Alix Senatör - Sekizinci kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Sevgili dostlar,

Alix - Senatör serisi 8. kitapla devam ediyor. Bildiğiniz gibi Alix kitapları tarihi olarak önemli ve tanınmış yerlerde geçmesiyle ünlüler. Serinin bu kitabında da antik Petra kentindeyiz. Bu kenti "Indiana Jones ve son haçlı" filminden de hatırlayabilirsiniz. Günümüzde toprağa gömülü bir harabe olan bu antik kent, Roma döneminde büyük bir ticaret ve uygarlık merkeziydi.

Augustus tarafından gizli bir görevle doğuya gönderilen Alix, Titus ve Enak, Nebati krallığına ve başkentleri zengin, gizemli Petra kentine gelirler. Krallıktaki iktidar kavgaları Romalıların işe karışmasına yol açmıştır ancak doğunun yozlaşmış ve zehirli havası burada bulunuşlarını tehlikeli hale getirecektir.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_348632.jpg

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Odenat , sana sonsuz teşekkürler. İyiki varsın.Senin sayende pazar günlerini iple çeker hale geldik.Her şeyin gönlünce olması temennisi ile....

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,408
İzmir
Yeni sayı için çok teşekkürler, değerli üstadım. Ellerine sağlık. Çalışmalarını ilgiyle takip ediyoruz. İyi ki varsınız...

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Bir istikrar abidesi olarak devam ettirdiğiniz tüm çizgiromanlar için bir de bu başlık altında size bir kez daha teşekkür etmek isterim.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Sevgili gandor08, son kitap bende yoktu, gözümden kaçmış. Size ne kadar teşekkür etsem az, tekrar çevirilere başlayınca bu kitabı da okuyabileceğiz. Çok sağolun.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Sevgili Odenat,
Sizi ve paylaşımlarınızı çok özledik.Bu karantina günlerinde Cüceler, Elfler,Orklar ve bizleri müptelası yaptığınız diğer seriler gözümüzde tütüyor.Umarım iyisinizdir.İnşallah bizleri daha fazla özletmeden paylaşımlarınızla aramıza dönersiniz.Bu forumda çevirileriyle hayatımıza renk katan birçok arkadaşımız olsada ,sizin yeriniz bambaşka.En kısa sürede sizden haber alabilmek dileğiyle,sağlıcakla kalınız.....

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Sevgili Odenat,
Sizi ve paylaşımlarınızı çok özledik.Bu karantina günlerinde Cüceler, Elfler,Orklar ve bizleri müptelası yaptığınız diğer seriler gözümüzde tütüyor.Umarım iyisinizdir.İnşallah bizleri daha fazla özletmeden paylaşımlarınızla aramıza dönersiniz.Bu forumda çevirileriyle hayatımıza renk katan birçok arkadaşımız olsada ,sizin yeriniz bambaşka.En kısa sürede sizden haber alabilmek dileğiyle,sağlıcakla kalınız.....

Merhabalar sevgili drgavsever, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, şu anda herkes gibi ailemle karantinadayız :D Umarım siz ve aileniz de iyidir.

Boş zamanlarımda sensei dostumuzun balonlayıp yayınladığı Uçan Kartallar serisinin çevirisiyle uğraşıyorum. Şu anda kendi serilerime biraz ara verdim. Bunlara önceki kadar süre ayırabilecek şekilde yoğunlaşamıyorum. Biraz zihinsel olarak yoruldum. O yüzden bu sürede şahsi işlerime ve farklı ilgi alanlarına yöneldim. Ama bu geçici bir ara ya da en azından ben öyle umuyorum. Nitekim günde bir kere forumu ziyaret etmeye çalışıyorum :D