitmesin.
Kitabı okumadım daha..
Ama tüm seçmilerin gibi bunun da iyi olduğuna inanıyorum..
Teşekkürler

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
O hayır duası ve gönülden teşekkür edenlerden biri de benim sevgili odenat.
Ellerine emeklerine sağlık. Sayende bu kitapları Türkçe okuyabiliyor ve anlayabiliyoruz.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
O hayır duası ve gönülden teşekkür edenlerden biri de benim sevgili odenat.
Ellerine emeklerine sağlık. Sayende bu kitapları Türkçe okuyabiliyor ve anlayabiliyoruz.

Sizin gibi bir ustanın teşekkürleri benim için çok kıymetli. Hem size, hem de diğer arkadaşlara bana destekleri ve beğenileri için asıl ben teşekkür ederim.

voyagerman

Kıdemli Üye
5 Eki 2016
191
523
Ankara/Batıkent
Sevgili Odenat Savaş abinin dediği gibi geçen Cumartesi Ankara toplantısında kulaklarınız bir hayli çınlatıldı.Tabiki hepsi olumlu olarak.Gerçekten biz çizgi roman sevenlerin bayağı bir hayır duasını alıyorsunuz yaptığınız işlerle.Teşekkürler üstadım.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili odenat,
Tercihleriniz o kadar yerindeki siz ne çevirseniz kesinlikle okunur.
Çoğunluğun ortak zevkine hitap eden fevkalade maceralar buluyorsunuz.
Elinize sağlık.

a.lee

Kıdemli Üye
12 Mar 2015
108
218
güzel geceler diyar'a.. üstad'ın bu güzel çr'siyle ilgili yaşadığım bir sıkıntıyı paylaşmak istedim; cbr dahil tüm diğer formatları stdu viewer ile okuyorum pc'de, fakat denizler kartalı cbr olarak hata verdi birçok kez, pdf'ye çevirip deneyince dosya açıldı. bu sıkıntıyı benden başka yaşayanlar olmuşsa, hatanın nerede olduğunu bulmak derdiyle yazmak istedim; başta odenat, emek veren herkese yine yeniden saygılar ve teşekkürler.

tetrax

Süper Üye
21 May 2017
275
645
Ankara
Sayın a.lee;
CBR dosyasının uzantısını RAR olarak değiştirin. Sonra bu rar içindeki resim dosyalarını bir klasöre çıkartın. Daha sonra bu resim dosyalarını tekrar winrar programı ile sıkıştırın. YALNIZ...Sıkıştırma işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken husus winrar programının menüsündeki arşiv formatı seçeneklerinden (RAR - RAR 4 - ZIP) RAR 4 olanı seçmenizdir. (RAR seçeneği çok yeni bir RAR standardı olduğundan bazı programlar tarafından henüz tanınmamakta ve bu seçenekle sıkıştırılmış dosyalar açılmamaktadır.) Biz daha eski bir RAR standardı olan RAR 4'ü kullanarak sıkıştırma yapacağımız için açılmayan her türlü RAR dosyamız programlar tarafından tanınacaktır. Daha sonra sıkıştırdığınız yeni RAR dosyasının uzantısını CBR olarak değiştirip okumaya başlayabilirsiniz... Selamlar...

güzel geceler diyar'a.. üstad'ın bu güzel çr'siyle ilgili yaşadığım bir sıkıntıyı paylaşmak istedim; cbr dahil tüm diğer formatları stdu viewer ile okuyorum pc'de, fakat denizler kartalı cbr olarak hata verdi birçok kez, pdf'ye çevirip deneyince dosya açıldı. bu sıkıntıyı benden başka yaşayanlar olmuşsa, hatanın nerede olduğunu bulmak derdiyle yazmak istedim; başta odenat, emek veren herkese yine yeniden saygılar ve teşekkürler.

Son düzenleme: