Elfler - On yedinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,822
Merhabalar,

Elfler serimiz on yedinci kitap ile devam ediyor. Bu sefer hikayemiz bizi Arran'ın ormanlarından okyanuslarına ve daha sonra ise dağlarına götürecek. Hikayemizde ayrıca hem Elfler, hem de Cüceler serilerinde tanıdığımız kahramanlar da yer alıyor, zâten bu serilerin en güzel taraflarından birisi, tüm maceraların içiçe olması.

Yedi yaşındayken ailesi tarafından terk edilen orman elfi İlaw amcasıyla birlikte okyanuslara açılacaktır. Ancak hem içindeki karanlık, hem de gûl istilası onun tehlikelerle karşılaşmasına neden olacak.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_304035.jpg

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Teşekkür ederim sevgili odenat. Harika bir seri ve çok istikrarlı bir biçimde paylaşıyorsunuz bu yanınız da ayrıca harika, sağ olun.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
Yine film gibi bir bölümdü, çok teşekkürler, üstad birşey soracağım bir bölümü yapmak çevirmek balonlamak ne kadar zamanınızı alıyor, Sanane sen okumana bak diyebilirsiniz tabi ama ne kadar emek harcandığını bilmek bazı şeylerin kıymetini arttırır.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Sayın "odenat",
bu harika seriyi formumuza kavuşturduğunuz için teşekkür ediyorum.
Gerçekten büyük emek ve özveri...
Sağ olun kardeşim;
saygılarımla...

52308R.gif

a.lee

Kıdemli Üye
12 Mar 2015
108
218
eylül-ekim dedinmi başlıyor Diyar'da Odenat sezonu.. teşekkürler üstad her daim sağlıkla.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,822
Yine film gibi bir bölümdü, çok teşekkürler, üstad birşey soracağım bir bölümü yapmak çevirmek balonlamak ne kadar zamanınızı alıyor, Sanane sen okumana bak diyebilirsiniz tabi ama ne kadar emek harcandığını bilmek bazı şeylerin kıymetini arttırır.

Genelde balonları temizlemek 1 saat kadar sürüyor. Çevirip balonlamak ise kişiye göre, kitaba göre, o anki modunuza göre değişiyor. Eğer elinizdeki kitabın formatı ebook ise, balonlar sağlam olduğu için hızla çalışabiliyorsunuz. Ancak Çingene serisindeki gibi taranmış eski kitaplarda sıkıntılar yaşanıyor.

Elbette kitaptaki balon ve yazı miktarı da önemli. Örneğin Cüceler serisinin koca balonları çok zaman alıyor. Benim yabancı dil problemim olmadığı ve elim de çabuk olduğu için normal bir kitaptaki bir sayfayı 10-15 dk gibi bir sürede balonlayabiliyorum. Yani toplamda, ebook formatındaki yeni bir kitabı tümüyle hazırlamam 12 saat civarı sürüyor. Ancak Cüceler gibi dev balonlu kitaplarda bu 20 saate çıkabiliyor.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
Elfler, cüceler, ortadünyanın tekmil tüm yaratıkları gelmiş ve 24 saat sonra haberdar oluyorum...
Kendimi biraz zor affederim...
Şimdi kendime kuytu bir köşe bulayım,
sonra...
Sonrası benimle hayallerim arasında...
Teşekkürler sevgili odenat.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
İşin içinde bir cüce varsa elf hikayeleri daha da güzelleşiyor.
Yine çok güzel bir çizgi roman.
Teşekkürler sevgili odenat.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Çok teşekkür ederim sevgili ODENAT.Balonlamak çevirmek çok zahmetli bir uğraş.
Bütün bu fedakarlıklarınız asla unutulamaz.
Çalışmalarınız ve kattığınız değerler için ne kadar teşekkür etsek azdır.
Selamlarımla.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,396
6,522
Ankara
Dün gece bir solukta okudum. Son bir iki sayı (savaş da olsa) sanki tempo düşmüş gibiydi. Oysa bu sayıda yine bir kişi özelinde karakter analizi yapılarak iyi ve kötüyü çok güzel işlemişler. Çok beğendim. Ellerinize, gözlerinize sağlık.