Tseu Hi - Tamamlanmış Seri - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar,

Kanlı Kraliçeler serisinin bir parçası olan Tseu Hi'nin ilk kitabını daha önceden yayınlamıştım. İkinci kitabın yayınlanması biraz uzun sürdü, benim de araya tatiller girdi. Nihayet ikinci kitapla birlikte bu ünlü ve nefret edilen Çin İmparatoriçesinin hikayesini tamamlayabiliyorum.

İlk kitapta 19. yüzyılın sonunda çökmekte olan Çin imparatorluğunda genç bir cariye olan Tseu Hi'nin bir hadımla işbirliği yaparak iktidarı ele geçirmesini gördük. Herkes bilir ki, iktidara gelmek iktidarda kalmaktan kolaydır. Tseu Hi de bunu yakından görecek, özellikle Çin gibi 19.yüzyılda Avrupa'lı güçler ve Japonya'nın av sahası haline gelen bir devlette.

Herkese keyifli okumalar.

Önemli Not: Tıpkı ilk kitapta olduğu gibi ikinci kitapta da erotik sahneler mevcut. Dolayısıyla küçüklerin ulaşılamayacağı bir yerde saklanmalı :D

Couv_330758.jpg

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Ohh alllahım şükürler olsun sonunda Odenat sahne alır...Sizi tekrar burada paylaşımlarınızla görmek gerçekten çok büyük bir mutluluk bizler için.Tek ricamız ise sizi hep aramızda görebilmek...

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Çok teşekkür ederim sevgili odenat. Sayende bu seriyi de güzel dilimizde okuyabileceğiz.

Aster01

Aktif Üye
23 Şub 2017
437
1,541
Uzun süre sonra yayınlanan ikincisi ile bu seri de bitti. Umarım,gelecekte diğer kanlı kraliçeleri de (Alienor ile Fredegund ) bize kazandırırsınız.

En çok merak ettiğim bu seriyi bitirip bitirmeyeceğinizdi. Çok teşekkürler, bir çırpıda iki kitabı da okudum.

Son düzenleme:

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,396
6,522
Ankara
Ba bahsettiğiniz "Kanlı Kraliçeler" serisi hangi alt serileri barındırıyor içerisinde? Bahsi geçtiyse de ben kaçırmışım anlaşılan. Ben de ona göre yeniden tasnif edeyim olmazsa.
Ellerinize, gözlerinize sağlık.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Bu arada cüceler, elfler hatta insanlar ve varsa o alemde geçen tüm kitapları da heyecanla bekliyorum.
Hatırlatayım istedim...

Yakında o serilere de devam edeceğim. Orklara bir türlü başlayamadım, bu sene zamanım olursa onlara da başlayacağım.

Uzun süre sonra yayınlanan ikincisi ile bu seri de bitti. Umarım,gelecekte diğer kanlı kraliçeleri de (Alienor ile Fredegund ) bize kazandırırsınız.

En çok merak ettiğim bu seriyi bitirip bitirmeyeceğinizdi. Çok teşekkürler, bir çırpıda iki kitabı da okudum.

Sevgili dostum, Alienor ve Fredegonde'u çevirecek kadar zamanım olacağını ne yazık ki sanmıyorum, ayrıca sonuçta onlar biraz daha fazla Fransızları ilgilendiriyor, Tseu Hi bir Asya ülkesinin imparatoriçesi olduğu için dikkatimi çekmişti. Ancak yeni yayınlanan "Üç Julia" var ki, Roma tarihinin en yozlaşmış olduğu dönemi anlatıyor, Neron ve Caligula'dan bile daha beter bir dönem, o herkesin ilgisini çeker sanırım :D

Ba bahsettiğiniz "Kanlı Kraliçeler" serisi hangi alt serileri barındırıyor içerisinde? Bahsi geçtiyse de ben kaçırmışım anlaşılan. Ben de ona göre yeniden tasnif edeyim olmazsa.
Ellerinize, gözlerinize sağlık.

Şu ana kadar o seriden yayınlanan alt seriler; Tseu Hi ; Alienor ; Cleopatra ; Fredegonde ; Catherine de Medicis ; İsabelle ; Jeanne ve "Üç Julia". Bu sonuncusu özelikle Roma tarihinin bilinmedik bir dönemini anlatıyor, onu çevirmeyi planlıyorum. Diğerleri planlarımda yok.

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,446
Çok güzeldi, aynı zamanda tarih bilgilerimizi de tazelemiş olduk. Emekleriniz ve paylaşımınız için çok teşekkürler.