Elfler - Dördüncü Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Sevgili dostlar,

Elfler serisi dördüncü kitapla devam ediyor. Ben 4. kitabı çevirirken 17. kitap duyuruldu. Biz kovalıyoruz, seri kaçıyor, kısmet bakalım ne zaman yakalayacağız. :)

Dördüncü kitapta yarı-elfleri tanıyoruz. Daha önce bahsetmiş olduğum gibi, ilk sezonda her kitap bir elf halkı hakkında, ayrıca serimizin kahramanlarını tanıyoruz. Yarı-elflerin ne bir ülkeleri, ne de kralları var. insanlarla elfler arasındaki yasak ilişkilerden doğan piçler olarak görülüp tüm halklar tarafından aşağılanıyorlar. insan topraklarında, ezilerek, baskı altında zorlu şartlarda yaşamaktalar. Ama artık zaman değişmekte. Eski bir kehanetin sözleri yayılmaya başladı, yarı-elf halkına bir umut ve bir kurtarıcı vaad eden sözler...

Herkese keyifli okumalar.

Couv_196370.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Şu an gördüm!..
Ağzımdan ilk çıkan kelime "vay" oldu...
Vay vay demek için inmesini beklicem...
Arkadaş insan heyecanlanıyor...

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,431
çok teşekkürler üstadım...
muhteşem çalışmalarını merakla takipteyim....

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
İlk kez Yarı Elf, Piç Elf kavramıyla Margaret Weis ve Tracy Hickman'ın yazdığı Ejderha Mızrahı serisinde rastlamıştım.
dragonlancelogo.png

Baş karakterlerden biri Tanis Yarımelf'ti.
Tanis.jpg

Edebiyatın fantastik kısmı tam bana göre, bu tarz çizgi romanlarda öyle.
Teşekkürler üstadım.​

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Bir yandan cüceler, bir yandan elfler bir yandan da diğer serileri bizlerle o kadar hızlı buluşturuyorsunuz ki size ne kadar teşekkür etsek az sayın odenat..

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Bunu da bitirdim ve söylenecek tek bir kelime var: Muhteşem!!
Bu seride şu ana kadar okuduğum her kitap bir öncekinden daha iyi, daha derin ve daha sürükleyiciydi o yüzden dördüncü kitabı bu beklenti ile okuyacağım. Umarım beklentim boşa çıkmaz :)