Maxence - İkinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Merhabalar,

Maxence serisinin ikinci kitabıyla devam ediyoruz. Bizans İmparatorluğunda geçen bu serinin ilk kitabı bizi dönemin İstanbul'una götürmüştü. İkinci kitapta ise sadece altıncı yüzyıl İstanbul'unu değil, İzmit'i, Ereğli'yi ve Eskişehir Şarhöyük'ü de göreceğiz.

Nika ayaklanması sona ereli 6 ay geçmiştir. Yanan Konstantinopolis şehri yeniden inşa edilmektedir. Ancak hazine tamtakır olmasına rağmen Kartaca ile yaşanan bir anlaşmazlık savaşa yol açacaktır. Bizans tarihinin en nefret edilen imparatoriçesi Theodora ise kendini halka sevdirmek için Anadolu şehirlerini ziyaret etmeye karar verir. Kendisini koruması için güvenebileceği tek kişi Maxence'dır.

Herkese keyifli okumalar.

Couv_279619.jpg

Adem

Çeviri & Balonlama
24 Kas 2011
285
2,100
İstanbul
Gelişinizle beraber, harika eserler de gelmeye başladı.
Emeklerinize sağlık.
Tekraren hoşgeldiniz.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
Günün en büyük süprizi...Sizi ne kadar çok özlediğimizi bir kez daha anlıyoruz..İyiki varsınız ve iyiki aramıza tekrar döndünüz....Herşeyin gönlünüzce olması temennisi ile.....

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Seriler, seriler, seriler... Mükemmel arkadaş. İyi ki varsın. Çok çok teşekkürler.:)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,609
hiçbiryerde :)

İstanbul'u, Kumkapı, Ahırkapı sahilini böyle hayal etmek
çok güzel. Sasani imparatorluğundaki taht kavgasından
Doğu Roma imparatorluğuna (İstanbul) Konstantinopolis'e.

Farankofon şaheserlerinin zengin dünyasında dolaşmaya
devam ediyoruz bu özel eserlerle. Teşekkürler üstadım,
elinize sağlık, sevgi ve saygılarımla.

Son düzenleme:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,517
Sevgili odenta'ın geldiği belli olmuş. Elleriniz dert görmesin.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
Hoşgeldiniz tekrar üstadım.Böyle değerli bir eser için çok teşekkür ederiz.Saygılarımla.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Yeniden güzel serilerle bizleri buluşturmaya hoş geldiniz Odenat.
Bu çizgi roman, İstanbul'un ve diğer eski antik kentlerin ve özellikle o devrin en güçlü savaş gemilerinin olduğu muhteşem tarihi manzara görüntüleri, sürükleyiciliği ile de çabucak bizi etki altına alıyor.
Çok teşekkür ederim.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara
Sevgili Odenat sayesinde Frankofon hayranı olan birisi olarak bu paylaşımını gelirken getirdiği hediye olarak görüyor, tekrardan hoş geldin diyorum.

a.lee

Kıdemli Üye
12 Mar 2015
108
218
yaz mevsimi yokum, demişti üstad, neredeyse yeni yaza girerken döndü diyar'a; hoşgeldi, kimbilir daha ne serilerle geldi ;)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Tarihi olayları anlatan çizgi romanları severim.
Bu seriyi ülkemizde geçtiği için ayrı sevdim.
Teşekkürler dostum.
Tekrar hoş geldin.

voyagerman

Kıdemli Üye
5 Eki 2016
191
524
Ankara/Batıkent
Üstadım amma özlettin kendini,bu arada korkuttunda hani birşey oldu sağlıkla ilgili sandık.Allah sağlıklı uzun ömürler versin.Haluk abiden sonra biraz hassaslaştık herhalde bu konularda.Tekrar hoşgeldin üstad Bir daha biyere gitmek yok.Sen giderken su gibi git su gibi gel dediydim.Sen dünyanın etrafını dolandın galiba.saygilar sevgiler