Cüceler - Onuncu Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Merhabalar,

Onuncu kitapla birlikte Cüceler serisinin ikinci sezonu sona eriyor. Her ne kadar çevirmesi ve balonlaması oldukça zor olsa da, bu seri hızla benim en sevdiğim fantastik seriye dönüştü. Umarım sizler de keyifle okuyorsunuzdur.

Bu kitap da hem senaryo, hem de çizimler olarak çok hoşuma gitti. Nicolas Jarry ne kadar iyi bir senarist olduğunu bir kez daha göstermiş. Kitabı okurken gözlerimi kapadığımda, surların üstünde, karla kaplı, viandarlarla dolu dağlara karşı nöbet tuttuğumu hayal edebildim. Gene kendisinin senaryoları yazdığı "Les Maitres Inquisiteurs" isimli müthiş bir seri daha tâkip ediyorum, keşke zamanım olsa da onları da sizinle paylaşabilsem.

Kitabımızın konusuna gelirsek; Beşinci kitapta Tiss'in kendini feda etmesinden sonra yıllar geçmiştir. Topal kardeşi Dahon büyümüş ve Kalkan ordusunda yüzbaşı olmuştur. Ne yazık ki yaşlı ve hasta olan Savaş Lordu Abokar sebebiyle sınıra sürülecektir. Ve geçmişten gelen bir düşman tüm cüce ırkını tehdit ettiğinde, halklarını kurtarma görevi bu ikilinin omuzlarına yüklenecektir.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_319337.jpg

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
Frankofonlar da en sevdiğim serilerden biri bu oldu, gerek çizim kalitesi gerek hikayesi ile bir başyapıt adeta, bu güzel seri için teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Merhabalar,

Onuncu kitapla birlikte Cüceler serisinin ikinci sezonu sona eriyor. Her ne kadar çevirmesi ve balonlaması oldukça zor olsa da, bu seri hızla benim en sevdiğim fantastik seriye dönüştü. Umarım sizler de keyifle okuyorsunuzdur.

Bu kitap da hem senaryo, hem de çizimler olarak çok hoşuma gitti. Nicolas Jarry ne kadar iyi bir senarist olduğunu bir kez daha göstermiş. Kitabı okurken gözlerimi kapadığımda, surların üstünde, karla kaplı, viandarlarla dolu dağlara karşı nöbet tuttuğumu hayal edebildim. Gene kendisinin senaryoları yazdığı "Les Maitres Inquisiteurs" isimli müthiş bir seri daha tâkip ediyorum, keşke zamanım olsa da onları da sizinle paylaşabilsem.

Kitabımızın konusuna gelirsek; Beşinci kitapta Tiss'in kendini feda etmesinden sonra yıllar geçmiştir. Topal kardeşi Dahon büyümüş ve Kalkan ordusunda yüzbaşı olmuştur. Ne yazık ki yaşlı ve hasta olan Savaş Lordu Abokar sebebiyle sınıra sürülecektir. Ve geçmişten gelen bir düşman tüm cüce ırkını tehdit ettiğinde, halklarını kurtarma görevi bu ikilinin omuzlarına yüklenecektir.

Herkese keyifli okumalar,

...

Sevgili üstadım kesinlikle bu dizinin müptelası oldum. Çok sevdiğin bir şeyi sona saklarsın, bitmesin istersin ya bu seri için de aynı duygulara sahibim...
Üstad şimdi ben bu bahsettiğin seriyi de beklerim...
Bana müsade, cücelerimin keyfini çıkarayım...
Sağlıkla kalman dileği ile, teşekkürler...

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829

Üstad şimdi ben bu bahsettiğin seriyi de beklerim...

Ne yazık ki, görünür bir zamanda o seriye başlamam mümkün gözükmüyor. Daha Orklara bile başlayamadım, öncelikle elimdeki serilerin eksik kitaplarını tamamlamaya çalışıyorum. Sonra da sırada söz vermiş olduğum Roma ve korsan serileri var. İngilizce bilen arkadaşlar için serinin ingilizcesini ekleyeyim;

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara
En sevdiğim seri (Evet itiraf ediyorum Elflerden daha çok). Önce çıktıkça, bitince de baştan sona okuyacağım sayenizde sevgili Odenat.
Ellerinize, gözlerinize sağlık.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,517
Sevgili odenat çok teşekkür ederim, harika çizgiler ve harika hikaye. İstikrarlı bir paylaşım, ne kadar teşekkür etsem az. sağ olunuz.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
Harika paylaşımlar Sevgili Odenat.
Elleriniz dert görmesin.Çok teşekkür ederim.
Bu kadar değerli bir seri ülkemizde nasıl şans bulamıyor açıkçası anlamakta zorlanıyorum.
Kitap okuma oranının yerlerde sürünmekten vazgeçip yeraltına indiği bir dönemdeyiz.
Okuduğunu anlamak ise çoktan diz üstü bel altı seviyesine düşmüş durumda.
Argo ve hakaret ise zaten günlük konuşma dilinin bir parçası haline gelmiş durumda.
Bütün bu yorgun günlerden midir bilinmez kendimi de eleştiriyorum.Sende mi bir yanlışlık var sendemi bir yanlızlık var.
Derinlemesine içime işleyen şiirler mi azaldı yoksa benmi kabuk bağladım.
Ben mi anlam veremiyorum yazılara dimağımda mı problem var.
Sisler Bulvarı'nda kaybolmak istiyorum sanırım.Denizin bir köpüğünde , bilimsel mitolojinin bir yerinde , tarihin bilinmedik derinliklerinde.
Halikarnas Balıkçısı ile Arşipel'den bahsetmek istiyorum.Kybele'den , Lat , Uzza ve Menat'dan konu açmak istiyorum.Zeus'un yaramazlıklarından , Akhilleus'tan.Anadolu'dan kayıp kavimlerden Amazonlardan , Herodot'dan , Ezop'tan sözetmek istiyorum.
Agamennonun kurbanlarından Troya'dan.İbni Sina'dan , Jules VERNE den.Çok mu şey istiyorum diyorum kendi kendime.Çok mu şey istediklerimiz sohbet alanlarının daralmasından , kalitenin iyice dip yapmasından bıktım usandım.Şimdi kafamı kırarcasına koşmak istiyorum deli taylar gibi.Dağları devirircesine.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
Ben mi anlam veremiyorum yazılara dimağımda mı problem var.
Sisler Bulvarı'nda kaybolmak istiyorum sanırım.Denizin bir köpüğünde , bilimsel mitolojinin bir yerinde , tarihin bilinmedik derinliklerinde.
Halikarnas Balıkçısı ile Arşipel'den bahsetmek istiyorum.Kybele'den , Lat , Uzza ve Menat'dan konu açmak istiyorum.Zeus'un yaramazlıklarından , Akhilleus'tan.Anadolu'dan kayıp kavimlerden Amazonlardan , Herodot'dan , Ezop'tan sözetmek istiyorum.
Agamennonun kurbanlarından Troya'dan.İbni Sina'dan , Jules VERNE den.Çok mu şey istiyorum diyorum kendi kendime.Çok mu şey istediklerimiz sohbet alanlarının daralmasından , kalitenin iyice dip yapmasından bıktım usandım.Şimdi kafamı kırarcasına koşmak istiyorum deli taylar gibi.Dağları devirircesine.

Bahset mübarek elini tutan mı var, ben ve eminim daha pekçok kişi büyük bir keyifle okuyoruz yazdıklarını, eskiden böyle ilginç konular açar, Astronotlar uzayda nasıl abdest alır gibi acaip sorular sorardın, kimse bahsetmiyorsa sen bahset sen sor, bizlerde seni takip edelim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Bu fantastik evreni çok sevdim.
Elflerin hikayesinin yanında Cüceler...
Bir de Orglar gelirse... Fevkalade olacak.
Teşekkürler.