Maxence - Üçüncü Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili dostlar,

Maxence serisinin üçüncü kitabını paylaşıyorum. Bildiğiniz gibi Bizans döneminde, özellikle imparatorluğun ilk yüzyıllarında geçen kitap bulmak çok zor, o yüzden bu seri önemli bir işlev görüyor. Hikayesini anlatırken bir yandan da bize dönemin önemli olaylarını öğretiyor. Bu kitapta da Avrupa hukuk tarihi açısından önemli bir olayı, Justinien kanunlarını ön plana almışlar. Ayrıca İtalya'yı 20 yıl boyunca yakıp yıkacak, Ortaçağın karanlık yüzyıllarının habercisi olan, Got savaşlarının nasıl başladığını görüyoruz.

İmparatorluğu merkezileştirmeye çalışan imparator 1. Justinien yeni hazırlattığı kanunları tüm topraklarında uygulamaya sokmuştur. Ancak imparatorluğun batısında, Balkanlarda karışıklık yaşanmaktadır. Durumu araştıran Maxence olayların arkasında İtalya'ya hakim olan Gotların olduğunu keşfedecek ve bu, büyük bir savaşa yol açacaktır.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_314105.jpg

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Sevgili odenat çok teşekkürler, Çok güzel bir seriye el attınız.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Ellerinize sağlık sevgili Odenat. Bu seri de güncel bir seri anladığım kadarıyla. Seçtiğiniz çalışmalar o kadar güzel ki adeta benim için seçilip hediye edilmiş gibi. Nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. Ömrünüz uzun olsun :)

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Ellerinize sağlık sevgili Odenat. Bu seri de güncel bir seri anladığım kadarıyla. Seçtiğiniz çalışmalar o kadar güzel ki adeta benim için seçilip hediye edilmiş gibi. Nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. Ömrünüz uzun olsun :)

Çok teşekkürler, evet, bu seri güncel, 3. kitap Kasım 2017'de yayınlandı ancak hem ben buralarda olmadığım için, hem de araya giren başka seriler yüzünden ancak şimdi çevirebildim.

Diğer kitaplara bakınca 1,5 senede bir kitap yayınlandığı gözüküyor, dolayısıyla bir sonraki kitap Haziran 2019 gibi yayınlanır.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Çok teşekkürler, evet, bu seri güncel, 3. kitap Kasım 2017'de yayınlandı ancak hem ben buralarda olmadığım için, hem de araya giren başka seriler yüzünden ancak şimdi çevirebildim.

Diğer kitaplara bakınca 1,5 senede bir kitap yayınlandığı gözüküyor, dolayısıyla bir sonraki kitap Haziran 2019 gibi yayınlanır.

Rizelilerin deyimiyle; "sikinti yok", Allah ömür verirse o tarihi de bekleriz, o zamana kadar çevirdiğiniz ve okumaya fırsat bulamadığımız diğer kitapları da okuruz :)
Teşekkürler, ellerinize sağlık.