Shi Xiu - İkinci Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Merhabalar,

Araya giren diğer seriler sebebiyle bu güzel korsan serisine ara vermek zorunda kalmıştık. Şimdi diğer serilerde son kitapları yakaladığımız için bu seriyi de tamamlayabiliriz.

1775-1844 yılları arasında yaşayan Shi Xiu, Asya'nın en önemli korsanlarından biri. Canton şehrinde fahişelik yapan Shi Xiu, şehri basan korsanlar tarafından kaçırılıp ardından onlara katılıyor ve onların liderliğine yükseliyor. Bu kadın korsanın önderliğinde korsanlar, 19. yüzyılın başında Çin Denizi'ne hakim olmuşlar. Sadece Çin gemilerini değil, İngiliz ve diğer Avrupa'lı ülkelerin gemilerini bile yağmalamışlar. Gerçek olaylardan esinlenen bu seri de bizi o dönemin Çin'ine götürüyor.

Shi Xiu ünlü korsan Zheng Yi ile evlenmiş ve onunla birlikte Kırmızı Sancak filosunu yönetmektedir. Ama kötü organize olmuş korsanlar Çin imparatorluğunun tehtidi altındadır. Shi Xiu'nun ise amacı bellidir; Çin Denizi'ndeki tüm korsanları tek bir bayrak altında birleştirmek ve büyük bir korsan filosu kurmak.

Bu fırsattan istifade herkesin yeni yılını kutlarım.

Couv_163235.jpg

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,779
2,639
Yeniyıl hediyeni şükranlarla kabul ediyorum. Bu 2. sayıy merakla bekliyordum. Tüm dostlara Huzurlu ve Sağlıklı yıllar dilerim.

Amonopsis

Yeni Üye
19 Ara 2011
61
210
Sayın Odenat, Tüm Çevirilerinizi büyük bir zevk ve beğeniyle okuyorum. Zahmetleriniz için gönülden teşekkürler. Yeni yıl hediyenize de ayrıca teşekkür eder,Yeni yılınızın için Sağlık ve Mutluluk dileklerimi sunarıım..

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,432
yıl boyunca bize yaptığınız tüm güzellikler için çok teşekkürler üstadım...
size de mutlu yıllar...

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Yeni yıl arifesinde bu kitaplar ilaç gibi geliyor. Teşekkürler, Odenat.:)

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
odenat üstadım uğraşmışsın didinmişsin birde paylaşmışsın
bizede sadece teşekkür etmek kalmış
ellerin gözlerin zihnin dert görmesin

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,112
İstanbul
İlk gün indirip teşekkür edememiştim.
Bizi harika serilerle buluşturmaya devam ediyorsunuz.
Sağolun, varolun.
Size de iyi yıllar dilerim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,631
Sağolasınız, sayenizde o kadar güzel kitapları okuma imkanımız oluyorki, ellerinize sağlık.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Ben de az kalsın kaçıranlardan olacaktım ya...
Yine mükemmel bir çizgi roman...
Sevgili odenat bize bilinmezleri gösterdi...
Müptelası olduk...
Teşekkürler.

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,198
2,108
ODENAT'ın gözlere ziyafet sunumlarından biri daha... Gerçekten takdire layık olan bu arkadaşıma sonsuz sevgi, hürmet ve teşekkürlerimi sunarım...