Elfler - Yedinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Merhabalar,

Elfler serisinin yedinci kitabına ulaştık. Bu sefer sıra orman elflerinde. İkinci sezon da ilk sezondaki sırayı takip ediyor. Ayrıca bu sezon daha bir aksiyonlu ve savaşlı.

İkinci kitapta orman elfleri ile Eysine şehrinde yaşayan insanların ittifak kurmalarını görmüştük. Ancak düşmanları Adalar Kralları onlara savaş açmış ve onları yenmiştir. Ormana çekilen Elf-İnsan ittifakı ise aradan 30 sene geçmesine rağmen kaybettikleri toprakları geri almaya çalışmaktan vazgeçmemiştir.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_221478.jpg

Son düzenleme:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,517
Bu ne sürat, sürat mutluluktur buralar için elbette :). Elleriniz, gözleriniz dert görmesin.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Bu muhteşem seriyi bizlerle buluşturduğunuz için size ne kadar teşekkür etsek az sayın odenat.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Elves_-_The_Crystal_of_the_Wood_Elves_v7-001.jpg

Kesinlikle Ege Bölgemiz ve adalar...
Biliyordum zaten elfler de Türk kökenli :D:d
Dostum senin emeklerin gerçekten ödenmez, teşekkürlerimi kabul et lütfen.
Saygılar.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Bu ne sürat, sürat mutluluktur buralar için elbette :). Elleriniz, gözleriniz dert görmesin.

Çok teşekkürler. Daha da hızlanmalıyım, yaz tatilinden önce bu serinin ikinci sezonunu bitirmeyi ve Lejyon Güncelerini tamamlamayı amaçlıyorum.

[​

Kesinlikle Ege Bölgemiz ve adalar...

Hakikaten, Arran dünyasında da dağlar denize dik uzanıyor sanırım. Bu harita orijinal kitaplarda yok, ben başka bir kaynaktan bulup çevirdim. Fantastik kitapların en çok sevdiğim şeylerinden biri de bu tarz haritalar, aslında haritacılık çok önemli bir iş, sırf fantastik haritalar hazırlamak konusunda bilgi ve araçlar sağlayan web siteleri var. Hatta insanlar bunlara para bile ödüyorlar.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Kim demiş sürat felakettir diye... :) teşekkürler
siz, siz olun yine de arabayı yavaş kullanın

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Hakikaten, Arran dünyasında da dağlar denize dik uzanıyor sanırım. Bu harita orijinal kitaplarda yok, ben başka bir kaynaktan bulup çevirdim. Fantastik kitapların en çok sevdiğim şeylerinden biri de bu tarz haritalar, aslında haritacılık çok önemli bir iş, sırf fantastik haritalar hazırlamak konusunda bilgi ve araçlar sağlayan web siteleri var. Hatta insanlar bunlara para bile ödüyorlar.

Fantastik edebiyatı, fantastik kökenli hikayeleri sevdiğimi çoğu arkadaşım bilir. Fantastik dünyaların olmazsa olmazı haritalarıdır. Çocukluğumda Hiborya haritasına bakarak macera okuma alışkanlığım diğer eserlerde de devam etti. Haritaları severim. Hikayeyi harita üzerinden takip ederim.

Bu seriyi de çok sevdim. Her elf ırkı için devam eden maceralar var. Mavi Elfler başlarına çok büyük bir bela almışken şimdi de orman elflerinin hikayesine geçiyoruz. Beyaz elfler, yarı elfler ve kara elflerin ikinci hikayelerini de gördüğümüzde acaba hepsi tek yerde mi birleşecek? Kitaplarda tek evren uyarısı ile bu mu anlatılmak isteniyor?

Bekleyip göreceğiz, takipte olcağız.

Teşekkürler.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Şu güzelliğe bakın. Elfler 07. Kristal kitap. Teşekkürler, Odenat.:)