Cüceler - Yedinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Sevgili dostlar,

Fransa'da iki hafta önce yayınlanan Cüceler serisinin 7. kitabı sıcak sıcak forumumuzda hazır. Ben bu kitaba hem konu olarak, hem de çizimler olarak bayıldım. Okurken düşünecek o kadar çok şey var ki. Kitapta ayrıca çok sayıda balon var ve hepsi yazı dolu, neredeyse bir romana dönmüş. Çeviri zor ve zaman alıcı oldu. Umarım değmiştir.

Senarist Nicolas Jarry bu kitabı aynı bir Game of Thrones kitabı gibi ince ince politika ile işlemiş, katman katman ekonomi ve finans katmış, üstüne de tuz biber olarak kibir, hırs ve ihanet ekmiş. Bize de afiyetle okumak kaldı.

İkinci kitapta babası tarafından zorla bir kâtil olarak yetiştirilmek üzere Talion loncasına verilen Ordo'nun intikamını planlamasını ve loncayı yıkmak için Draz kalesi arşivlerini yok etmesini görmüştük. Bu olayın üzerinden 15 yıl geçmiştir. Ordo peşinde kara loca'nın kâtilleriyle gizli bir hayat sürmektedir. Yaptıkları ise Talion loncasını yıkmamış, sadece lonca içinde gücün el değiştirmesine neden olmuştur. Ve şimdi, Talion loncasındaki kontrolü ele geçiren Taş Bankası'nın ustalarından birisi onu bulunca, Ordo gene ölümcül güç oyununun içine dalmak zorundadır.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_301826.jpg

Son düzenleme:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Kitap cücelerle alakalı, ama yapılan iş ise bir devin işi. Çok teşekkür ederim sayın odenat. Frankofonların efendisi!

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Yine muhteşem bir kitap...
Yine olağanüstü bir hikaye..
Sonu konusunda spoiler vermek istemem ama..
Neyse.
Teşekkürler usta.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Tamam bunu şimdi okuyacağım; ama seri tamamlanınca sil baştan art arda tekrar okumak gerek. Bir çok detayı hatırlamakla uğraşıp haksızlık edemem bu kadar güzel bir çalışmaya.

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,424
herhangi bir karşılık beklemeden böylesi sanat değeri yüksek işlere imza atmak...
gerçekten yüce gönüllülük gerektirir...
çok teşekkürler üstadım...

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Tam da bugün ne okusam dediğim anda imdadıma yetiştin değerli arkadaşım. Hemen indirip büyük bir keyifle okumayı düşünüyorum. Ellerin dert görmesin, çok teşekkürler....sevgiler.

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
385
852
teşekkürler

cüce lerle ilk kez ejderha mızrağı ikizler ilgili kitapta karşılaşmıştım. buda çizgi hali.bakalım hangisi keyifli.

selamlar