Barataria Korsanları - Tamamlanmış Seri - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili dostlar,

On ikinci kitapla birlikte Barataria Korsanları serimiz sona eriyor. Bu güzel korsan serisini Fransa'yla birlikte takip ediyorduk. Son kitap eylül ayında yayınlandı.

Artık 1822 yılına geldik. Korsanların devri sona erdi. Meksika bağımsızlığını kazandı ve güçlenen ABD donanması tüm Meksika körfezini kontrol ediyor. Ancak eski korsanlar için hayat tarzlarını değiştirmek ve özellikle de karada yaşamak çok güç. Peki, Artemis, Laffite kardeşler, Dominique ve Catherine bunu başarabilecekler mi yoksa okyanus onca denizciyi aldığı gibi onları da mı alacak?

Herkese keyifli okumalar.

Couv_343049.jpg

Son düzenleme:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Sevgili odenat benzersiz bir iş yapıyorsunuz. Sizin gibi Fransız çizgiromanlarını dilimize hemen kazandıran bir forumdaşımız olduğu için çok şanslıyız.

Kitapların sonuna hemen göz atmak gibi bir alışkanlığım, aceleciliğim var. Bu sayede kitabın kahramanın bir westerninin de olduğunu ve bu kitaplarında odenat'ın radarında olduğunu öğrenmiş oldum. Sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Harika bir seri daha sayenizde sona ermiş oldu.
Korsan macerası sevenler için bulunmaz bir seri...
Teşekkür ediyorum; saygılarla...

52308R.gif

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
896
1,849
İstanbul
Ellerin dert görmesin "odenat" Üstad. Biz de adım adım sizi takip ediyorduk. O kadar projeniz içerisinden birini daha nihayete erdirdiniz.

Teşekkür ederim/ederiz.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,967
Ellerinize/emeğinize sağlık sayın "odenat", şimdi tamamını; "yudum-yudum su içer gibi" keyifle okuyacağım. Çok teşekkürler!

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Sonunu bekleyemeden sayı sayı okuyan acelecilerdenim. Bu sebeple sevgili Savok gibi ben de baştan alacağım gibi :)
Ellerinize, gözlerinize sağlık.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili odenat benzersiz bir iş yapıyorsunuz. Sizin gibi Fransız çizgiromanlarını dilimize hemen kazandıran bir forumdaşımız olduğu için çok şanslıyız.

Kitapların sonuna hemen göz atmak gibi bir alışkanlığım, aceleciliğim var. Bu sayede kitabın kahramanın bir westerninin de olduğunu ve bu kitaplarında odenat'ın radarında olduğunu öğrenmiş oldum. Sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Dostum, siz de çok güzel Frankofonlar çeviriyorsunuz, onları da keyifle okuyoruz.

Senarist Marc Bourgne, Barataria korsanları bitince, bu sefer Artemis'in torunu Diane Myers'in hikayesine başladı. Bu kitapta da ünlü kızılderili lideri Oturan Boğa ve Buffalo Bill gibi tarihi kişiler bulunuyor. Ne yazık ki hüzünlü bir hikaye olacağa benziyor, tıpkı tüm kızılderili hikayelerinin olduğu gibi. Nitekim Western çevirmememin de en önemli sebebi bu.

Gene de bu kitapları yakında çevirmeye başlayacağımı umuyorum.

Couv_330796.jpg

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,307
30,064
İzmir
Tamamlanmış serilere bayılıyorum...
Bulunca da hazine bulmuş gibi üzerine atılıyorum...
Teşekkürler üstadım...